Jedno z najväčších, doteraz skrytých tajomstiev – nepoškvrnené počatie

panna maria sdzr

O. Dominik Chmielewski nám vo svojej knihe Kecharitomene ponúka ďalší zaujímavý pohľad na to, čo sa skutočne udialo v Lurdoch. Panna Mária sa tu zjavuje ako Nepoškvrnené počatie. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo Panna Mária o sebe nepovie, že je Nepoškvrnene počatá? Namiesto toho použije výraz Nepoškvrnené počatie. Kto to o sebe môže povedať? Len Duch Svätý. Je zaujímavé, že keď Bernadetta uvidela to nadprirodzené zjavenie – mlčiacu tajomnú postavu – nazvala ju „aquero“ – čiže „To“. Nie „ona“ ani „on“ ale „To“. Malo postavu nádherného mladého dievčaťa. Hneď tu o. Dominik spomína citát z Biblie z knihy Genezis: „Ono ti rozšliape hlavu.“ Lurdy sú zjavením Nepoškvrneného počatia. Na prosbu farára z Lúrd sa Bernadeta spýtala toho „aquero“ na meno. A nádherné mladé dievča jej odpovedalo: „Ja som nepoškvrnené počatie.“ Keď farár počul toto meno bol taký prekvapený, že nevedel, čo s tým robiť, pretože Mária sa nemôže takto opisovať. Toto môže o sebe povedať len Boh. Ale Bernadetta upresňuje, že mala vzhľad mladého dievčaťa. O čo tu teda ide?

Podporte aktuálny projekt – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

Lurdy odhaľujú jedno z najväčších doteraz skrytých tajomstiev! 2

Aby sme vedeli zodpovedať na túto otázku musíme preskúmať okolnosti zjavenia „aquero“, lebo to nám dovolí ponoriť sa do tajomstva kým je Nepoškvrnené počatie. Keď Bernadetta utekala za kňazom, stále si opakovala, čo jej povedala krásna pani: „Ja som Npoškvrnené počatie.“ Kto sa v Biblii predstavil ako „Ja som“? Stvoriteľ Jahve Mojžišovi vo forme horiaceho kríka. Kríka, ktorý horel ale nezhorel. Strom je symbolom Ježišovho kríža. Oheň je symbolom Ducha Svätého a zjavenie mena „Ja som“ je symbolom Boha Otca. Panna Mária bola tak preniknutá Duchom Svätým, že bola „Kecharitomene“ – „milostiplná“. Duch Svätý v nej neustále horel, ale nezhorel, pretože nemala žiadne hriechy – Mária – nepoškvrnená.

Lurdy nám odhaľujú jedno z najväčších, doteraz skrytých tajomstiev. Odhaľujú nám aký je vzťah medzi Otcom, Synom, Duchom Svätým a Máriou. V Lurdoch totiž najsvätejšia Trojica ukazuje úžasné zjednotenie s Máriou! Zjednotenie s Otcom skrze priateľstvo, ktoré je opakom nepriateľstva s hadom. Zjednotenie so Synom, skrze materstvo a s Duchom Svätým skrze počatie!

Nepoškvrnené počatie. Ono ti rozšliape hlavu, čiže Ježiš Kristus v Márii. Boh stvoril Ženu, ktorá dokáže porodiť Boha – a to je ohromné tajomstvo tajomstiev! Nepoškvrnené počatie je Otec, Syn a Duch Svätý v Márii, ktorý šliape hlavu hada. Ježiš a každý kresťan je potomok Nepoškvrneného počatia. A táto pravda mliaždi hlavu hada. Víťazstvo nad Zlým sa dovŕšilo na kríži v Kristovi – prvorodenom potomkovi Ženy. Táto misia však stále trvá! Bude prebiehať až do parúzie prostredníctvom Ženy a jej potomstva a bude sa diať v každom kresťanovi…

Text je spracovaný z knihy Kecharitomene – Dominik Chmielewski SDB, ktorú si môžete zakúpiť v eshope zachej.sk, môžete tak urobiť TU.

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás