Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu – 18. deň

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok

▶️▶️ Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu: aj tento príspevok je vysielaný, organizovaný a hradený z dobrovoľných príspevkov darcov. AK CHCETE PRISPIEŤ, môžete tak urobiť na: Podporte nás

18. deň – Duchu Svätému odovzdám moje duchovné boje – video

Modli sa srdcom v spojení s Máriou (Den. 32)


Modlitba k Duchu Svätému

Boží Duch, Duch pokoja a radosti,
ktorý posilňuješ moje srdce roztúžené,
vlievaš doň živý prameň Božej lásky
a činíš ho v boji neohrozené.
Boží Duch, najmilší hosť mojej duše,
túžim ti zostať verná,
túžim žiť vždy v tvojej prítomnosti,
tak v dňoch radosti,
ako aj v mukách utrpenia (Den. 1411).

Z Evanjelia podľa Jána

„Ak vás svet nenávidí, vedzte, že mňa nenávidel prv ako vás. Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale preto, že nie ste zo sveta, že som si vás ja vyvolil zo sveta, svet vás nenávidí. Spomeňte si na slovo, ktoré som vám povedal: Sluha nie je väčší ako jeho pán. Ak mňa prenasledovali, budú prenasledovať aj vás; ak zachovávali moje slovo, budú zachovávať aj vaše. Keď príde Tešiteľ, ktorého vám ja pošlem od Otca, Duch pravdy, ktorý vychádza od Otca, on o mne vydá svedectvo. Ale aj vy vydávate svedectvo, lebo ste so mnou od začiatku“ (Jn 15, 18-20.26-27).


Z Denníčka sv. sestry Faustíny

V čase pokoja duša vynakladá námahu, tak isto ako v čase boja. Musí sa cvičiť, a to veľmi, lebo inak nemožno hovoriť o víťazstve. Čas pokoja považujem za čas prípravy na víťazstvo. Duša musí neprestajne bdieť – bdelosť, ešte raz bdelosť. Duša, ktorá sa zamýšľa, dostáva veľa svetla. Rozptýlená duša vystavuje samu seba pádu, a tak nech sa nečuduje, že padá. Duch Boží, duchovný vodca, múdry je ten, koho ty vycvičíš. Aby však mohol Boží Duch pôsobiť v duši, je potrebná tichosť a sústredenosť (Den. 145).
Ježišu môj, aj keď je naokolo temná noc a tmavé oblaky mi zakrývajú obzor, predsa viem, že slnko nezhasína. Pane, aj keď ťa nemôžem pochopiť a nerozumiem tvojmu konaniu, predsa dôverujem tvojmu milosrdenstvu (Den. 73).

Modlitba zasvätenia

Mária, nevesta Ducha Svätého, keďže si bola ustavične započúvaná do Božieho hlasu, posilňovala si svoju dušu na všetky utrpenia, ktoré na teba doľahli. Dovolila si Duchu Svätému, aby ťa previedol cez toľké duchovné boje, ktoré si nikto z nás nevie ani len predstaviť. Uprostred utrpenia a prenasledovania si však nikdy nepochybovala o Bohu, ktorý je láska sama a milosrdenstvo. Naopak, práve uprostred týchto duchovných zápasov si vďaka viere nachádzala vo všetkom jeho milosrdenstvo, ktoré ťa prenikalo a udržiavalo v každom okamihu tvojho života. Mária, dnes ti zverujem všetky moje duchovné boje. Buď so mnou, keď bojujem medzi vierou a neverou, medzi nádejou a pochybnosťami. Nech ma Duch Svätý posilňuje darom sily, aby som mu bol poslušný a tak zvíťazil v každom duchovnom boji i zakúsil jeho milosrdenstvo.


Zo Žalmu 86

Bože, pyšní povstali proti mne a tlupa násilníkov mi čiahala na život; nechceli ťa mať pred očami. No ty, Pane, si Boh milosrdný a láskavý, zhovievavý, veľmi milostivý a verný. Pohliadni na mňa a zľutuj sa nado mnou; daj silu svojmu služobníkovi, zachráň syna svojej služobnice (Ž 86, 14-16).


Ježišu, dôverujem ti! Mária, zasväcujem sa ti!

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – ostatné dni odovzdania klikni tu: Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu – 30 dňová príprava

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – aj tento príspevok vznikol len vďaka Vašej podpore, ĎAKUJEME VÁM

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je full-hd-19.02-02-1024x576.jpg

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás