Neskutočné svedectvo neveriaceho talianskeho lekára (38): Neuveriteľné, ale ako zarytí ateisti sme prišli k tomu, že sme našli pokoj u Boha

Nikdy mi nenapadlo, ani v najtemnejšom sne, že niekedy budem vidieť a prežívať to, čo sa tu deje v našej nemocnici už tri týždne.

Neskutočné svedectvo neveriaceho talianskeho lekára (38): Neuveriteľné, ale ako zarytí ateisti sme prišli k tomu, že sme našli pokoj u Boha 1

Požehnanie v Bibione počas epidémie koronavírusu

Tato hrôza sa veľmi šíri a je čoraz viac nezastavitelná. Na začiatku ich prišlo len niekoľko, potom po stovkách… A teraz nie sme lekári, ale triediči… Musíme rozhodnúť, kto má žiť a kto ma ísť domov zomrieť, hoci títo ľudia poctivo platili Taliansku dane.

Dva týždne dozadu som ja a moji kolegovia boli ateisti. Toto bolo normálne, veď sme verili vo vedu, tak sme sa to učili. A vedavylučuje Božiu prítomnosť. Vždy som sa vysmieval rodičom, lebo chodili do kostola. Je tomu deväť dní, čo k nám prišiel 75-ročný pastor s vážnymi dýchacími problémami. Mal Bibliu a z tej čítal, držiac zomierajúcich za ruku.

Neuveriteľne, ale ako zarytí ateisti sme prišli k tomu, že sme našli pokoj u Boha

My sme boli psychicky aj fyzicky vyčerpaní a keď sme mali trocha času, sadli sme si a počúvali ho. Teraz musíme priznať: ako ľudia sme dosiahli svoje limity, viac už nemôžeme urobiť. Denne zomiera čoraz viac ľudí. Sme vyčerpaní, dvaja z našich kolegov sú mŕtvi a ostatní sotva stoja na nohách. Uvedomili sme si, že vedomosti človeka sú konečne a potrebujeme Boha! Začali sme sa modliť vždy, keď sme mali pár voľných minút.

Neuveriteľne, ale ako zarytí ateisti sme prišli k tomu, že sme našli pokoj u Boha! Jeho prosíme, aby nám pomohol vytrvať v ošetrovaní pacientov. 75-ročný pastor včera zomrel. Ako nikdy doteraz – hoci sme za posledne tri týždne mali 120 mŕtvych – sme boli všetci zničení. Pokiaľ bol s nami, podarilo sa mu priniesť taký pokoj, aký sme ani nedúfali, že nájdeme. Pastor odišiel k Pánovi a onedlho ho budeme nasledovať. Šesť dni som nebol doma, neviem, kedy som jedol naposledy a uvedomil som si, aký som bol neužitočný na tejto zemi. Chcel by som pomáhať až do môjho posledného dychu. Som šťastný, že som prišiel k Bohu, keď som obklopený utrpením a smrťou svojich blížnych.

http://alianciazanedelu.sk/archiv/5625

http://alianciazanedelu.sk/archiv/5625

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás