Útok na Vladyku Milana Chautura

Deň pôstu a modlitby za vladyku Milana Chautura

V piatok 21.9.2018 chceme ako spoločenstvo veriacich spoločne obetovať modlitby a pôst na úmysel objasnenia okolností okolo kauzy sexuálneho zneužívania detí a zároveň vyjadriť podporu nášmu vladykovi Milanovi Chauturovi.
https://www.facebook.com/events/482422575569554/

 

Polícia: Biskup nevykonal žiaden trestný čin, žena bola doňho zaľúbená. RTVS usvedčuje teológa Kocúra z klamstva …

20.9.2018, Prípad obvinenia košického arcibiskupa Milana Chautura naberá čoraz jasnejšie kontúry. Už je jasné, že uňho nešlo o žiadne sexuálne zneužívanie, ale skôr o pomstu ohrdnutej ženy za to, že uprednostnil Krista. Okrem toho žiaden nátlak na televíziu nevyvíjal. Kontroverzný teológ Miroslav Kocúr spolu s Karolom Sudorom doslova vyšperkovali rozhovor, v ktorom tajomne načrtli zneužívanie biskupom v slovenskej Cirkvi. Ich rozhovor je mementom a dlho bude ukážkou brilantnej manipulácie a otvorených klamstiev pri tiahnutí proti Cirkvi.

… V tejto súvislosti sme položili otázku samotnej televízii RTVS – zaujímalo nás, či bol na televíziu vyvíjaný nejaký nátlak, aby spomínanú reportáž odvysielala. Odpoveď televízie usvedčuje Kocúra z klamstva: „Keďže investigatívny reportér z redakcie Reportéri na tejto téme dlhodobo pracuje, získava a overuje ďalšie fakty, RTVS žiadnu reportáž, ktorá zatiaľ nie je dokončená, videozáznam ani informácie o údajne poškodenej žene nebude zverejňovať. Pán Kocúr pri celej situácii nebol a nebol ani priamym svedkom žiadnej udalosti, ku ktorej sa vyjadruje. Nie je pravda, že by ktokoľvek volal v tejto súvislosti generálnemu riaditeľovi RTVS,“ uviedla v stanovisku pre Hlavné správy hovorkyňa televízie, Erika Rusnáková.

… Je nemysliteľné, aby s takouto ľahkosťou bolo možné pošpiniť osobu na celý život. Obzvlášť obvinenia zo zneužívania sú mimoriadne citlivé a nevinná osoba sa ich zbavuje len veľmi ťažko. Dá sa povedať, že sa to s ňou nesie už celý život. Preto by krivé obvinenia mali byť trestané rovnako, ako samotné prípady zneužitia. Voči aktérom tohto spiknutia by v prípade definitívneho uzavretia ako krivé obvinenie mali kompetentní konať a podať trestné oznámenie.

https://www.hlavnespravy.sk/policia-biskup-nevykonal-ziaden-trestny-cin-zena-bola-donho-zalubena-rtvs-usvedcuje-teologa-kocura-z-klamstva/1526900

Francúzsky kňaz obvinený z obťažovania spáchal v kostole samovraždu, 20.9.2018, Kňaz vo francúzskom meste Rennes spáchal samovraždu vo svojom kostole po tom, ako ho obvinili zo sexuálneho obťažovania mladej ženy. Médiám to oznámila v stredu prokuratúra a policajné zdroje.

 

Milan Chautur poskytol rozhovor TK KBS: Musíme chrániť obete, až potom reputáciu

20.9.2018, …Tvrdili ste, že vás pri tom nakrúcaní podviedli…
Áno, ten spôsob ako to zinscenovali ma nahneval. A vyviedlo ma z miery aj to, akým spôsobom sa o tom začalo písať v novinách. Ale chcem povedať niečo iné. Totiž, trvám na tom, že to obvinenie je nepravdivé, zároveň však nechcem, aby sa kvôli tomuto prípadu prehĺbili obavy, že ak obeť ohlási zneužívanie, tak okolie jej to spočíta. To, že odmietam obvinenie, a ľudia mi chcú vyjadriť podporu, je jedna vec, ale určite si neželám, aby to viedlo k tomu, že sa posilnia obavy skutočných obetí z nahlásenia zneužitia. Je to veľmi citlivý problém.

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20180920049

https://www.hlavnespravy.sk/milan-chautur-poskytol-rozhovor-tk-kbs-musime-chranit-obete-az-potom-reputaciu/1526994

 

Stanovisko Vladyku Milana Chautura k obvineniam o údajnom sexuálnom zneužívaní: Čistému je všetko čisté. Tej ženy mi je ľúto. Pobozkať a objať dieťa je čosi normálne

20.9.2018, … situácia sa už pomaly dostáva na úroveň Írska, kde sa liberálom darí rozbíjať cirkev. Dodal, že je dôležité spájať kresťanskú mládež a tvoriť jasný pevný blok proti šíriacemu sa liberalizmu a voľnosti morálky. „A treba začať jasne vyjadrovať svoje postoje voči tým, ktorí sú v menšine a robia si z demokracie anarchiu bez rešpektu voči duchovným a ľudským hodnotám.
https://www.facebook.com/VladykaMilanOdpoveda/posts/2034391616850891
http://svetlosveta.sk/stanovisko-vladyku-milana-chajtura-k-obvineniam-udajnom-sexualnom-zneuzivani/
https://www.hlavnespravy.sk/cistemu-je-vsetko-ciste-vladyka-milan-chautur-tej-zeny-mi-je-luto-pobozkat-objat-dieta-je-cosi-normalne/1526132

 

Útok na podstatu Cirkvi. Štefan Harabin: Obvinenie Vladyku Milana Chautura je výsledkom liberálnofašistických praktík v priamom prenose

21.9.2018, … Orgány činné v trestnom konaní, vrátane generálneho prokurátora Čižnára, by sa už teraz  z úradnej povinnosti mali zaoberať, či v predmetnom prípade nešlo o trestné činy ohovárania a krivého obvinenia Otca biskupa dobre organizovanou zločineckou skupinou aj v súvislosti s načasovanými procesmi smerujúcimi k ratifikácii Istanbulského dohovoru o zavádzaní genderideológie do našej spoločnosti.
http://www.extraplus.sk/clanok/utok-na-podstatu-cirkvi

 

Svedectvo ženy z detského domova: Objatie i pohladenie vladyku Chautura mi bolo iskrou nádeje v dobro

21.9.2018, Do redakcie sa nám ozvala žena, ktorá zažila vladyku Milana Chautura ako dieťa zblízka. Povedala, ako s odstupom dvoch desaťročí vníma jeho pohladenie a ako hovorí, „príležitostí na zlo“ nebolo málo. Redakcia potvrdzuje, že identita tejto osoby je skutočná a keďže si neželá byť kontaktovaná inými médiami, neuvádzame jej skutočné meno.
So znepokojením sledujem udalosti ohľadne biskupa, vladyku Chautura a nemôžem nereagovať na obvinenia voči nemu. Zostať ticho a v pohodlí domova by bolo nesprávne.

Dodnes si veľmi dobre a do detailov pamätám, ako sa mi vl. Chautur prvýkrát s úsmevom prihovoril a po tom, ako mu už spomínaný Marek vysvetlil, že som z decáku, si ma úplne prirodzene a s láskou pritúlil, pohladil po strapatých vlasoch a prihovoril sa otcovskými slovami, „Nebuď smutná, usmej sa, bude sa Ti lepšie dariť, nestratíš sa, Pán Boh sa o teba postará, len sa potrebuješ viac usmievať“.Týmto by som chcela po 21. rokoch vladykovi Chauturovi (ale aj iným), vyjadriť veľké „ďakujem“ za ich čas a lásku, ktorá mi dala nádej ísť vpred a bola významnou iskrou v mojom živote. Boli ste pre mňa kompasom, ktorý ma vyňal zo stratena.

https://www.hlavnespravy.sk/objatie-pohladenie-vladyku-chautura-mi-bolo-iskrou-nadeje-v-dobro/1527278

 

Prominentná sexuologička Caisová ku obvineniu Chautura bez dôkazov: „Týchto bastardov treba liečiť!“

20.9.2018, Ku kauze údajného zneužívania košickým gréckokatolíckym biskupom Milanom Chauturom sa vyjadrila už aj prominentná sexuologička Danica Caisová, ktorá by neliečila žiadne sexuálne úchylky, iba kňazov žijúcich v celibáte. Šokujúca je tiež výpoveď „zneužitej“, ktorá údajne dúfala, že Chautur opustí celibát a bude s ňou žiť.

Témy sa však vehementne chytili liberálne denníky a rozhodli sa, že z nej urobia silnú zbraň vo svojom boji proti Cirkvi. Paradoxne, ľudia sa biskupa zastávajú aj na ich vlastných fanúšikovských stránkach na sociálnej sieti. Keď dnes denník SME publikoval ku prípadu svoj článok, pribudol k nemu aj trefný komentár: „Je zaujímavé, ako niektorí neveriaci alebo ľudia nenávidiaci katolícku cirkev zosmiešňujú kresťanov veriacich, že veria v Boha bez dôkazov. Pritom ohľadom obviňovania kňazov bez dôkazov sa z neveriacich stanú priam ortodoxne veriaci vo vinu dotyčných kňazov, hoc často tiež bez dôkazov.“ Pod týmto komentárom sa rozvinula diskusia, ku ktorej sa pridala aj známa sexuologička Danica Caisová: „Týchto „bastardov“ treba predovšetkým liečiť, kým bude na nich taký pohon, žiadny sa dobrovoľne liečbe nepodrobí… kým ešte nie sú obete… bohužiaľ.“

… Je možné, že po medializácii škandálov v Cirkvi sa teraz bude žiadať tzv. politika nulovej tolerancie a na pápeža Františka budú naši liberáli vyvíjať nátlak, aby odvolal arcibiskupa Chautura. Ten svojimi principiálnymi vyhláseniami potrápil naposledy liberálov (aj tých v Cirkvi) tým, keď žiadal hlasovať za Kotlebov návrh o zákaze potratov. Tieň podozrenia je už vrhnutý a keď nulová tolerancia, tak nulová… Nepochybne by sa jednalo o veľké víťazstvo a zadosťučinenie liberálom, ktorí pred rokmi prišli o Bezáka.
Marína Kovačičová

https://www.hlavnespravy.sk/prominentna-sexuologicka-caisova-ku-obvineniu-chautura-bez-dokazov-tychto-bastardov-treba-liecit/1526718#

 

Predseda Rady KBS pre rodinu Mons. M. Chautur vydal kladné stanovisko k zákonu ĽSNS o ochrane nenarodených. Boľševici sa ho snažia eštebáckymi metódami mediálne popraviť

Vyhlásenie Eparchiálneho úradu v Košiciach zo dňa 19. 9. 2018
Košice 19. septembra 2018 (TK KBS) Ohľadom článku zverejneného v Denníku N, a na základe otázok, s ktorými sa na vladyku Milana Chautura obrátili redaktori tohto denníka, vydal Eparchiálny úrad v Košiciach stanovisko, ktoré prinášame v plnom znení.
„V novembri 2017 bola na Eparchiálny úrad v Košiciach ohlásená návšteva veriacich s gratuláciou k jubileu vladyku Milana Chautura, spojená so žiadosťou, aby mohla byť zaznamenaná pre televízny program Návraty a stretnutia. V skutočnosti však neprišla ohlásená skupina, ale len jedna pani s kameramanom.
Vladyka ich prijal, návšteva sa odvíjala v pokojnej atmosfére, avšak v jej závere dotyčná pani pred kamerou obvinila Mons. Chautura zo sexuálneho obťažovania v čase jej detstva. Vladyka toto obvinenie jednoznačne odmietol.
Ukázalo sa, že stretnutie bolo zinscenované podvodom, pre celkom iný účel, aj inú reláciu. Následne sa pani obrátila aj na políciu. Mons. Chautur sa podrobil vyšetrovaniu a polícia vo veci koná. Vedomosť o tom, či spomenutá pani kontaktovala aj príslušné Vatikánske úrady, ktoré sú pri takýchto obvineniach kompetentné z hľadiska cirkevného práva, Eparchiálny úrad nemá. Vznesené obvinenie však vladyka jednoznačne odmieta a verí, že pravda v celej veci vyjde na povrch.“
TK KBS informovalo Tlačové stredisko Košickej eparchie
https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20180919053

Rada KBS pre rodinu vydala stanovisko k zákonu o ochrane nenarodených
Bratislava 29. mája 2018 (TK KBS) Rada KBS pre rodinu vydala v utorok 29. mája stanovisko k predkladaniu zákona o ochrane nenarodeného dieťaťa. Stanovisko uverejňujeme v plnom znení.
„Rada KBS pre rodinu podporuje každý návrh zákona, ktorý skvalitňuje zákonnú ochranu nenarodeného dieťaťa oproti jestvujúcemu zákonu.
Každá ľudská bytosť má právo na to, aby sa absolútne rešpektovalo jej základné právo na život od počatia po prirodzenú smrť. Poslaním Cirkvi je toto prirodzené právo človeka na život chrániť a podporovať zákony, ktoré toto právo uplatňujú.
Rada KBS pre rodinu podporí každé zdokonalenie takéhoto zákona bez ohľadu na to, kto zákon predkladá, pretože morálnou i spoločenskou prioritou je ochrana života a dôstojnosti človeka od počatia po prirodzenú smrť.“
Mons. Milan Chautur, CSsR
Predseda Rady KBS pre rodinu
https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20180529030

http://alianciazanedelu.sk/archiv/2184

 

Denník Postoj zákerne namieril na biskupa Chautura

Biskup Chautur dokázal sa ozvať aj keď sa Slovenskom pri potratovom zákona snažila šíriť teologická konštrukcia, že veriaci človek nemá povinnosť stáť na strane života, ak súčasťou boja sú neni len autentickí, čistí kresťania, ako Vašečka, ale nehodní mýtnici ako Kotleba.

… Útok na Chautura je útokom na verných pastierov cirkvi. Chautur je prvý na rade, potom je asi dlhý zoznam, ktorý bude pokračovať. To, čo je nové, je nadpráca, ktorú denník Postoj urobil v tomto príbehu. Spôsob, akým namieril terč na biskupa Chautura, je Judášovým bozkom na statočnej, odvážnej a živej gréckokatolickej cirkvi. Martin Hanus napriek tomu, že polícia stíhanie biskupa Chautura zastavila, sa poponáhľal dať tomuto príbehu punc serióznosti. Vytvoril clonu, akú denník Postoj vytváral aj pri Bezákovi, že je za tým niečo iné. Že to vyzerá, že je tam trochu pravdy. Denník Postoj napísal „zdá sa, že pred slovenskou cirkvou je prvý sexuálny škandál, ktorý mieri tak vysoko.“ Nie všetkým sa to zdá. Toto je tvrdenie, ktoré v štáte, kde platí ústavou garantované právo prezumpcie neviny, škandalózne. Liberáli prišli o Bezáka, preto si zrejme povedali, že pravoverní musia prísť o Chautura. Páni ste na omyle. Aj na čele s pánom Kocúrom.

Tomáš Dominik
http://svetlosveta.sk/eparcha/

 

Martin Hanus, 19.9.2018, Teológ Miroslav Kocúr v rozhovore pre Denník N uviedol, že jeden slovenský biskup čelí obvineniu, že v minulosti sexuálne obťažoval maloleté dievča. Dokonca existuje nahrávka z konfrontácie medzi obeťou a dotyčným biskupom, nemenovaná televízia ju však neodvysielala. Kocúr v rozhovore približuje kontext: „Biskupa pozvali, pričom si myslel, že idú natáčať čosi ako Pošta pre teba. Stretol sa tam s dvomi dievčatami, sestrami, ktoré sa ho spýtali, či vie, prečo ho pozvali. Nevedel, tak mu jedna z nich povedala, že keď mala šesť rokov, obchytkával ju, potom ju vzal do izby a ukájal sa nad ňou. Dodala, že s tým musí žiť a dodnes sa s tým nevie vyrovnať. Biskup vybuchol, a kým sa televízny štáb vrátil do Bratislavy, riaditeľ už mal telefonát, že čo si to dovolili. Biskup vyvinul obrovský tlak, riaditeľ televízie je pokakaný. Uvidíme, či nájde odvahu to odvysielať. Údajne to už rieši aj Vatikán, hoci to nemám potvrdené.“
Na otázku, či môže zverejniť meno biskupa, Miroslav Kocúr odpovedá: „Vy ho poznáte, verejnosti nemáme dôvod ho teraz prezrádzať. Nech s tým vyjde samotná cirkev. Materiál je natočený.“
Zdá sa, že pred slovenskou cirkvou je prvý sexuálny škandál, ktorý mieri tak vysoko. Na posúdenie celého prípadu a dôveryhodnosti obvinení potrebujeme viac informácií. Ale obvinenie voči nemenovanému biskupovi je natoľko vážne, že cirkev by sa mala vyjadriť, či naozaj došlo ku konfrontácii medzi biskupom a jeho údajnou obeťou, či prípad prešetrujú príslušné inštitúcie ako Kongregácia pre biskupov a aký bude ďalší postup.
https://www.postoj.sk/kratke-spravy-redakcie/2135

Vladyka Milan Chautur, stojíme pri Vás!

Milí priatelia!

Pápež František vyzýva k nulovej tolerancii k sexuálnym deliktom, a ako zdôrazňuje vladyka Milan Chautur, musíme v prvom rade chrániť obete, až potom reputáciu.

Mnohí z Vás sú veľmi znepokojení nad vyjadreniami masmédií na adresu osoby vladyku Milana Chautura CSsR, košického eparchiálneho biskupa v súvislosti s obvineniami zo sexuálneho obťažovania, ktoré vladyka dôrazne odmieta.

Všetkým Vám – ľudom dobrej vôle, ktorí by v týchto mediálnych útokoch chceli vyjadriť podporu vladykovi Milanovi, ponúkame možnosť podporiť túto petíciu solidarity a napísať mu vlastné slová podpory alebo uistenie o Vašich modlitbách.

https://www.citizengo.org/sk/sy/165894-moralna-podpora-pre-vladyku-milana-chautura

Vaše slová podpory odovzdáme vladykovi Milanovi.

Tomáš Kuzár a predsedníctvo FKI

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás