Kruté rany zhodili kňaza na zem. On chránil pošliapanú Eucharistiu

Hoci sa to stalo pred niekoľkými rokmi v Južnej Kórei, tento obraz neprestáva hovoriť mimoriadnou silou.

Na fotografii je kňaz, ktorý bol zbitý počas rozdávania svätého prijímania. Napriek pádu a úderom sa s najväčšou úctou zameral celou svojou silou na zbieranie a ochranu Hostií – Tela Pána, ktoré sa ocitli na zemi. Moment zvečnil jeden zo svedkov incidentu v meste Gangjeong.

UCAnews, katolícka tlačová agentúra pôsobiaca v Ázii, píše, že incident nastal 8. augusta 2012 na ostrove Jeju (Južná Kórea). Kňaz s menom Bartholomew Mun Jung-hyun slúžil svätú omšu v prístave v blízkosti námornej základne, ktorej  výstavba bola odobrená kórejskou vládou a vzbudila obrovskú kontroverziu, pretože má veľmi negatívny dopad na životné prostredie a podmienky života miestneho obyvateľstva.

Kňaz slávil Eucharistiu pre tých, ktorí protestovali proti realizácii vládneho projektu. Pri obrade svätého prijímania, modliacich sa ľudí skupina policajtov začala napádať a začali zasadzovať tvrdé údery všetkým zhromaždeným.

Kňaz rozdávajúci sväté prijímanie nebol výnimkou a padol na zem pod silou úderov. Orgány diecézy Jeju okamžite požiadali o ospravedlnenie, pretože z výpovedí svedkov sa ukázalo, že jeden z dôstojníkov pošliapal spadnuté Hostie. Polícia však tieto výpovede poprela.

V kontexte s obyvateľmi, ktorí boli konfrontovaní s brutálnym policajným zásahom vystupuje do popredia skromným gestom kňaz, ktorý s bolesťou chránil pošliapané Hostie a celú svoju pozornosť zameral na svojho Pána namiesto seba.

Tento obraz sa vrýva rovno do srdca a hovorí o kňazstve viac ako množstvo teologických či filozofických kníh.

ZDROJ: https://modlitba.sk/krute-rany-zhodili-knaza-na-zem-on-chranil-posliapanu-eucharistiu/?fbclid=IwAR3ZvbuDKtrobiIoF4oziPKujwQSX5WYbORyjcYwrQDLzb5FFfMgHfenLto

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

⏩Aplikáciu Slovenského dohovoru pre každého kresťana katolíka si stiahnete TU:
▶ (Android) https://play.google.com/store/apps/dev?id=6226579243063354869
▶ (iPhone): https://apps.apple.com/sk/app/marianet/id6474481190?l=sk

Kruté rany zhodili kňaza na zem. On chránil pošliapanú Eucharistiu 1
Kruté rany zhodili kňaza na zem. On chránil pošliapanú Eucharistiu 2
Kruté rany zhodili kňaza na zem. On chránil pošliapanú Eucharistiu 3

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás