Dehonestácia kresťanstva opäť prerazila dno – kňaz Marián Kuffa píše list premiérovi Rakúska

▶️▶️ Všetky príspevky sú hradené z dobrovoľných príspevkov darcov.
AK CHCETE PRISPIEŤ, môžete tak urobiť na: Podporte nás

Počas najväčších sviatkov kresťanov – Veľkej noci, bolo kresťanstvo a jeho symboly opäť dehonestované.


Hŕstka ultraliberálnych ekoaktivistov  priamo pred Katedrálou sv. Štefana vo Viedni zinscenovala „pseudo“ krížovú cestu s niekoľkými zastaveniami. Odporným spôsobom bol znevážený Ježiš Kristus, ktorého nahradil tvor s prasacou hlavou nesúci kríž. Celé odporné divadlo malo byť upozornením na zlé podmienky chovu ošípaných. Akokoľvek by chcel niekto ospravedlňovať zámer – ktorým má byť lepšie zaobchádzanie s chovom zveri – neobstojí.
Toto hnusné potupenie Ježiša a pamiatky na jeho umučenie nenechalo chladným veriacich.
Kňaz o. Marián Kuffa preto napísal list kancelárovi Rakúska – Sebastianovi Kurtzovi.
Ten je známy svojimi odvážnymi krokmi v boji s pandémiou, ale aj konzervatívnymi názormi. O. Kuffa apeluje na jeho odvahu a ráznosť, ale aj pripomína, že takéto zneváženie napríklad moslimských symbolov by rozpútalo obrovské vlny nenávisti a pomsty.
Kresťanstvo je ale náboženstvom lásky. Otec Kuffa sa opiera o skúsenosti zo Žakoviec, kde sa starajú o všetkých núdznych bez rozdielu a zisťovania viery, orientácie náboženskej, politickej, či sexuálnej. Tento čin – ako napísal – ich hlboko zasiahol:


„Vážený pán kancelár, s obdivom v televízii sledujeme aj Vaše, niektoré veľmi odvážne, ale aj veľmi potrebné kroky, ktoré konáte počas pandémie pre Váš národ. Z Činy sa rozšíril  veľmi nebezpečný „zamaskovaný“ vírus Covid-19, ktorý po celom svete zraňuje a ubližuje mnohým ľuďom. Dôverujeme Vám, že nedovolíte, aby sa z Vášho národa, z nádhernej Viedne, začal šíriť do sveta oveľa horší a nebezpečnejší – tiež prefíkane zamaskovaný (?) – „nenávistný  vírus“, ktorý zraňuje a ubližuje mnohým ľuďom omnoho viac.

Veď kresťanská kultúra (tu takto znevážená) formuje svojich veriacich tak, aby sa snažili byť čestnými a užitočnými občanmi svojho národa. Podpora takejto kultúry je pre národ zisk a jej zosmiešňovanie, či likvidácia stratou. Veríme Vám, vážený pán premier, že aj tentokrát zaujmete správny postoj, ktorý od Vás očakávajú všetci slušní a tolerantní ľudia vo svete. Nazdávame sa, že takáto „ochrana zvierat“ je nedôstojná a neprípustná.“ (úryvok z listu o. Mariána Kuffu rakúskemu kancelárovi Sebastianovi Kurzovi)

Celé znenie listu si môžte prečítať tu: List o. Mariána Kuffu rakúskemu kancelárovi Sebastianovi Kurzovi

? Nakoľko nás sociálne siete začali blokovať prosíme Vás? o registráciu aby sme Vás vedeli informovať o našich akciách: prihláste sa na odber noviniek

Titulná fotografia ako aj fotografie v texte sú použité zo stránky: https://vgt.at/presse/news/2021/news20210401mn.php/

Dehonestácia kresťanstva opäť prerazila dno - kňaz Marián Kuffa píše list premiérovi Rakúska 4

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás