V stredu 4.9.2024 o 21:00 sme pre Vás pripravili reláciu Online vo svete: Patricia Sandoval a o. Matúš Marcin – Chcem byť hlasom potratených detí (3.časť) najsilnejšie pro-life svedectvo aké ste kedy počuli.
V relácii sa dozviete:
1. Kde môžu nájsť ženy po potrate uzdravenie ?
2. Čo je potrebné vykonať po potrate z pohľadu katolíckej cirkvi, aké sú skúsenosti exorcistu v súvislosti s potratmi a aké modlitby by sa mali ženy po potrate modliť?
Živé vysielanie bude 4.9.2024 o 21:00 TU:
Pri príležitosti Noci pokánia za hriechy potratov sme vydali brožúru Potrat je duchovný boj, v ktorej nájdete svedectvo Zacharyho Kinga, bývalého satanistického veľkňaza a teraz pro – life bojovníka, ktorý vysvetľuje, že proti potratom treba bojovať najmä duchovnými zbraňami. Nájdete tam aj modlitby uzdravenia a oslobodenia pre ženy po spontánnom aj umelom potrate, modlitby, ktoré sa môžu modliť aj ďalší členovia rodiny, alebo známi, v zastúpení rodičov dieťaťa. Ako postupovať, keď dieťa bolo spontánne alebo umelo potratené a tiež modlitby za ukončenie potratov. Zaobstarať si ju môžete kontaktovaním na mail sdzr2023@gmail.com.
DUCHOVNÉ UZDRAVENIE PO UMELOM POTRATE
,,Veď ty si stvoril moje útroby, utkal si ma v živote mojej matky. Chválim ťa, že si ma utvoril tak zázračne; všetky tvoje diela sú hodny obdivu a ja to veľmi dobre viem. Moje údy neboli utajené pred tebou, keď som vznikal v skrytosti, utkávaný v hlbinách zeme. Tvoje oči ma videli, keď som ešte nebol stvárnený, a v tvojej knihe boli zapísané všetky moje dni, len pomyselné, lebo som ešte ani jeden neprežil.“ (Žalmy 139:13-18)
Božie milosrdenstvo je nekonečné
Ján Pavol II. v Evangelium vitae, 58 píše: „Je pravda, že matka umelý potrat prežíva často dramaticky a bolestne, lebo rozhodnutie zbaviť sa počatého plodu nepochádza vždy z čisto egoistických dôvodov a z pohodlnosti, ale má za cieľ chrániť isté dôležité dobrá, ako je vlastné zdravie alebo dôstojná životná úroveň ostatných členov rodiny. Niekedy prichádza obava, že počaté dieťa bude musieť žiť v takých zlých podmienkach, že sa stane lepšie, ak sa nenarodí. Ale všetky tieto a im podobné dôvody, akokoľvek sú vážne a dramatické, nikdy nemôžu ospravedlniť úmyselné pozbavenie života nevinnej ľudskej bytosti.“
Ak sme podstúpili potrat alebo sme sa na jeho vykonaní nejako podieľali a teraz máme výčitky svedomia, nezúfajme, pretože Božie milosrdenstvo je nekonečné a také obrovské, že dokáže odpustiť všetko, aj tento ťažký hriech, ak ho my ľutujeme a kajáme sa. A odpustenie potrebujeme všetci, nielen čo sa týka potratu, preto si odpúšťajme navzájom, ako Boh odpúšťa dennodenne každému.
,,A buďte k sebe dobrí, milosrdní, odpúšťajte si navzájom, ako aj vám Boh odpustil v Kristovi.“ Ef 4,32
Konkrétne kroky uzdravenia po umelom potrate
- Dať dieťatku meno, pretože Boh nás pozná podľa mena. Dieťatko v žiadnom prípade netreba brať ako zhluk buniek. Pokrstiť ho krstom lásky. Modli sa k nebeskému Otcovi za poznanie mena svojho nenarodeného dieťaťa.
- Ak dieťatko nemohlo mať pohreb, je vhodné dať odslúžiť sv. omšu na úmysel ZA PRIJATIE DO NEBESKÉHO KRÁĽOVSTVA. Sv. omša sa neslúži za odpustenie hriechov pre dieťatko, pretože nemalo žiadne hriechy, iba ak dedičný hriech. Samotný Ježiš sa obetoval aj za toto dieťatko a vzal ho do nebeského kráľovstva.
- Vyznať tento ťažký hriech vo svätej spovedi. Je dobré sa zriecť aj zlých duchov, ktorí prichádzajú s týmto hriechom do života človeka. (,,Zriekam sa ducha potratu. Zriekam sa ducha smrti. Zriekam sa aj všetkých dôsledkov, ktoré tieto hriechy v mojom živote spôsobili. Zriekam sa všetkých duchov, ktorí vošli do môjho života v dôsledku týchto hriechov (používania antikoncepcie alebo v dôsledku spáchania potratov). Zriekam sa všetkých duchovných pút, ktoré ma spútavajú a zväzujú a prosím Boha o odpustenie, prosím, aby ma prikryl svojou prečistou krvou, aby mi preukázal svoje veľké, nesmierne a nepochopiteľné milosrdenstvo.“)
- Povedať kňazovi, koľko detí bolo potratených, či sa používala antikoncepcia v akejkoľvek forme. Povedať, aj keď si nie sme istí, či bolo dieťatko potratené.
- Pokánie, náprava hriechu, úprimná ľútosť hriechu:
- Obrátenie, zmena života, časté prijímanie sviatostí najmä Eucharistie a sv. spovede, pravidelná modlitba.
- Možnosť duchovnej adopcie nenarodeného dieťaťa (9 mesiacov), ako možnosť nápravy a pokánia. Žena sa deväť mesiacov modlí za nenarodené dieťa, ktoré je v ohrození života. Takto môže vyprosiť život pre iné dieťatko.
- Vykonať si púť s úmyslom odprosiť za svoj skutok. Vhodné sú duchovné obnovy, duchovné cvičenia, pôst, almužna, dobré skutky, modlitby oslobodenia, modlitby za vnútorné uzdravenie.
- Každý rok zapáliť sviečku za počatý život (každoročne 25.marec).
- Modliť sa pred potratovými klinikami, za ukončenie potratov. Na Slovensku sú projekty, s ktorými sa môžete zapojiť: 9 mesiacov za život – www.9mesiacovzazivot.sk a 40 dní za život – www.40dnizazivot.sk
- Šíriť kultúru života.
5. Obnovenie krstných sľubov, žena môže prijať pomazanie chorých.
6. Mimoriadne vhodný je duchovno-terapeutický víkendový program Ráchelina vinica, ktorá je určená matkám, otcom, súrodencom, príbuzným, zdravotníkom, ktorí sú poznačení hlbokou bolesťou zo smrti dieťaťa (detí) spôsobenou potratom. Viac informácií získate na www.rachel.rodinabb.sk (3)
V prípade spontánneho potratu je vhodné vykonať prvé dva kroky: pomenovať dieťa, pokrstiť ho krstom lásky a dať odslúžiť svätú omšu za prijatie do nebeského kráľovstva.