Americkí biskupi kritizujú Bidenov krok financovať šíriteľov potratov

?? Ak nám chcete pomôcť a podporiť nás jednorázovým finančným príspevkom môžete tak urobiť tu ▶️: podporte nás Ďakujeme ? za každý príspevok. Prosíme modlite sa za nás??❤

Biskupi USA sa rázne stavajú proti rozhodnutiu prezidenta Bidena financovať zahraničné organizácie, ktoré vykonávajú a propagujú umelé potraty v rozvojových krajinách. Tento príkaz „je v rozpore s rozumom, porušuje ľudskú dôstojnosť a je nezlučiteľný s katolíckou náukou“, píšu biskupi.

Nariadenie nového amerického prezidenta Joea Bidena zrušilo tzv. „politiku Mexico City“ obnovenú prezidentom Trumpom, známu aj ako Ochranu života v globálnej zdravotnej politike (Protecting Life in Global Health Policy), ktorá oddeľovala potrat od metód zodpovedného rodičovstva a zabraňovala organizáciám, ktoré poskytujú potratové poradenstvo a potratové praktiky prijímať financovanie z verejných zdrojov USA.

Americkí biskupi už v predošlých dňoch reagovali na vyhlásenie prezidenta Bidena, podľa ktorého zákon z roku 1973 legalizujúci potraty v akomkoľvek štádiu tehotenstva je „pokrokom“.

„Je závažné, že jeden z prvých oficiálnych činov prezidenta Bidena aktívne podporuje ničenie ľudských životov v rozvojových krajinách“, píše sa vo vyhlásení podpísanom Mons. Josephom F. Naumannom, predsedom Komisie pre život Konferencie biskupov USA a predsedom biskupského Výboru pre spravodlivosť a medzinárodný pokoj Mons. Davidom J. Malloyom.

Biskupi apelujú na prezidenta Bidena, aby „používal svoj úrad pre dobro, dávajúc prednosť tým najzraniteľnejším, vrátane nenarodených detí“. Ako píšu, Cirkev v USA je pripravená spolupracovať s vládnou administratívou nového prezidenta „na podporovaní zdravia žien vo svete takým spôsobom, ktorý by podporoval integrálny ľudský rozvoj, chrániac vrodené ľudské práva a dôstojnosť každého ľudského života, už od materského lona“.

Biskupi zároveň zdôrazňujú, že starostlivosť o človeka sa musí začínať „zaistením toho, že nenarodené deti nebudú terčom násilia, uznávajúc, že každá osoba je Božím dieťaťom.“

-zk-

Prevzaté z: https://www.vaticannews.va/sk/svet/news/2021-01/americki-biskupi-kritizuju-bidena-financovanie-siritelov-abortov.html

Americkí biskupi kritizujú Bidenov krok financovať šíriteľov potratov 1

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás