Zjavenia v Akite – prichádza koniec jednej epochy? 2. časť

Hostia: Valdis Grinsteins, Erik Zbiňovský, Martin Komár (tlmočník)

Téma: Zjavenia v Akite

Valdis: Historický kontext, v čase zjavenia v Akite, bol nasledovný. Po skončení Druhého vatikánskeho koncilu v roku 1965 disciplína v Cirkvi veľmi prudko upadla. Začalo sa experimentovanie, prišla nová svätá omša, uvoľnenie mravov, ako u rehoľníkov, tak aj kňazov. V dôsledku toho veľa kňazov zanechalo svoje povolanie a mnoho ľudí stratilo vieru. Na druhej strane sa objavili hlasy ľudí radujúcich sa z novej jari v Cirkvi, lebo podľa nich nikdy nebolo tak dobre. Po ôsmych rokoch túto eufóriu vážne narušila svojimi zjaveniami Panna Mária v Akite.

V Japonsku mali zvlášť jezuiti veľmi veľký vplyv. Žiaľ, veľa jezuitov začalo šíriť nového ducha v Cirkvi. Keď si uvedomili, že posolstvá Panny Márie boli v úplnom rozpore s tým, čo hlásali, začal obrovský odpor proti týmto zjaveniam. Biskup v Akite zriadil komisiu na preskúmanie celej záležitosti. Prvou osobou, ktorá sa snažila skúmať tie zjavenia, bol jezuita, ktorý bol absolútne proti týmto zjaveniam. Bol profesorom na jezuitskej Univerzite v Tokiu a začal rozširovať, že sestra Agnes je psychicky chorá. Po každom zjavení sa čosi dialo so sochou Panny Márie, čo bolo dôkazom, že zjavenia sú pravdivé.

V januári 1975 začala socha Panny Márie plakať. Tento úkaz videlo viac ako 500 ľudí. Dialo sa to 101 krát. Okrem katolíkov to videli aj budhisti a ostatní obyvatelia Akity. Každého to zasiahlo. Pýtali sa na príčinu. Tento fenomén spomínaný jezuita veľmi spochybňoval. Podľa neho bola sestra Agnes psychicky chorá a zároveň disponovala darom ektoplazmatizmu. Tento pojem vychádzal z okultizmu. Vysvetľoval to tak, že keď sestra plakala, tak svoje slzy prenášala duchovným spôsobom na sochu Panny Márie. Samozrejme povedal veľkú hlúposť. Nikto ani nevedel, čo to je za dar. Keďže to tvrdil univerzitný profesor, uznávaná autorita, biskup mu veril. Pod vplyvom tohto tvrdenia rozhodol, že sa už nesmie hovoriť o zjavení v Akite. Malo to však háčik. Sám biskup na vlastné oči videl sochu plakať a dovolil si ochutnať tekutinu, ktorá vytekala z jej očí. Bola slaná. Poslal preto jej vzorku i vzorku krvi z rany na dlani do laboratória, aby zistili, o čo vlastne ide. Vedci potvrdili, že sa jedná o ľudské slzy a o ľudskú krv z jednej osoby.

Tu biskup opäť podnikol kroky k zriadeniu novej komisie, ktorá zjavenia odznova začala skúmať. Komisia sa však vo vnútri rozdelila a jej členovia sa postavili ostro proti sebe. Jedna jej časť súhlasila s pravosťou zjavení, ale druhá nesúhlasila. Podľa hlásania novej ideológie v Cirkvi, predsa nie je možné, aby Pán Boh trestal. Avšak socha slzila a v tom bol dôkaz. Neprajníci to považovali za malý dôkaz.

Sestra Agnes, ktorá bola hluchá, po zjavení zrazu počula. Bol to prvý veľký zázrak, ktorý komisia očakávala.

Druhým zázrakom bolo uzdravenie Kórejčanky, ktorá mala rakovinu mozgu.

Po týchto dvoch veľkých zázrakoch, biskup Ito definitívne uznal zjavenia za pravdivé. V roku 1984 osobne spísal posolstvo, ktoré Panna Mária poskytla a zdokumentoval celú situáciu v súvislosti so zjavením. Ale ešte dodnes trvá obrovská opozícia proti zjaveniu v Akite.

Erik: Zhrniem to. Panna Mária zvlášť pri treťom zjavení bola smutná. Povedala: „Ľudia nerobia pokánie, nechcú sa polepšiť a preto Boh Otec dopustí na ľudstvo strašný trest. Trest bude väčší, ako bola potopa. Z neba spadne oheň, ktorý zničí väčšinu ľudstva. Zomrú dobrí aj zlí, nebudú ušetrení ani kňazi, ani veriaci. Tí, ktorí prežijú, budú skľúčení a budú závidieť mŕtvym. Jediná zbraň, ktorá nám zostáva, je ruženec a znak kríža, ktorý nám zanechal Pán Ježiš. Satan sa infiltroval do Cirkvi. Kardináli budú bojovať s kardinálmi, biskupi s biskupmi, kňazi s kňazmi. Mariánskymi kňazmi bude opovrhované a budú sa im klásť prekážky. Budú zničené chrámy, aj oltáre. Cirkev sa naplní tými, ktorí budú robiť kompromisy. Satan zvlášť zaútočí na zasvätené osoby.“ Panna Mária bola mimoriadne smutná z obrovského množstva ľudí, ktorým nebude odpustené veľké množstvo hriechov. Ku koncu je zjavenie pozitívnejšie – hoci celé je hrôzostrašné – hovorí, že sa máme modliť veľa ružencov, lebo len ona sama nás môže zachrániť z nešťastí, ktoré sa blížia. Tí, ktorí jej budú dôverovať, budú zachránení.

Valdis: Všimnime si rozdiel medzi Fatimou a Akitou. Vo Fatime Panna Mária hovorí o bludoch, ktoré rozšíri Rusko a v Akite o bludoch, ktoré vychádzajú v dôsledku konania z vnútra Cirkvi. Kým po roku 1917 najväčším nepriateľom Cirkvi bol komunizmus pôsobiaci z Ruska, v roku 1973 je to nepriateľ, ktorý je vo vnútri Cirkvi.

Vo Fatime oznámila, že nakoniec jej Nepoškvrnené Srdce zvíťazí a bude triumfovať. V jej posolstvách ju však ľudia nepočúvli, preto opäť Panna Mária v Akite opakuje výzvu na pokánie a obrátenie.

Zdroj obrázka: https://saletinirozkvet.webnode.sk/products/akita-japonsko-1973-/

CELÚ ONLINE RELÁCIU ZJAVENIA V AKITE 2. ČASŤ SI MÔŽETE POZRIEŤ TU:

Zjavenia v Akite – prichádza koniec jednej epochy? 2. časť 1


Viac informácií nájdete v knihe Akita: Krv a slzy Matky.

Zjavenia v Akite – prichádza koniec jednej epochy? 2. časť 2

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás