Ján Babjak SJ – mala by byť prijatá prorodinná politika zo strany štátu

?? Ak nám chcete pomôcť a podporiť nás jednorázovým finančným príspevkom môžete tak urobiť tu ▶️: podporte nás Ďakujeme ? za každý príspevok. Prosíme modlite sa za nás??❤

Prešov 6. februára (TK KBS) Prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ považuje za potrebné prijať prorodinnú politiku zo strany štátu. Zároveň je nutné zabezpečiť také ekonomické zázemie na Zemplíne, aby otcovia a živitelia rodín, nemuseli cestovať ďaleko za prácou, opúšťať svoje manželky a deti, pretože to prináša neblahé následky na celkové fungovanie rodín, výchovu detí a jednotu manželstva.

Každý občan Slovenskej republiky musí mať podľa neho čo najjednoduchší prístup k plnohodnotnej a zároveň spravodlivo ohodnotenej práci. To však nie je možné, pokiaľ nie je dostatočne vybudovaná infraštruktúra, ktorá bude lákadlom pre domácich, ale aj zahraničných investorov.

Vladyka Babjak to povedal na stretnutí s predsedom Občianskeho združenia Diaľnica na Zemplín a zároveň starostu obce Baškovce (okr. Sobrance) Petra Báthoryho. Počas stretnutia bol vladyka Ján informovaný o vzniku občianskeho združenia, o jeho zámeroch a plánoch podporiť čo najskoršiu dostavbu diaľnice spájajúcu Vyšné Nemecké (štátna hranica s Ukrajinou) s posledným dostavaným úsekom pri Košiciach v obci Bidovce.

Starosta Báthory podrobne popísal vladykovi súčasnú náročnú ekonomicko-sociálnu situáciu, ktorá panuje v obciach v blízkosti ukrajinskej hranice. Chýbajúca infraštruktúra nielenže neprináša investorov do tohto priestoru, ale spôsobuje dokonca ich odliv, do logisticky výhodnejšie umiestnených oblastí. Táto situácia vplýva na veľké množstvo obyvateľov žijúcich nielen v pohraničí, ale v celej oblasti Zemplína.

Arcibiskup Babjak taktiež uviedol, že dostavba diaľnice až po východnú hranicu s Ukrajinou napomôže aj religióznym vzťahom v rámci štruktúr gréckokatolíckych cirkví, nakoľko Prešovská metropolitná cirkev spoločne s Maďarskou gréckokatolíckou cirkvou sú dcérami jednej materskej Mukačevskej gréckokatolíckej cirkvi, ktorá sídli v Užhorode. V rámci čulej spolupráce medzi týmito cirkevnými jednotkami by čo najskoršie dostavanie diaľničného spojenia podstatne uľahčilo prácu aj na religióznom poli. V tomto kontexte pripomenul pokročilé práce našich južných susedov na diaľničnom úseku medzi mestom Miškovec a maďarsko-slovenskou hranicou.

Arcibiskup v závere stretnutia uistil predsedu združenia Petra Báthoryho, že tento projekt má jeho podporu, čo následne bolo potvrdené aj odovzdaním certifikátu vladykovi, ako podporovateľovi OZ Diaľnica na Zemplín.

Skutočne je dôležité podporiť prorodinnú politiku aj prostredníctvom konkrétnych skutkov ako je výstavba diaľnice, ktorá by konkrétnym spôsobom podporila rodinu. Vďaka tomu, by bolo umožnené aby muži nemuseli cestovať za prácou do zahraničia ale naopak – rodina by ostala pokope.

Podporte nás: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210206003

Ján Babjak SJ - mala by byť prijatá prorodinná politika zo strany štátu 1

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás