Váha jednej svätej omše: krásny, dychvyrážajúci príbeh otca Stanislava

Nasledujúci skutočný príbeh vyrozprávala sestra Mary Veronica Murphy, ktorá ho počula z úst zosnulého reverenda otca Stanislava.

✍️ Jedného dňa v malom mestečku v Luxembursku sa kapitán lesnej stráže rozprával s mäsiarom. Vtom do obchodu vstúpila staršia žena a mäsiar sa opýtal, čo chce. Prišla si vyprosiť trochu mäsa, ale nemala peniaze. 

Kapitán sa pobavil na rozhovore, ktorý nasledoval medzi chudobnou ženou a mäsiarom.

Žena: “Prosím si trochu mäsa.”

Mäsiar: “A koľko máte peňazí?”

Žena: “Je mi ľúto, nemám peniaze, ale obetujem za vás svätú omšu.”

Mäsiar aj kapitán boli veľmi dobrí ľudia, ale ľahostajní voči náboženstvu, a tak sa hneď začali posmievať odpovedi starej ženy.

“Tak dobre,” povedal mäsiar. “Choď von a obetuj za mňa svätú omšu a keď sa vrátiš, dám ti toľko mäsa, koľko je jej hodnota.”

Žena vyšla z obchodu a vrátila sa neskôr. Pristúpila k pultu a mäsiar povedal: “Dobre, tak uvidíme.” 

Vzal papierik a napísal naň: “Obetovala som za vás svätú omšu.” Potom položil papier na váhu a na druhú stranu drobnú kosť, ale papier bol prekvapivo ťažší, ako kosť. Následne namiesto kosti položil kúsok mäsa, avšak papier sa stále javil ako ťažší.

Obaja muži sa začali hanbiť za svoj výsmech, no pokračovali. Na váhu položili veľký kus mäsa, ale malý kúsok papiera sa naďalej zdal ťažší. Rozladený mäsiar skontroloval váhy, no zistil, že je všetko v poriadku. “Čo chceš, dobrá žena?” spýtal sa. “Mám ti dať celé baranie stehno?” Na to položil baranie stehno na váhu, ale papier opäť prevážil mäso. To na mäsiara tak zapôsobilo, že sľúbil žene, že jej bude poskytovať prídel mäsa každý deň.

Čo sa týka kapitána, odišiel z obchodu ako zmenený človek. Stal sa vášnivý milovník každodenných svätých omší. Jeho dvaja synovia sa neskôr stali kňazmi, jeden v Jezuitskom ráde a druhý ako kňaz Najsvätejšieho Srdca Ježišovho. 

Otec Stanislav zakončil tento príbeh slovami: “Ja som rehoľník Najsvätejšieho Srdca a môj otec bol kapitán.”

Váha jednej svätej omše: krásny, dychvyrážajúci príbeh otca Stanislava 1

⛪ Počas svätej omše Ježiš s láskou prichádza ku každému človeku osobitne a pýta sa: …čo chceš, aby som ti urobil?“

🙏 V tejto chvíli si predstavím seba, ako kladiem na oltár všetko, čo ma v mojom živote trápi, s čím bojujem. Kladiem na oltár akýsi „batôžtek“, do ktorého som vložil svoju chorobu, svojich najdrahších, prácu, svojich nepriateľov, ale i svoje hriechy. Všetko zabalené vkladám Bohu na oltár. Týmto gestom sa vzdávam vlastnej vlády nad týmito vecami, okolnosťami, osobami, v prospech jedinečného Božieho pôsobenia. Vkladám všetko do ochrany a vedenia samotného Boha. ON – NEBESKÝ OTEC moje bremeno, skrze ruky kňaza, prijíma a premieňa.

⚪ Skrze zázrak Eucharistie vylieva svoju nekonečnú moc, v podobe svojej krvi a tela, na ľudské bytie a mocne pôsobí tam, kde človek vo svojom živote najviac potrebuje Boží zásah.

🥖 Tak, ako Ježiš nasýtil zástup hladných, sýti všetkých hladných po uzdravení, láske, pokoji, súcite, priateľstve, zmierení, oslobodení…

⛪ Svätá omša je tým najväčším darom, aký Ježiš Kristus zanechal človeku na jeho cestu životom.

Zdroje: 

▪️ Uzdravujúca moc svätej omše/M. Vicenová

▪️ Aliancia za nedeľu/z anglického originálu preložila Jesika Senderáková

https:www.the-weight-of-one-holy-mass-the-beautiful-story-of-reverend-father-stanislaus-ss-cc/# google_vignette

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

Váha jednej svätej omše: krásny, dychvyrážajúci príbeh otca Stanislava 2

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

podporte nás sdzr

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás