Kardinál Pell v Ríme s Pápežom Františkom

Priatelia, zatiaľ čo na Slovensku sa črtá smutná situácia a zrejme čoskoro budeme medzi prvými v Európe so zatvorenými kostolmi, tu v Ríme sa včera uskutočnilo stretnutie kardinála Pella s Pápežom Františkom. George Pell, ktorý strávil vo väzení 404 dní za falošné obvinenia z pedofílie pricestoval do Ríma aby sa najbližšie mesiace vysťahoval zo svojho rímskeho bytu a zobral svoje veci do Austrálie. Jeho prípad je mimoriadne výrečný mnohým našim horlivým spoluobčanom, ktorý sa neostýchajú na Cirkev vyťahovať najhrubšie obvinenia, hoci nemajú žiadne argumenty ani dôkazy.

Austrálsky kardinál je príkladom vernosti až dokonca, v súlade so svojím postavením kardinála. Pápež František mu podľa zverejnených video záznamov hneď na úvod poďakoval za jeho príklad svedectva Pravde. NECH JE PRÁVE PRAVDA TÝM, ČO UDÁVA NAŠU CESTU UPROSTRED ŤAŽKOSTÍ, NIE STRACH A NAŠE SUBJEKTÍVNE DOJMY.

Prinášam článok, ktorý som napísal pri príležitosti jeho prepustenia z väzenia na slobodu. Tešíme sa na jeho denníky, ktoré vyjdú zrejme na vianoce v USA.

O. ĽubomírV

SKUTOČNÝ KARDINÁL

Kardinál Georges Pell, bol dnes v noci (obed austrálskeho času) po 404 dňoch nespravodlivého väzenia pustený na slobodu. Formula, ktorú hovorí pápež pri odovzdávaní kardinálskeho biretu, ktorý Pellovi odovzdal sv. Ján Pavol II. sa naplnila takmer do bodky. ’’Ad laudem omnipotentis dei… accipite biretum rubrum… per quod significatur usque ad sanguinis effusionem…“ Prijmi červený biret na slávu Všemohúceho Boha, a buď verný až do preliatia krvi.

Keď som včera večer písal o chystajúcom sa odvolaní Najvyššieho súdu Austrálie, ešte som netušil aký bude výsledok a či zvíťazí spravodlivosť. Mnohí spochybňovali nevinnosť kardinála. Jeden právnik, pôsobiaci na súde ma skalopevne presviedčal, napriek pádnym argumentom, že predsa rozhodnutie súdu musíme rešpektovať, súd rozhodol to je pravda. Avšak náš rozum nám hovorí, že pravda a spravodlivosť nezávisia od nášho rozhodnutia.

Kardinálovi Pellovi nebolo vo väzení umožnené ani len slúžiť svätú omšu, čo hrdinsky obetoval. Keď je svätá omša vrcholom každého dňa kňaza, vieme čo to muselo pre neho znamenať. Zároveň mu nedovolili mať pri sebe ani len kňazský breviár – teda modlitby, ktoré sa kňaz od svojej vysviacky denne modlí. Potom, ako bol kardinál absurdne odsúdený, bez akýchkoľvek relevantných dôkazov, na základe svedectva jednej osoby, ako som to podrobnejšie rozoberal v predošlom blogu, ho dnes Austrálsky najvyšší súd jednohlasne oslobodil hlasom 7 sudcov.

Keď som o tomto prípade písal ešte včera, nedalo sa tušiť ako to celé dopadne. Austrálske médiá boli plné propagandistických materiálov, ktoré evokovali zločinné konanie tohto preláta. Z ideologického rozmaru bol tento človek nespravodlivo väznený.

Až natoľko sa ho snažili pre jeho nepohodlné názory dostať do väzenia, že bol niekoľkokrát obvinení z obdobných prípadov, keď napríklad vždy veľmi ľahko preukázal, že skutok sa nemohol stať – napríklad, keď sa mal inkriminovaný skutok stať, nachádzal sa podľa svojho pasu mimo krajinu. Veľmi jasné a rázne názory tohto verného syna cirkvi boli mnohým nepohodlné a jeho prípad ukazuje ako je schopná ľudská zloba a proticirkevná propaganda zájsť.

Jeho ostrá, no pokojná diskusia s militantným ateistom Richardom Dawkinsom, ktorá je stále na YouTube ostáva nezabudnuteľná. Avšak vďaka Bohu, tento statočný muž sa nenechal zlomiť a aj za spolupráci liberálov sa stal z neho skutočný mučeník pre slobodu. Nezabudnem napokon dodať, že kardinál Pell patrí k tým prelátom, ktorí radi a pravidelne slúžia predkoncilovú liturgiu, ktorá je hlbokým prameňom duchovnej sily.

Dnešný deň nie je krásny, len pre svit slnka, ktoré ho od rána prežaruje. Dnes vyhrala Spravodlivosť, tá večná, už predčasne, hoci biela sobota ešte len príde. Dnes máme väčšiu nádej ako kedykoľvek predtým, že Pravda napokon vždy zvíťazí, už tu na zemi. Kardinál odslúži ešte dnes svätú omšu, ktorá mu bola roky odopieraná, v ktorej vzdá vďaku Všemohúcemu Bohu za toto víťazstvo.

Kardinál Pell v Ríme s Pápežom Františkom 1

ZDROJ: https://www.facebook.com/otecLubomir/posts/152607969869944

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás