22.1. o 20:15 Modlitby ku cti sv. Šarbela – 30. výročie najznámejšieho zázraku svätého Šarbela

Charbel

Modlitby ku cti sv. Charbela s o. Matúšom Marcinom spojené s požehnaním relikviami sv. Charbela – pre tých, ktorí sa nemôžu zúčastniť osobne.

Dvadsiateho druhého v každom mesiaci o 20:15, živé vysielanie nájdete TU:

Pozvánka na súkromnú púť za svätým Šarbelom

Už túto nedeľu 22. januára 2023 uplynie presne 30 rokov od zázračnej operácie pani Nouhad Al-Chami. 

Začiatkom januára 1993 bola Nouhad Al-Chami, 59-ročná libanonská matka dvanástich detí, úplne paralyzovaná na ľavú stranu. Záležitosť ešte skomplikovalo upchatie jej krčnej tepny. Pre Nouhad bolo čoraz ťažšie hovoriť a jesť. Podľa názoru lekárov bolo ešte možné pokúsiť sa o operáciu krčnej tepny, ale šanca na úspech tohto chirurgického zákroku bola minimálna. Jej manžel a deti vkladajú svoju jedinú nádej v Boha. Najstarší syn chorej ženy Saad sa vybral na púť do neďalekého kláštora v Annai, kde sa nachádza hrob sv.Charbela, aby sa na jeho príhovor modlil za uzdravenie svojej matky. Po návrate pomazal matkin krk tekutinou vytekajúcou z tela sv. Charbela. Žena veľmi trpela a modlila sa k Panne Márii a sv. Charbelovi, aby ju vzali domov. Nasledujúcu noc mala zvláštny sen. Snívalo sa jej, že pristúpil sv. Charbel s ďalším mníchom a povedal, že jej prišiel operovať krk. Pacientka s tým pôvodne nechcela súhlasiť, ale nakoniec uverila argumentom mníchov, že sa uzdraví, len ak podstúpi operáciu.

„Ako to môžu urobiť, keď nemajú chirurgické nástroje a anestetiká?“ spýtala sa sama seba a triasla sa strachom.

V jednom momente cítila ruky na krku a veľkú bolesť, no nedokázala kričať ani vzdorovať. Keď sa operácia skončila, pristúpil druhý mních, pomohol jej posadiť sa, upravil vankúš a dal jej pohár vody. Povedala mu, že nemôže piť bez slamky, pretože má ochrnutý jazyk. Mních ju uistil, že je už v poriadku a že môže sama jesť, piť, chodiť a pracovať. Potom obaja mnísi zmizli v tajomnom svetle.

Keď sa sen skončil, Nouhad sa okamžite prebudila a s potešením zistila, že jej paralýza je úplne preč. Sama vstala z postele a bez problémov prešla po izbe. Pri pohľade do zrkadla si všimla, že na oboch stranách krku má dve jazvy, každú 12 centimetrov dlhú, so stehmi, z ktorých viseli konce čiernych chirurgických stehov. Krk a nočnú košeľu mala krvavé. Keď sa jej manžel prebudil, začal od strachu kričať, pretože videl svoju manželku zakrvavenú, s dvoma jazvami na krku, ako sa voľne prechádza po izbe.

„Čo sa jej stalo, bola paralyzovaná a nemohla vôbec vstať z postele? Prečo toľko krvi?“

Nouhad upokojila svojho manžela a podrobne mu porozprávala o nočnej návšteve sv. Charbela, o operácii a jej úplnom uzdravení. V ten istý deň sa celá rodina Al-Chami vybrala do kláštora v Annai, aby predstavenému podala správu o zázraku uzdravenia na príhovor sv. Charbela. Nasledujúci deň sa Nouhad prihlásila do nemocnice v Bejrúte, aby sa stretla s lekármi, ktorí ju liečili. Možno si predstaviť ich prekvapenie, keď po starostlivom preskúmaní a odstránení stehov zistili, že z medicínskeho hľadiska je nemožné vysvetliť úplné uzdravenie pani Nouhad a tak dokonale umiestnené stehy ešte nevideli. Správa o zázračnom uzdravení Nouhada Al-Khama získala veľkú publicitu v médiách po celom Libanone. Do jej domu začali prichádzať davy zvedavcov. Farár a rodinný lekár žene odporučili, aby sa s rodinou presťahovala na iné miesto. Raz v noci, keď spala, však sv. Charbel povedal:

„Operoval som ťa, aby sa ľudia obrátili a videli, že si bola zázračne uzdravená. Mnohí ľudia sa vzdialili od Boha, prestali sa modliť a prijímať sviatosti a žijú, akoby Boh neexistoval. Prosím o účasť na svätej omši v kláštore Annaya 22. dňa každého mesiaca. Na pamiatku tvojho uzdravenia, po zvyšok tvojho pozemského života, v prvý piatok každého mesiaca a 22. dňa každého mesiaca budú tvoje chirurgické rany krvácať.“

Odvtedy každý mesiac v určený deň prichádza uzdravená Nouhad do kláštora v Annai, aby sa zúčastnila na svätej omši spolu s veľkým zástupom pútnikov a ďakuje za zázrak uzdravenia.

22. deň v mesiaci ako deň úcty k svätému Šarbelovi sa za 30 rokov rozšíril po celom svete. 

Aj na Slovensku vo viacerých farnostiach je tento deň sprevádzaný modlitbovými aktivitami k úcte svätého Šarbela. 

A keďže sám svätý Šarbel nás pozýva, aby sme k nemu putovali a modlili sa, využime túto nedeľu, ktorá bude zároveň 30. výročím zázračnej operácie, na púť za svätým Šarbelom, za jeho relikviou. Pretože všade tam kde je relikvia svätca, tam je sám svätec prítomný. 

Tu ponúkame pár tipov pre vaše nedeľné putovanie za svätým Šarbelom. Ide o kostoly s prvostupňovou relikviou svätého Šarbela:

  • Košický Dóm svätej Alžbety,
  • gréckokatolícky farský chrám narodenia Presvätej Bohorodičky (Vlčince-Žilina),
  • farský kostol svätého Martina v Čeríne,
  • farský kostol svätého Petra a Pavla v Nitre,
  • farský Kostol svätého Jakuba staršieho v Želiezovciach,
  • farský kostol Sedembolestnej Panny Márie v Záhradnom pri Prešove,
  • „špitálik“ gréckokatolícky chrám Svätého Ducha v Hlohovci (neďaleko farského chrámu),
  • gréckokatolícky chrám svätých Kozmu a Damiána v Čičave, 
  • gréckokatolícky chrám bl. Pavla Petra Gojdiča a Vasiľa Hopku,Vinbarg – Bardejov, 
  • gréckokatolícky chrám sv. Mikuláša v Budimíre (okr.Košice)

Ľubica Straková

Aj toto vysielanie vzniklo vďaka Vaším pravidelným príspevkom, ak CHCETE PRISPIEŤ, môžete tak urobiť TU: ▶: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/podporte-nas-2/
Ďakujeme ❤️ za každý príspevok. Prosíme modlite sa za nás❤

Nakoľko nás sociálne siete začali blokovať prosíme Vás ✔️ o registráciu aby sme Vás vedeli informovať o našich akciách: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/novinky/

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

Podporte nás

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás