Hanka Servická

servicka-hanka1

Hanka Servická – významná speváčka ľudových rusínskych, šarišských a duchovných piesní na Slovensku.

Pieseň okúpaná v rose.

Pieseň je ako ranná rosa, ktorá lieči nevidomých, ako trblietanie v tráve, ktoré rozčerí dušu, pohladí srdce svojim jemným dotykom. Je to balzam na dušu.

Nie je ťažké jej podľahnúť. Je ako príjemné ópium, ktoré vás opantáva a nakoniec celkom pohltí. Je to celkom prirodzené. Veď, kto by sa bránil kráse! Tej vždy bolo veľa okolo nás. Stačilo si ju iba všimnúť a vdýchnuť jej život.

Kto má rád pieseň, má rád život a ľudí okolo seba, vie sa tešiť z najmenších maličkostí. Je očarený životom, život sa preňho stáva zázrakom daným zhora. Ráno sa zobúdza s nádejou do nového dňa. Vie sa nadchnúť vychádzajúcim slnkom, pohľad mu s radosťou spočinie na prvých ranných púčikoch, na zelenajúcej sa tráve, ktorá je predzvesťou jari. Takýto človek vstrebáva krásu do seba a nie je skúpy, ani chudobný. Rozdáva sa plným priehrštím, nie je ľahostajný voči trápeniam iných. Tak to je. Kto je bohatý, môže si dovoliť byť veľkodušný.

Veľká široká duša – to je bohatstvo, ktorým oplývajú možno iba jedinci. A tí pomáhajú udržiavať rovnováhu v zďaleka nie ružovom dnešnom svete.

Hanka Servická – podporte ju v dnešnej ťažkej dobe

kúpou originálnych CD, knihy – spevníkov. Taktiež Vám naspieva hudobné pozdravy, alebo blahopriania. Bližšie informácie www.servicka.sk, alebo volajte M: 0905810503

Hanka Servická sa zúčastňuje aj na: ružencové modlitebné reťaze

servicka-hanka2
servicka-hanka2

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás