V Los Angeles bol zastrelený biskup David O’Connell

David O’Connell – pomocný biskup v Los Angeles, bol nájdený v nedeľu 19.2. o 13:00 vo svojom dome mŕtvy. Utrpel strelné zranenia. Polícia začala vyšetrovanie tejto vraždy.

Pomocný biskup David O’Connell, ktorý bol kňazom a potom biskupom počas 45 rokov v cirkvi, zomrel „nečakane“, uviedol vo vyhlásení José H. Gomez, arcibiskup Los Angeles.

Gomez nazval O’Connella „mužom hlbokej modlitby, ktorý mal veľkú lásku k Našej požehnanej Matke“.

„Bol mierotvorcom so srdcom pre chudobných a prisťahovalcov a mal vášeň pre budovanie spoločenstva, kde je ctená a chránená posvätnosť a dôstojnosť každého ľudského života,“ povedal arcibiskup. Angažoval sa v pro – life hnutí, modlieval sa pred potratovými klinikami Spoločnosti pre plánované rodičovstvo (Plannes Parenthood). Bol známy svojou prácou medzi pouličnými gangami – najmä pri uzmierovaní roztržiek medzi políciou a členmi gangov, pomáhal tiež prisťahovalcom.

Keď sa farníci dozvedeli o smrti biskupa O’Connella, zhromaždili sa pred jeho domom v modlitbe.

Spomeňme si na neho aj my v modlitbách.

Prečítajte si odvážne slová biskupa o. O’Connella po šokujúcich odhaleniach Spoločnosti pre plánované rodičovstvo:

List o. Davida O’Connella:

Som si istý, že väčšina ľudí, ktorí sledovali nedávne video odhalenia a správy ukazujúce zber a predaj orgánov a častí tiel z potratených ľudských plodov v Spoločnosti pre plánované rodičovstvo, je zdesená.

Hoci katolícka cirkev v Spojených štátoch bola vždy veľmi podozrievavá a veľmi kritická voči Spoločnosti pre plánované rodičovstvo kvôli svojej podpore potratov ako aspektu „reprodukčných práv“, pitva potratených ľudských plodov ďaleko presahuje to, čo by každá slušná a racionálna ľudská bytosť mohla vnímať alebo prezentovať ako právo.

Je dosť zlé, že sa niekto z akéhokoľvek dôvodu pokúša ospravedlniť potrat. Ale toto veľkoobchodné zabíjanie a štiepenie ľudských plodov za účelom zisku je nehorázne. Spoločnosť pre plánované rodičovstvo sponzoruje odvetvie, ktoré už mnoho rokov cieľavedome útočí na dôstojnosť a hodnotu ľudského života. Nie je tragicky ironické, že tí, ktorí tvrdia, že plod nie je ľudský život ako obhajoba potratu, zároveň predávajú rozštiepené časti plodu ako prostriedok na liečbu alebo predĺženie ľudského života?

Bol som znechutený tým, čo som videl na videách, ale ešte viac znechutený motiváciou ich aktivít. Vidieť zdravotníckych pracovníkov, ktorí pijú víno počas obeda, alebo iných, ako sa pousmejú, keď opisujú príslušné postupy a cenník s potrateným plodom pred nimi. Je to jednoducho nepredstaviteľné. Viac ako kedykoľvek predtým sa mi zdalo, že ľuďom, ktorí to vykonávajú je jedno, že v skutočnosti zabíjajú druhého človeka.

Vždy som bol proti potratom, nie preto, že som katolícky biskup a kňaz, a nielen preto, že som katolík. Vždy som bol proti potratom, pretože som človek a je nesprávne zabiť inú ľudskú bytosť. Z rovnakého dôvodu mám rovnaký názor na eutanáziu. Z rovnakého dôvodu nesúhlasím ani s trestom smrti. Mám rovnaký odpor voči tomu, aby sme nechali chudobných umierať od hladu a starších ľudí chradnúť a zomierať samých.

