Katolíci v USA sa po rozhodnutí súdu mobilizujú, aby pomáhali ženám

USA 28. júna (E-kai) Katolíci v Spojených štátoch amerických si po piatkovom rozhodnutí Najvyššieho súdu (v prípade Roeová verzus Wade z roku 1973, ktoré zakotvovalo právo ženy na interrupciu) uvedomujú, že je potrebné ponúknuť ženám podporu a usilovať sa o zavedenie zákonov na ochranu nenarodeného života v jednotlivých štátoch.

„Ženy, ktoré boli predtým na rázcestí, sa čoraz častejšie rozhodujú pre život,“ hovorí Peggy Hartshornová, lekárka a prezidentka organizácie Heartbeat International. Táto kresťanská organizácia, ktorá je zložená z viacerých náboženstiev, podobne ako mnohé iné katolícke centrá starostlivosti, už dlho ponúka pomoc ženám, ktorých tehotenstvo je ohrozené.

Na celom svete je viac ako 3 000 zariadení, ktoré tvoria sieť v 65 krajinách, z ktorých približne 1 700 sa nachádza v USA.

Štúdie ukazujú, že veľký počet žien pociťuje určité nutkanie rozhodnúť sa pre interrupciu. „Starostlivý prístup im umožňuje vyriešiť ich vnútorný konflikt týkajúci sa potratu. Ponúkaná pomoc umožňuje ženám vidieť inú alternatívu. Cítia sa oslobodené, že sa nemusia rozhodnúť pre potrat,“ zdôrazňuje Hartshorn.

Zákon ovplyvňuje zmýšľanie ľudí o potratoch

„Možno si myslia, že potrat je to, čo potrebujú. Keď sa však dotknú svojich hlbokých citov, zistia, že to nechcú. Práve na to slúži naša pomoc, aby sme pomohli ženám v týchto dilematických situáciách. Ponúkame psychologickú, pastoračnú a sociálnu podporu,“ zdôrazňuje Hartshorn.

„Treba tiež poukázať na vplyv zákona na presvedčenie ľudí. Je naozaj veľký. V hnutí prolife sa angažujem od roku 1973. Videl som, ako predchádzajúce rozhodnutie Najvyššieho súdu a legalizácia potratov vo všetkých štátoch zmenili postoje ľudí. Predtým väčšina Američanov vyjadrovala presvedčenie, že potrat je zlá vec. Teraz môžeme konkurovať potratovému priemyslu vo všetkých oblastiach tým, že vynaložíme všetky naše zdroje, zdvojnásobíme naše úsilie a zapojíme viac ľudí, aby sme vytvorili viac miest, kde budeme pomáhať tehotným ženám,“ dodala (Zdroj: E-kai)

Prevzaté z: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20220628022

Príspevky - podporte nás
Príspevky – podporte nás

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás