Prvý muž sa stal majstrom sveta v ženskej cyklsitike a kritiku súťaženia mužov u žien prirovnal k rasovej segregácii

Prvý muž sa stal majstrom sveta v ženskej cyklsitike a kritiku súťaženia mužov u žien prirovnal k rasovej segregácii

Peter Hasson, The Daily Signal, 14. októbra 2018

Biologický muž, ktorý sa identifikuje ako transgender žena, vyhral v nedeľu v Kalifornii cyklistické podujatie ženských Majstrovstiev sveta. Rachel McKinnon, asistent filozofie na College of Charleston v Južnej Karolíne, zvíťazil v ženskej vekovej skupine 35-39 rokov na UCI Majstrovstvách sveta 2018 v cestnej cyklistike v Los Angeles.

McKinnon, zastupujúci Kanadu, porazil Holanďanku Carolien Van Herrikhuyzenovú a americkú cyklistu Jennifer Wagnerovú, a získal prvé miesto v tejto vekovej kategórii v podujatí Union Cycliste Internationale.

McKinnon oslávil víťazstvo na Twitteri a napísal: “Prvý svetový šampión transgender žena …”. Neskôr profesor odpovedal na kritiku “transfobických bigotov” uverejnenú v twíte: “Umožnenie biologickým mužov, ktorí sa identifikujú ako transgender ženy súťažiť v ženských športových disciplínach je kontroverznou témou, pretože kritici tvrdia, že ženy sú potom v nevýhode.”

McKinnon neodpovedal ihneď na tento komentár.

V januári USA Today citovali McKinnona ako argumentuje proti tomu, aby biologickí muži museli znížiť hladinu testosterónu ako požiadavku na súťaženie so ženami.

“Nemôžeme mať ženu legálne uznanú ako trans ženu v spoločnosti a zároven neuznanú v športe,” povedal McKinnon pre noviny a dodal: “Zameranie sa na výhodu v oblasti výkonnosti je z veľkej časti irelevantné, pretože ide o problém s právami. Nemali by sme sa obávať toho, že trans ľudia prevezmú Olympijské hry. Ale namiesto toho by sa mali obávať o ich ľudské práva a spravodlivosť.”

McKinnon prirovnal obmedzenia týkajúce sa zahrnutia biologických mužov do ženských športových disciplín za rasovú segregáciu.

“Tu ide o viac ako o šport, je to o ľudských právach,” povedal McKinnon pre USA Today.

“Podpora názorov cisgender ľudí, podporuje útlak transsexuálov. Pokiaľ ide o rozšírenie práv na menšinové obyvateľstvo, prečo by sme sa pýtali väčšiny? Stavím sa, že veľa bielych ľudí bolo naštvaných, keď sme desegregovali športy rasovo a dovolili súťažiť černochom. Museli sa s tým vyrovnať. ”

Biological Male Wins World Championship Event in Women’s Cyclinghttp://www.cyclingnews.com/news/mckinnon-is-first-transgender-woman-to-win-world-title/

Prvý muž sa stal majstrom sveta v ženskej cyklsitike a kritiku súťaženia mužov u žien prirovnal k rasovej segregácii 3


P.S. Aby to nebolo také jednoduché tak na vysvetlenie výrazu aký používa McKinnon:

Cisgender je označenie pre ľudí, ktorých genderová identita zodpovedá pohlaviu, ktoré im bolo pridelené pri narodení.
To len pre predstavu v akých šialených úvahách sa pohybuje ideológia genderizmu.

PRIPRAVUJEME AKCIE

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Komentáre sú uzavreté.