Dobre poznám opačné argumenty a racionalizácie. Počul som a čítal som ich nespočetnekrát a absolútne s nimi nesúhlasím. Názory – vrátane mojich vlastných – prieskumy verejnej mienky, väčšinové hlasovanie a dokonca ani zákony a súdne rozhodnutia nerobia niečo správnym alebo nesprávnym. Musí existovať nejaký bod, keď my všetci ako ľudia uznáme, že najzákladnejšia vec, ktorú my všetci zdieľame – ľudský život – má svoje vlastné právo. Právo, ktoré prevyšuje každé ďalšie právo, ktoré si nárokujeme, pretože koniec koncov, bez ohľadu na to, čo sa hovorí, robí a argumentuje – ľudský život je dôvodom, prečo máme v prvom rade nejaké práva. Bez ľudského života neexistujú žiadne práva. Bez ohľadu na to, aké práva si ľudia myslia, že majú.

Toto zobrazenie poburujúcich činov Spoločnosti pre plánované rodičovstvo nie je niečo, čo by sa dalo ľahko odmietnuť jednoducho ako „katolícka záležitosť“. Nie je to ani len stranícka politická otázka, demokrat vs. republikán, alebo pravicová vs. ľavicová ideologická téma na diskusiu. Je to hlboko ľudská záležitosť, ktorá si vyžaduje hlboko ľudskú reakciu slušných, racionálnych, morálnych a cítiacich ľudských bytostí. Patríme jeden k druhému na tejto planéte. Sme súčasťou spoločného ľudstva, ktoré nemožno poprieť. Nesieme vzájomnú zodpovednosť.

Sme tak ochotní bojovať za ochranu zvierat; bojovať o vzduch alebo vodu, pôdu alebo ropu; bojovať za rovnosť a skoncovať s diskrimináciou. Za čo skutočne bojujeme, ak nemáme úctu k životu, k celému ľudskému životu, v každom štádiu? Kto rozhoduje o tom, kto žije a kto zomrie a akú hodnotu má toto rozhodnutie na trhu?

Čo označujeme alebo popierame ako skutočný predmet ľudských práv? Môžeme niekedy oceniť ľudský život, bez ohľadu na to, aký je malý alebo zraniteľný? Dovoliť jeho zničenie a predaj takýmto veľkoobchodným spôsobom? Stoja „reprodukčné práva“ uplatňované prostredníctvom potratov za túto cenu? Zahŕňa „tolerancia“, ktorá sa stala sociálnou posadnutosťou, sedenie, keď sa takéto hrôzy stanú len ďalším príbehom vo večerných správach?

Drahý Bože, prosím, daj nech padneme na kolená. A ak neveríte v Boha, potom len dúfajte, že svedectvo o tejto hrôze samo o sebe nás privedie k rozumu. Naša spoločná ľudskosť závisí aj od našej reakcie na tieto činy. A preto hovorím: dosť. Zastavte to. Už nikdy viac!

David O’Connell biskup v Trentonskej diecéze

Zdroj: Asbury Park Press (app.com) ; Vyšetrovanie vraždy sa začalo pri smrteľnej streľbe na biskupa „Peacemaker“ v Los Angeles – ABC News (go.com)

Spoločnosť pre plánované rodičovstvo (u nás pod názvom InTYMYta) je nezisková organizácia, ktorá sa angažuje v témach reprodukčného a sexuálneho zdravia a sexuálnej výchovy. Svoju prvú kliniku otvorila v U.S.A. už v roku 1916. V súčasnosti má vyše 600 kliník po celej Amerike a je rozšírená aj do väčšiny štátov sveta. Organizácia priamo poskytuje rôzne služby v oblasti reprodukčného zdravia a sexuálnej výchovy, prispieva k výskumu v oblasti reprodukčnej technológie a obhajuje ochranu a rozširovanie reprodukčných práv. Na všetkých klinikách sa vykonávajú potraty, dávajú tzv. tabletky PO a poskytuje sa antikoncepcia. Na školách vyučujú už v skorom veku sexuálnu výchovu. Keď však investigatívny novinár David Daleiden uverejnil v roku 2015 nahrávky, kde zamestnanci Spoločnosti pre plánované rodičovstvo hovoria o nemorálnych praktikách odoberania častí potratených ľudských detí a následného predaja na výskumné účely bez vedomia matiek – bola pobúrená celá Amerika.

Video kde uvidíte ako zamestnanec Spoločnosti pre plánované rodičovstvo hovorí o predávaní častí potratených plodov – ku ktorému sa vyjadril zastrelený biskup David O’Connell nájdete tu:

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

One Response

  1. Pretty section of content. I simply stumbled upon your blog and in accession capital to claim that I acquire actually loved account your weblog posts. Anyway I’ll be subscribing to your augment or even I success you access constantly rapidly.

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás