Vladyka Milan Chautur odpovedá: Ježiš nie je liberál

vladyka milan chautur

Na facebookovej stránke Vladyka Milan odpovedá, položil jeho sledovateľ zaujímavú otázku. Prečo je nám liberalizmus podsúvaný ako veľké zlo? Prečítajte si múdru odpoveď vladyku Milana Chautura.

Otázka: Zaujal ma komentár p. Eriky, na mojom profile z 5.3.24 na tému „liberalizmus“, v ktorom píše: „Stále je nám podsúvaný liberalizmus ako „veľký hriech, zlo“… veriaci sú týmto aj zo strany kňazov „strašení“, pričom im to nikto nikdy nevysvetlil, čo pod tým vlastne myslia! A pozrime sa na konanie Ježiša – veď bol liberálny, teda tolerantný, zmierlivý, zhovievavý…“

ODPOVEĎ VLADYKU MILANA CHAUTURA:

Ja by som ten komentár zásadne poopravil, a to v poslednej vete: „..konanie Ježiša..“, zamenil by som a parafrázoval s vysvetlením v zmysle: „..konanie diabla“, …veď bol liberálny až natoľko, že Boha odmietal, preto mu aj odmietol slúžiť. A je tolerantný až natoľko, že súhlasí so všetkým, teda aj so zlom, len aby človeka oklamal. On vie čakať na priliehavú chvíľku, je zhovievavý a len natoľko zmierlivý, nakoľko potrebuje neodradiť si ľudí. Všetko to sedí, len chýba tam ten Najpodstatnejší – Boh.

Liberálne videnie sveta, je videnie bez Boha a bez jeho Zákona, nakoľko človek si osvojuje právo určovať vlastné zákony. Napr. dnes namiesto tzv. „stereotypov“ navrhuje iné manželstvá, ako to, ktoré Boh usporiadal medzi mužom a ženou. A niektorí liberáli sa snažia aj prostredníctvom „moderných teológov“ podopierať to napr. evanjeliom lásky, ktorú Boh prikazuje, a – čuduj sa svete – len „zastaralá cirkev“ ju dvom mužom, či dvom ženám v „manželstve“ zakazuje. Myslím, že už chápete prečo, „je nám podsúvaný liberalizmus, ako veľký hriech“ – lebo tam chýba Boh a keď ho tam liberáli dajú, tak je to viac z vypočítavosti, a nie kvôli úprimnosti viery v Boha. I keď je treba povedať, že rovnako, ako u kresťanov, tak aj u liberálov je široké spektrum priaznivcov. Od neveriacich, až po prispôsobujúcich si pravdy viery, čo tiež nám neslúži pre spásu. Je jasné, že tento trend boja proti Bohu je v liberalizme skrytý za mnohé sympatické projekty tzv. pomoci ľuďom v boji za slobodu prejavu a iné tzv. slobody, ktoré sú v podstate anulované, ak je ktosi proti ich názoru a s nimi nesúhlasí.

Táto kapitolka súčasného boja proti viere ľudí /nie proti náboženstvu, lebo to je zakotvené v zákone/, by si zaslúžila širšie pojednanie. Preto chápem opodstatnenosť vašej výtky, že vám to nikto nevysvetlil, ako píšete: „pričom im to nikto nikdy nevysvetlil, čo pod tým vlastne myslia! „. Ale treba sa nám pýtať a byť v komunikácií s cirkvou, aby nás moderné bludy nezviedli, lebo nás na to upozorňuje aj Kristus: „Dajte si pozor, aby vás nikto nezviedol…“ /Mk13,5/. Ježiš isto nieje liberálom, lebo on sa vo všetkom riadi Otcovou vôľou: „Otče nie čo ja chcem, ale čo ty…“/Mk14,36/. Liberáli hovoria o takej slobode, ktorá nepodlieha Božiemu zákonu, teda nie čo Boh chce, ale čo si človek zaumienil a momentálne praje, to je dôležité. Už od pápeža Pavla VI. sa vedie v Cirkvi boj s liberalizmom, ktorý už zdecimoval mnohé živé cirkevné spoločenstva.

Preto buďme opatrní na to, čo sa nám hovorí a zotrvajme pevne na princípoch Kristovho evanjelia, lebo nám ide o spásu, nie iba o nejaké falošné sebavedomie, pýchu a hedonistické užívanie života bez Božieho zákona.

Odpoveď uverejnená na facebook stránke Vladyka Milan odpovedá: (5) Facebook

Vladyka Milan Chautur odpovedá: Ježiš nie je liberál 1

⏩Aplikáciu Slovenského dohovoru pre každého kresťana katolíka si stiahnete TU:
▶ (Android) https://play.google.com/store/apps/dev?id=6226579243063354869
▶ (iPhone): https://apps.apple.com/sk/app/marianet/id6474481190?l=sk

Vladyka Milan Chautur odpovedá: Ježiš nie je liberál 1
Vladyka Milan Chautur odpovedá: Ježiš nie je liberál 3

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás