V ČASE KRÍZY – KDE VTEDY NÁJDEŠ PRAVDU?

🕳️ Nielen v čase kríz, ale na celej ceste dejinami Cirkvi je vždy dôležité žiť moc eucharistie a nanovo objavovať nevyhnutnosť úcty k Panne Márii, Nepoškvrnenej – Pomocnici kresťanov. Sú to práve tieto dva stĺpy (vízia Dona Bosca), ktoré vyhrávajú bitky o Cirkev, a ktoré rozhodnú aj v poslednom boji.

💫Pripomeňme si víziu sv. Jána Bosca, ktorý videl armádu nepriateľských lodí, ktorá sa pokúšala zničiť pápežskú loď. Podarí sa jej pápeža usmrtiť a vyzerá to, akoby sa všetko skončilo. A v tej chvíli zavedie novozvolený pápež loď k dvom pilierom – jednému vyššiemu – Eucharistii a jednému nižšiemu – Panne Márii. Akonáhle loď pristane, všetko sa upokojí. Armáda nepriateľských lodí bojuje proti sebe navzájom, ponára sa a mizne v mori. Cirkev bude zachránená, pápež zachovaný, Cirkev triumfuje!

🕳️ Ako preniesť tento triumf do života v Cirkvi? V tejto súvislosti o. Dominik Chmielewski v Štetíne (r. 2019) povedal: ,,Som presvedčený o tom, že samotná Cirkev, jednotlivé spoločenstvá, a taktiež duchovný život obstoja len vtedy, ak budú spojené s týmito dvoma stĺpmi. Keď niektorý z týchto dvoch stĺpov nie je v tvojom duchovnom živote, v tvojom spoločenstve, dávaj pozor! Dávaj pozor, lebo je to spoločenstvo, ktoré je veľmi citlivé na zvedenie zlým duchom. Avšak, keď je Eucharistia v centre tvojho spoločenstva a je tam živená láska i priateľstvo s Božou Matkou, nezblúdiš!“

💫 ,,V čase krízy Cirkvi, mocnej vojny zmätku, ktorá bude v Cirkvi, v časoch, v ktorých kňazi budú proti kňazom, biskupi proti biskupom, kardináli proti kardinálom – kde vtedy nájdeš pravdu? V dvoch stĺpoch – Eucharistia a Božia Matka. Keď k nim pripútaš svoj život, pretrváš krízu, pretrváš zmätok. Budeš mať ducha rozlišovania. Don Bosco to veľmi zdôrazňoval. Celý jeho život bol zviazaný s Eucharistiou a výnimočnou láskou k Božej Matke.“

🕳️ Jasne sa nám ukazuje, že ak sa loď Cirkvi vzdiali od týchto dvoch pilierov, a nie je pevne zakotvená v Eucharistii, a ani v mimoriadnej úcte k Božej Matke – vtedy prehráva. Potápa sa. Satan veľmi dobre vie, že Eucharistia a Panna Mária sú silou Cirkvi. Keď ju zbaví Eucharistie a Panny Márie, Cirkev nepredstaviteľne oslabne, lebo práve tieto dva stĺpy sú to najcennejšie, čo Cirkev má na svojej ceste dejinami.

Text a obrázok pripravil: Mikuláš Lipták-Rytier Nepoškvrnenej ⚔️💙

Zdroj: Fatimska vízia/D. Chmielewski

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás