Maďarsko zastavilo financovanie štúdia genderu

Maďarsko zastavilo financovanie štúdia genderu

„Ľudia sa rodia ako muži alebo ženy!“

Budapešť, 19.10.2018 (LifeSiteNews) 024 078 – Maďarská vláda už nechce financovať ani akreditovať univerzity, ktoré majú masterské alebo doktorandské programy štúdia rodovej rovnosti – genderu. Dôvod: „Táto disciplína je skôr ideológia ako veda,“ hovorí premiér krajiny.
V zmysle dekrétu premiéra Viktora Orbána zo soboty, štúdium genderu už nie je schváleným študijným programom na titul master v Maďarsku, ako informoval „Fox News“. Študenti, ktorí sa na neho už prihlásili, môžu doštudovať, ale nijakí noví sa prijímať nebudú.
„Maďarská vláda má jasný názor na to, že ľudia sa rodia ako muži, alebo ženy,“ povedal hlavný poradca premiéra v auguste. „Môžu žiť svoj život ako najlepšie vedia, ale maďarský štát nehodlá utrácať štátne peniaze na vzdelávanie v tejto oblasti.“
Tento krok dáva politiku Maďarska úplne do súladu s náukou Katolíckej cirkvi. Základným predpokladom ideológie gender je, že ľudia sa môžu narodiť v tele, ktoré sa nezhoduje s ich vnímaním seba ako muža či ženy. Preto sa vyžaduje chirurgia a hormóny, aby ich telá vyzerali ako pohlavie, s ktorým sa identifikujú.
Kresťania túto ideológiu odmietajú a učia, že Boh stvorí ľudí ako mužov, či ženy a že telo a duša sú tak zjednotené, aby formovali úplnú bytosť. Takže je jednoducho nemožné narodiť sa „v nesprávnom tele“.
Ideológia a štúdie genderu podporované skupinami LGBT majú však bohatých a mocných sponzorov ako je miliardár George Soros. Jeho obrovské bohatstvo pomáha financovať Centrálnu európsku univerzitu (CEU), jednu z dvoch univerzít v Maďarsku, ktorá prednáša gender. CEU oznámila, že bude pokračovať v tomto štúdiu a výskume so svojimi v USA akreditovanými programami. Prorektorka CEU pre sociálne vedy a humanitné odbory Eva Fodorová, ktorá prednáša gender 15 rokov, označila opatrenie maďarskej vlády ako „ohavné“ …

http://modlitba.sk/?p=13754

 

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás