Vyhlásenie Mariána Kuffu návrhu zlepšujúcemu potratový zákon

Bratislava, 29.5.2018: Dnes sa v Národnej rade SR prerokovával návrh zákona, ktorý zlepšuje potratový zákon a môže zachrániť drvivú väčšinu detí, ktoré denne zomierajú umelým potratom. Vyzývam všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa postavili proti vraždeniu nenarodených detí. Dnes som určite nebol podporiť žiadnu stranu ba dokonca ani žiadneho politika. Svedčil som o tom, o čom máme povinnosť svedčiť všetci kresťania, že prikázanie Nezabiješ platí na sto percent. Nie na  deväťdesiat či osemdesiat percent.  A aj pre našich bratov neveriacich platí zlaté pravidlo: „Nerob druhému to, čo nechceš, aby urobili tebe.“ Narodil si sa, lebo tvoja mama nešla s tebou na potrat. Každý človek, ktorý zachráni život robí dobre. Preto podporím bez výnimky každý dobrý zákon, ktorý bude zachraňovať životy  nenarodených detí.

Mons. Milan Chautur, CSsR, predseda Rady KBS pre rodinu dnes na stránke www.tkkbs.sk uviedol: „Rada KBS pre rodinu podporuje každý návrh zákona, ktorý skvalitňuje zákonnú ochranu nenarodeného dieťaťa oproti jestvujúcemu zákonu.

Každá ľudská bytosť má právo na to, aby sa absolútne rešpektovalo jej základné právo na život od počatia po prirodzenú smrť. Poslaním Cirkvi je toto prirodzené právo človeka na život chrániť a podporovať zákony, ktoré toto právo uplatňujú.

Rada KBS pre rodinu podporí každé zdokonalenie takéhoto zákona bez ohľadu na to, kto zákon predkladá, pretože morálnou i spoločenskou prioritou je ochrana života a dôstojnosti človeka od počatia po prirodzenú smrť.“

Marián Kuffa

Inštitút Krista Veľkňaza

 

 

 

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás