Zahanbime ich a berme na zodpovednosť. Liberáli z USA už vytvárajú zoznamy nepohodlných z éry Trumpa

Každý, kto podkopal Ameriku, každý, kto reprezentoval Donalda Trumpa, každý, kto ho čo i len podporil. To je extrémne široký okruh ľudí, ktorí by mali byť podľa liberálov v USA a sympatizantov demokratov menovaní, potrestaní a zahanbení v novej epoche politiky po víťazstve Joea Bidena. Na internete už dokonca existujú zoznamy so stovkami mien týchto údajných previnilcov.

Slovensky-dohovor-platba
Slovensky-dohovor-platba

Priaznivci a priami členovia americkej Demokratickej strany, ktorej kandidát Joe Biden uspel v nedávnom súboji o prezidentské kreslo s doterajším šéfom Bieleho domu Donaldom Trumpom, začínajú po svojom triumfe vytvárať kádrové zoznamy nepohodlných ľudí. Informuje o tom denník Štandard citujúc hneď niekoľké kľúčové postavy.

Prvé náznaky tohto charakteru prišli od populárnej kongresmanky Alexandry Ocasio-Cortézovej, ktorá sa už šiesteho novembra na Twitteri svojich fanúšikov pýtala, či archivujú príspevky a fotky Trumpových podporovateľov, aby v budúcnosti nemohli zľahčovať alebo poprieť svoju spoluúčasť.

Na zoznam sa dostane úplne každý

Michael Simon, bývalý úradník vlády Baracka Obamu, sa už k tejto aktivite priznal. „Áno, robíme to,“ uviedol s tým, že pod hľadáčik sa dostane „každý vládny úradník, člen kampane, zväzovač či právnik, ktorý ich reprezentoval – každý“.

Denník Štandard píše, že Simon na sociálnej sieti rovnako zdieľal odkaz na tzv. Projekt Trumpovej zodpovednosti, čím mal podľa novinárov potvrdiť vznik minimálne jedného zo zoznamov „triednych nepriateľov“ z Trumpovej éry vládnutia.

Vyvodíme zodpovednosť

Spojenie s týmto projektom nepriamo potvrdil aj bývalý hovorca Národnej demokratickej komisie a prezidentskej kampane Baracka Obamu Hari Sevugan. Ten v odpovedi na slová Ocasio-Cortézovej podotkol, že zoznamy sa už vytvárajú:

„Verte tomu. Práve sme spustili Projekt Trumpovej zodpovednosti, aby sme sa uistili, že voči každému, kto vzal výplatu, aby pomohol Trumpovi podkopať Ameriku, bude vyvodená zodpovednosť za to, čo spravil,“ píše na Twitteri Sevugan.

Web kontroverzného projektu pritom hlása, že by mali byť navždy zapamätaní tí, ktorí Donalda Trumpa volili, financovali, pracovali pre neho či iným spôsobom ho čo i len podporili. „Nikdy nesmieme zabudnúť na tých, ktorí pretláčali Trumpovu agendu,“ hovorí sa na webe.

Menujme a zahanbime ich

„Mali by sme zaznamenávať a vydať zoznam všetkých, ktorí pomáhali Trumpovým ľahkovážnym a nebezpečným útokom na voľby. Menujme ich a zahanbujme navždy,“ napísal zas bývalý dôstojník CIA a nezávislý prezidentský kandidát Evan McMullin.

„V internetovom archíve možno nájsť už zostavené zoznamy, ktoré v danom čase obsahovali viac ako 1 200 mien. Rozdelené sú na jednotlivé kategórie – členov kampane, úradníkov, poverených ľudí, spoločnosti, darcov či ľudí, ktorí Trumpa odriekli,“ uvádza Štandard s tým, že podľa niektorých používateľov Twitteru sú na zoznamoch zaradení napríklad aj sudcovia, ktorí sú v súčasnosti ešte v úradoch.

— TOD

Prevzaté z: https://dennikslovensko.sk/65781/zahanbime-ich-a-berme-na-zodpovednost-liberali-v-usa-uz-vytvaraju-zoznamy-nepohodlnych-z-ery-trumpa/

Trump – súvisiace články:

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás