Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu – 12. deň

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok


▶️▶️ Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu: aj tento príspevok je vysielaný, organizovaný a hradený z dobrovoľných príspevkov darcov. AK CHCETE PRISPIEŤ, môžete tak urobiť na: Podporte nás

12. deň – Odovzdám milosrdnému Ježišovi moje srdce – video

Modli sa srdcom v spojení s Máriou (Den. 32)


Modlitba k Duchu Svätému

Boží Duch, Duch pravdy a svetla,
prebývaj stále v mojej duši skrze Božiu milosť,
nech tvoj dych rozoženie temnotu
a v tvojom svetle nech sa dobré skutky množia.
Boží Duch, Duch lásky a milosrdenstva,
ktorý do môjho srdca balzam dôvery vlievaš,
tvoja milosť utvrdzuje moju dušu v dobrom,
nepremožiteľnú silu vytrvať jej dávaš (Den. 1411).

Z Evanjelia podľa Matúša

Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním. Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, lebo som tichý a pokorný srdcom; a nájdete odpočinok pre svoju dušu. Moje jarmo je príjemné a moje bremeno ľahké (Mt 11, 28-30).


Z Denníčka sv. sestry Faustíny


Vedz, dcéra moja, že moje srdce je samotným milosrdenstvom. Z tohto mora milosrdenstva sa rozlievajú milosti na celý svet. Žiadna duša, ktorá sa ku mne priblížila, neodišla bez útechy. Všetka úbohosť tonie [v] mojom milosrdenstve a všetka milosť, spasiteľná i posväcujúca, vytryskuje z tohto prameňa. Dcéra moja, túžim, aby tvoje srdce [bolo] sídlom môjho
milosrdenstva. Túžim, aby sa toto milosrdenstvo rozlialo na celý svet skrze tvoje srdce. Ktokoľvek sa priblíži k tebe, nech neodíde bez dôvery v moje milosrdenstvo. Veľmi túžim, aby duše mali túto dôveru (Den. 1777).
Pociťujem strašnú bolesť, keď vidím utrpenie blížnych. V mojom srdci sa odráža každé utrpenie mojich blížnych. Ich trápenia nosím vo svojom srdci tak, že ma to dokonca fyzicky ničí. Chcela by som, aby všetky bolesti doliehali na mňa, aby som tak uľavila svojim blížnym (Den. 1039).
Pomôž mi, Pane, aby moje srdce bolo milosrdné, aby som vedela spolucítiť s utrpením blížnych. Nikomu neodmietnem svoje srdce. Budem úprimná aj voči tým, o ktorých viem, že budú zneužívať moju dobrotu, a sama sa ukryjem v najmilosrdnejšom Ježišovom Srdci. O vlastných utrpeniach budem mlčať. Nech si tvoje milosrdenstvo odpočinie vo mne, Pane môj. Ježišu môj, premeň ma na seba, lebo ty môžeš všetko (Den. 163).

Modlitba zasvätenia

Mária, najvernejšia učeníčka Syna, cez tvoje ruky dnes zverujem milosrdnému Ježišovi moje srdce, aby sa ho dotkol a uzdravil ho. Chcem všetkých milovať láskou, akou Ježiš a ty napĺňate moje srdce. Túžim preukazovať milosrdenstvo všetkým, s ktorými žijem, ako aj tým, ktorým ho môžem preukázať duchovne. Mária, dovoľ, aby Ježiš učinil moje srdce podobným svojmu milosrdnému Srdcu, aby dokázalo spolucítiť s utrpením i bolesťou ľudí na celom svete a podporovať ich modlitbou a obetou. Prosím ťa, Matka, vypros mi tú milosť, aby moje srdce bolo milosrdné.


Zo Žalmu 16

Velebím Pána, čo ma múdrosťou obdaril; v noci ma k tomu moje srdce vyzýva. Pána mám vždy pred očami; a pretože je po mojej pravici, nezakolíšem sa (Ž 16, 7-8).


Ježišu, dôverujem ti! Mária, zasväcujem sa ti!

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok

– ostatné dni odovzdania klikni tu: Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu – 30 dňová príprava

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – aj tento príspevok vznikol len vďaka Vašej podpore, ĎAKUJEME VÁM

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je full-hd-19.02-02-1024x576.jpg

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

2 Responses

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás