Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu – 14. deň

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok


▶️▶️ Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu: aj tento príspevok je vysielaný, organizovaný a hradený z dobrovoľných príspevkov darcov. AK CHCETE PRISPIEŤ, môžete tak urobiť na: Podporte nás

14. deň – Odovzdám sa milosrdnému Ježišovi a vyberiem si ho za Pána môjho života – video

Modli sa srdcom v spojení s Máriou (Den. 32)


Modlitba k Duchu Svätému

Boží Duch, Duch pravdy a svetla,
prebývaj stále v mojej duši skrze Božiu milosť,
nech tvoj dych rozoženie temnotu
a v tvojom svetle nech sa dobré skutky množia.
Boží Duch, Duch lásky a milosrdenstva,
ktorý do môjho srdca balzam dôvery vlievaš,
tvoja milosť utvrdzuje moju dušu v dobrom,
nepremožiteľnú silu vytrvať jej dávaš (Den. 1411).

Z Evanjelia podľa Jána

Tomáš, jeden z Dvanástich, nazývaný Didymus, nebol s nimi, keď prišiel Ježiš. Ostatní učeníci mu hovorili: „Videli sme Pána.“ Ale on im povedal: „Ak neuvidím na jeho rukách
24
stopy po klincoch a nevložím svoj prst do rán po klincoch a nevložím svoju ruku do jeho boku, neuverím.“ O osem dní boli jeho učeníci zasa vnútri a Tomáš bol s nimi. Prišiel Ježiš, hoci dvere boli zatvorené, stal si doprostred a povedal: „Pokoj vám!“ Potom povedal Tomášovi: „Vlož sem prst a pozri moje ruky! Vystri ruku a vlož ju do môjho boku! A nebuď neveriaci, ale veriaci!“ Tomáš mu odpovedal: „Pán môj a Boh môj!“ (Jn 20, 24-28).


Z Denníčka sv. sestry Faustíny


V tej chvíli stál Ježiš náhle predo mnou, ani neviem ako, žiariaci nestvorenou krásou, v bielom rúchu, s pozdvihnutými rukami. Povedal mi tieto slová: – Dcéra moja, tvoje srdce je pre mňa odpočinkom, v ňom mám svoje zaľúbenie. V ňom nachádzam všetko, čo mi odmieta také veľké množstvo duší (Den. 339).
Láska moja, kraľuj v najskrytejších hlbinách môjho srdca, tam, kde sa rodia moje najtajnejšie myšlienky, kde len ty sám, Pane, môžeš vstúpiť, v tej najhlbšej svätyni, kam sa nedostane ľudská myseľ. Ty sám tam prebývaj a všetko, čo robím navonok, nech pochádza od teba. Vrúcne túžim a celou silou svojej duše sa snažím, aby si sa cítil, Pane, v tejto svätyni ako doma (Den. 1721).

Modlitba zasvätenia

Mária, najvernejšia učeníčka Syna, cez tvoje ruky dnes zverujem milosrdnému Ježišovi seba samého. Chcem, aby bol Ježiš mojím jediným Pánom, Bohom a Spasiteľom. Od dnešného dňa chcem znova nastúpiť na cestu dôvery v neho a dovoliť mu úplne vládnuť v mojom srdci a v celom mojom živote. Chcem, aby jeho túžby a jeho plány mali vždy prvenstvo v mojom živote. Prosím ťa, Matka moja, vypros mi tú milosť, aby som mu nikdy neprestal dôverovať.


Zo Žalmu 16

Ochráň ma, Bože, k tebe sa utiekam. Hovorím Pánovi: „Ty si môj Pán. Pre mňa niet šťastia bez teba. Ty, Pane, si môj podiel na dedičstve a na kalichu, v tvojich rukách je môj osud“ (Ž 16, 1b.2.5).


Ježišu, dôverujem ti! Mária, zasväcujem sa ti!

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – ostatné dni odovzdania klikni tu: Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu – 30 dňová príprava

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – aj tento príspevok vznikol len vďaka Vašej podpore, ĎAKUJEME VÁM

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je full-hd-19.02-02-1024x576.jpg

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

2 Responses

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás