Britney Spears o potrate: bola to najmučivejšia vec, akú som v živote zažila!

V kultúre, ktorá presadzuje potrat ako právo, sa interrupcia nevyhnutne mení z voľby na povinnosť. Ak muž nechce byť otcom, môže požadovať, aby žena, ktorú oplodnil, išla na potrat a môže na ňu vyvíjať obrovský nátlak, keď je v zraniteľnom stave. Potrat je častejšie očakávaním ako možnosťou.  

Platí to od najchudobnejších žien až po tie najbohatšie. Minulý rok Britney Spearsová vo svojich zápiskoch odhalila, že jej priateľ, popová hviezda Justin Timberlake, ju v roku 2000 požiadal, aby išla na potrat. „Vždy som očakávala, že jedného dňa budeme mať spolu rodinu. Len sa to stalo oveľa skôr, ako som predpokladala. Justin však z tehotenstva rozhodne nebol nadšený. Povedal, že nie sme pripravení na to, aby sme mali dieťa, že sme príliš mladí.“  

Britney si chcela dieťa nechať. Justin to však rázne odmietal a tak si pod tlakom vzala potratové tabletky. Bola to „najmučivejšia vec, akú som kedy v živote zažila,“ hovorí Spearsová. „Keby to zostalo len na mne, nikdy by som to neurobila. Ale Justin si bol taký istý, že nechce byť otcom.“ Po potrate ležala „s plačom a nariekaním“ na podlahe v kúpeľni a bolestivo sa krčila, zatiaľ čo Justin brnkal na gitaru v zjavnom pokuse o útechu, kým Britney krvácala a ich dieťa umieralo. 

Britney Spears o potrate: bola to najmučivejšia vec, akú som v živote zažila! 1

Podobný príbeh sa nedávno odohral, keď Maya Henryová, bývalá snúbenica Liama Payna z chlapčenskej skupiny One Direction, prehovorila o svojom vlastnom potrate. Texaská modelka a popová hviezda spolu začali randiť v roku 2019, keď mala 18 a Payne 26 rokov. Henryová nedávno vydala román opisujúci ich vzťah, v ktorom hlavná hrdinka Mallory, ktorá chodí s popovou hviezdou Oliverom otehotnie. Je postavená pred voľbu: pôjde na potrat alebo stratí priateľa. V románe Mallory podstúpi potrat, ale utrpí vážne zdravotné komplikácie. 

Henryová sa podelila o svoje skúsenosti pre časopis People, pričom opísala svoj lekársky potrat v nemocnici, čo kontrastuje s osamelosťou, ktorú zažila Spearsová. „Bolo to veľmi nepríjemné, keď vám títo muži hovorili: “Neboj bude to ako silnejšia menštruácia, nebude to bolestivé, bude to ľahké,” povedala.

Henryová dodáva, že keby mala možnosť rozhodnúť sa znova, neurobila by to. „Ale keby som sa rozhodla inak, stratila by som človeka, ktorého som milovala,“ povedala. 

Henryovej skúsenosť odráža širší spoločenský trend, kedy naša antikoncepčná kultúra oddelila sex od plodenia detí. Muži aj ženy teraz často predpokladajú, že sa môžu zapojiť do sexuálneho aktu bez očakávania, že by to viedlo k otehotneniu. Deti, ktoré sú takto počaté, sú často nechcené a mnohí muži naliehajú na ženy, aby problém vyriešili potratom. Nakoniec, ak je potrat vnímaný len ako forma zdravotnej starostlivosti, prečo by neviazaný sex mal viesť k otcovským povinnostiam?

Henryová uviedla, že o svojom potrate napísala preto, aby sa ostatné ženy, ktoré prežili podobné skúsenosti, „cítili pochopené“. Tento príbeh nie je tým, čo potratoví aktivisti a priemysel tento rok očakávali. To neznamená, že ženy aj muži nenesú pri interrupcii zodpovednosť. Henryovej príbeh však odhaľuje nerovnováhu moci v mnohých takýchto vzťahoch a vyvracia predstavu, že interrupcia je len „voľbou“ alebo „zdravotnou starostlivosťou“. Keď sa neplodný sex stane spoločenskou normou, interrupcia sa začne vnímať ako povinnosť.

Henryová je len ďalšou ženou, ktorá objavila skrytú pravdu za rečami o ženskej sile.

Zdroj: Celebrity abortion stories illustrate how swiftly ‚choice‘ can become ‚obligation‘ – LifeSite (lifesitenews.com)

Z angl. prekladu preložila: Jesika Senderáková

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

Britney Spears o potrate: bola to najmučivejšia vec, akú som v živote zažila! 2

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

podporte nás sdzr

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás