Vyliečenie z rakoviny na príhovor svätého Jána Pavla II.

Fernando Pedro Nieto Giménez je provinciálom španielskej provincie Rádu rytierov svätého Jána Pavla II. Keď jeho milovaný syn ochorel na agresívnu formu rakoviny, vydesil sa. V tomto neľahkom rozpoložení išiel do vedľajšej nemocničnej kaplnky a na príhovor poľského pápeža sa modlil za zázrak. A ten sa skutočne stal…

Fernando sa stretol s pápežom Jánom Pavlom II. v roku 1980. Vtedy bol ešte mladý muž, pôsobiaci v komunite vo farnosti Sacred Heart v španielskej Albacete. Toto stretnutie sa stalo preňho zážitkom, ktorý prehĺbil jeho duchovný život a vzťah s Bohom.

Svedectvo o jeho živote Fernanda natoľko očarilo, že keď farnosť plánovala na prvé novembrové dni roku 1982 výlet do Madridu na Svetové dni mládeže, bez zaváhania súhlasil túto púť spoluorganizovať. Neskôr si potom Fernando založil rodinu a netrpezlivo očakával narodenie svojho syna. Ale chvíle šťastia sa po rokoch zrútili ako domček z kariet.

Jeho 20-ročného syna, ktorý sa tiež volal Fernando, urgentne previezli do nemocnice. Tam mu lekári diagnostikovali lymfóm tretieho štádia a netajili, že má len malé šance na prežitie. Otec Fernando sa vydesil. Odišiel do nemocničnej kaplnky, aby prosil Boha o záchranu syna.

V kaplnke ležala iba jedna malá svätá karta, na ktorej bol obraz Jána Pavla II. Vtedy si pomyslel: „Veľakrát som mu ďakoval za jeho príhovor v rôznych veciach, prečo by som nemal požiadať Svätého Otca o zázrak uzdravenia pre nášho syna?“ 

Pri odchode z kaplnky vzal so sebou svätú kartu a spoločne s manželkou sa každý deň modlili za zdravie svojho dieťaťa. Ale zázrak akosi neprichádzal, pričom zdravotný stav ich syna sa každým dňom zhoršoval. Rodičia sa však nevzdali a pohli nebom i zemou, aby pomohli svojmu synovi.

Vyliečenie z rakoviny na príhovor svätého Jána Pavla II. 1

Lekár, ktorý liečil ich syna, naplánoval 16 sedení chemoterapie. Povedal im, že uprostred liečebného procesu urobí niekoľko kontrolných testov na kontrolu účinnosti terapie a vysvetlil, že možno bude potrebné zmeniť lieky, pretože tie, ktoré práve používajú, nemusia byť účinné. 

Ešte predtým, ako ich syn začal s chemoterapiou, sa Fernando Giménez s manželkou a spolu s ďalšími rodinami z farnosti vybrali na púť do Lúrd. Prosili Pannu Máriu o milosť zdravia pre ich dieťa. O osem mesiacov mal Fernando Giménez telefonát, v ktorom ho informovali, že súkromná klinika v Madride poskytne pre jeho syna experimentálnu liečbu. 

Lekári vykonali synovi podrobné testy. Na výsledky však museli čakať niekoľko hodín a tak išiel Fernando opäť do nemocničnej kaplnky, teraz však v Madride. „Už som sa nemodlil za jeho uzdravenie, ale za to, aby som sa dokázal vyrovnať s jeho odchodom,“ rozprával Fernando Giménez. Začala mu dochádzať nádej, že by sa tragická situácia mohla zmeniť a syn smrteľnú chorobu prekoná. 

Celú noc strávil v modlitbe a ráno išiel na stretnutie s lekármi. Len veľmi ťažko sa opísať, ako to ním zalomcovalo, keď od lekárov počul tieto slová: „Telo vášho syna je čisté, akoby rakovinu ani nikdy nemal. Nevieme, čo sa stalo, ale niet po nej ani stopy.“

Fernando nemohol uveriť tomu, čo sa stalo. „Čo tým myslíte? Že je jeho rakovina na ústupe?“ pýtal sa. 

Z medicínskeho hľadiska neexistovalo žiadne vysvetlenie. Giménez nepochyboval, že uzdravenie jeho syna bolo výsledkom modlitby na príhovor Jána Pavla II. 

„Lekár nám dal písomnú správu a vydali sme sa na cestu domov. Celú cestu autom sme absolvovali prakticky v tichosti, plakali sme a ďakovali Bohu. Bol to veľký utorok roku 2009. Po príchode do nášho mesta sme išli priamo do farnosti a pred Najsvätejšou sviatosťou sme sa ešte raz poďakovali. O pár dní sme boli na konzultácii na hematologickom oddelení Univerzitnej nemocnice v Albacete s lekárom, ktorý mal na starosti prípad nášho syna. Nemohol som uveriť tomu, čo som videl v správe. Výsledok bol rovnaký ako predtým. Boli sme požiadaní, aby sme liečbu neprerušili a dotiahli ju až do konca. Každý deň som sa modlil pred obrazom Jána Pavla II., ktorý som odniesol z nemocničnej kaplnky.“

Fernando oznámil biskupovi z Albacete, čo sa stalo. Ten zase poslal madridskému arcibiskupovi všetky informácie o prípade. Na žiadosť arcibiskupa boli ustanovené dva osobitné výbory: jeden lekársky a jeden teologický. Analyzovali sa lekárske dokumenty. Materiály boli potom postúpené Kongregácii pre kauzy svätých vo Vatikáne. 

„Sme veľmi vďační za tento vynikajúco zdokumentovaný zázrak na príhovor Jána Pavla II. Sme radi, ale takúto dokumentáciu dostávame po tisíckach,“ znela odpoveď Svätej stolice. Fernando však zdôraznil, že hoci došlo k lekárskemu zásahu, sú presvedčení o príhovore svätého Jána Pavla II. za uzdravenie ich syna.

Dnes má Fernando Giménez mladší 34 rokov. Je elektroinžinier, a hoci každoročne absolvuje kontroly na hematologickej klinike, je úplne zdravý. A pre jeho otca je poľský pápež stále významným duchovným patrónom. Fernando je provinciálom španielskej provincie Rádu rytierov Jána Pavla II. Organizácia vznikla v roku 2011 ako živý votívny prejav vďaky za dar blahorečenia a pontifikátu milovaného Svätého Otca Jána Pavla II. Táto komunita prosperuje v mnohých krajinách po celom svete vrátane Poľska, Ukrajiny, Kanady, Francúzska, Španielska a Floridy. 

Fernando Giménez vysvetlil, že jeho služba, ktorej venuje toľko času a síl, je prejavom vďačnosti Bohu za zázrak uzdravenia jeho syna. Lebo, ako povedal poľský pápež: „Modliť sa znamená venovať trochu svojho času Kristovi, zveriť sa mu, ticho počúvať Jeho slovo a nechať Ho rozozvučať vo vašom srdci.“

ZDROJ: https://doverujem-a-verim.blogspot.com/2024/01/vyliecenie-z-rakoviny-na-prihovor.html

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás