Arcibiskup Bober povzbudil farnosti k októbrovým ružencovým pobožnostiam

Košice 20. septembra (TK KBS) Košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober povzbudil kňazov, aby počas mesiaca október viedli vo farnostiach arcidiecézy „ružencové pobožnosti“. Urobil tak v najnovšom informačnom liste ACTA. Zároveň avizuje, aby veriaci prišli na Celodiecéznu odpustovú slávnosť Ružencovej Panny Márie, ktorá bude 1. a 2. októbra 2022 v Obišovciach.

„Chcem vás požiadať i povzbudiť k tomu, aby sa konali ružencové pobožnosti spolu s kňazom v každej farnosti, a nielen vo farskom kostole. Všetci vnímame, aký veľký príklad mariánskej úcty nám dáva pápež František svojím zastavením sa pred obrazom či sochou Panny Márie, zverením každej svojej cesty a svojich krokov do jej materinskej ochrany.

Akým silným povzbudením je kňaz vo farnosti, ktorý pred vyobrazením Panny Márie sa spolu s veriacimi modlí, aby jeho farnosť bola na príhovor Ježišovej matky chránená pred zlom a pokušeniami, aby veriaci na jej príhovor boli posilňovaní vo chvíľach utrpenia, aby v ľudskom srdci a vo svete nechýbal pokoj a vzájomná láska. Spoločná modlitba ruženca zjednocuje farnosť v spoločnom kráčaní k Bohu, v nasledovaní Ježiša a v úsilí o svätosť, ako nám to svojím životom ukázala naša nebeská Matka.

Som si istý, že každý z nás kňazov má ruženec. Pridajme sa k tým, ktorí – ako povzbudzuje pápež František – budú ho stále nosiť so sebou vo vreckách. Tak ho budeme mať vždy po ruke, aby sme ružencom prosili za našich blízkych – živých i zosnulých, za zverených veriacich, za problémy nášho sveta. A prosím vás, nezabúdajme ani na spolubratov v kňazstve. Ďakujem vám aj za každú modlitbu, ktorou sprevádzate moju službu. Uisťujem vás, že ste súčasťou mojej modlitby ruženca,“ povzbudzuje arcibiskup Bober.

Zdroj: Arcibiskup Bober povzbudil farnosti k októbrovým ružencovým pobožnostiam (tkkbs.sk)

AJ MY SA ZAPÁJAME A BUDEME SA MODLIŤ NEPRETRŽITE 24 HODÍN DENNE CELÝ MESIAC OKTÓBER – VIAC INFO TU: Živý prenos: Máriino Slovensko – 31 dňový maratón, 24 hodín denne posvätného ruženca za Slovensko 1-31.10.2022 – Slovenský dohovor za rodinu (slovenskydohovorzarodinu.sk)

podporte nás sdzr

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás