ČAS, ktorý máš ešte pred sebou, je DAR

📙 Alícia Lenczewska vo svojom duchovnom denníku spísala Ježišove slová, kde hovorí o správnom využití daru, ktorým je pre každého z nás zostávajúci čas tu na zemi. Stojí za to sa nad nimi zamyslieť:

†*Čas je dôležitý – veľmi dôležitý. Hovor o tom. Nech ho ľudia nezabíjajú a nemárnia. Zabíjanie času je zabíjaním seba samého a zároveň je to prejav neúcty voči mne.

A preto…

†*Dbaj na malé veci a usiluj sa ich konať dobre… Veľkosť spočíva v malých veciach a niet v nej priestor na polopravdy…. Odpoveďou je tvoje správanie. Zbytočné sú veľké skutky, ak im malé skutky protirečia.

Nezabúdaj…

†*Východiskovým bodom je spoznať dary, ktoré som do teba vložil. Dary: talenty, schopnosti, psychické a fyzické vlastnosti, intelekt – podmieňujú druh povolania a cestu, po ktorej máš ísť, ako aj tvoj spôsob približovania sa ku mne.

†*Každý má rovnakú šancu nájsť ma a odovzdať sa mi, hoci každý to môže dosiahnuť iným spôsobom. Každého vediem takým spôsobom, aký je preňho najlepší.

Pamätaj si…

†*každého beriem z tohto sveta vo chvíli, keď sa ku mne najviac priblížil. Dbám na to, aby každý prišiel ku mne s maximálnym bohatstvom, ktoré je preňho možné dosiahnuť.

✍️ Alícia Lenczewska spísala Ježišove slová do dvoch denníkov. Po jej smrti sa denníky dostali do rúk arcibiskupa Andrzeja Dzięgu, ktorý zriadil teologickú komisiu, ktorá preskúmala ich obsah a zhodnotila ho vo svetle učenia Cirkvi. Názor teológov bol jednoznačne pozitívny. Teologická a duchovná hĺbka týchto textov čitateľa nadchne. Ich obsah posilňuje vieru, dáva odpovede na najťažšie otázky a môže byť sprievodcom na ceste duchovného rastu.

Text a obrázok pripravil: Mikuláš Mária Lipták – Rytier Nepoškvrnenej ⚔️💙

Zdroj: Svedectvo/Duchovný denník – Alícia Lenczewska

ČAS, ktorý máš ešte pred sebou, je DAR 1

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

One Response

  1. Somebody essentially lend a hand to make significantly articles Id state That is the very first time I frequented your website page and up to now I surprised with the research you made to make this actual submit amazing Wonderful task

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás