Hidilyn Diaz sa po víťazstve na olympiáde poďakovala Bohu a Panne Márii

Tridsaťročná Hidilyn Diazová získala prvé zlato pre Filipíny na Olympijských hrách od roku 1932 a pri svojom víťaznom výkone sa dokonca stala olympijskou rekordérkou. Slečna Diazová zvíťazila v ženskom vzpieraní v kategórii 55 kilogramov. V tejto kategórii získala na olympiáde v Riu striebro.

Po víťazstve poďakovala Bohu so slovami „vďaka ti Pane“ a niekoľkokrát ukázala svoju zázračnú medailu s Pannou Máriou, ktorú nosí zavesenú na krku. Zmäteným prítomným novinárom vysvetlila, že medailónik je „znakom mojej viery ku Mame Márii a Ježišovi Kristovi“.

Hidilyn Diaz sa po víťazstve na olympiáde poďakovala Bohu a Panne Márii 1

K historickému víťazstvu sa vyjadril aj filipínsky arcibiskup Romulo Valles, ktorý športovkyni pogratuloval a dodal: „Jej víťazstvo bolo zachytené mnohými kamerami a fotoaparátmi a na jednej z takýchto fotografií bola ona, ako držala zlatú medailu a na hrudi mala zázračnú medailu Panny Márie. Obdivujeme jej oddanosť Najsvätejšej Matke, keď vo svojom víťazstve prejavila svoju veľkú vieru v Boha“.

Arcibiskup dodal: „Hidilyn je skutočná vzpieračka, ktorá čerpá silu z lásky ku krajine a hlbokej katolíckej viery. Gratulujem, Hidilyn! Nech ťa Pán vytrvale žehná. “

Slečna Diazová je známa tým, že je pomerne aktívna na sociálnych sieťach, kde často hovorí aj o Bohu. Na Instagrame nedávno pridala fotografie s odkazom: „Vďaka za modlitby!“ a ešte v januári na sieti napísala: „Ďakujem Bohu, že máme tím, ktorý bojuje a pracuje na splnení jedného cieľa a jedného sna pre Filipíny. Vyrazíme spolu smerom k # Tokyo2020. “

Na pódiu počas slávnostného udeľovania medailí Hidilyn Diazová po zaspievaní filipínskej hymny ukázala na nebesia, následne sa prežehnala a zvolala: „Mabuhay ang Pilipinas!“ („Nech žijú Filipíny!“)

Filipínčanka pri svojom víťazstve stanovila nový olympijský rekord, kedy pri svojom výkone zodvihla kombinovane 224 kilogramov. Druhá športovkyňa v kategórii z Číny zodvihla 223 kilogramov a tretia z Kazachstanu 213 kilogramov.

MG

Zdroj obrázku: TASR

Prevzaté z: Christianitas

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

[simpay id="9867"]
[simpay id="9877"]
[simpay id="9880"]
[simpay id="9882"]
[simpay id="9893"]
[simpay id="9896"]

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás