Uplynulo deväťdesiat rokov od zjavenia obrazu Božieho milosrdenstva

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok

Poľsko 22. februára (TK KBS) V pondelok 22. februára uplynulo 90 rokov od zjavenia obrazu Milosrdného Krista. Tento obraz je najznámejším obrazom Ježiša ukrižovaného i zmŕtvychvstalého. Je to zároveň neobyčajný obraz nielen kvôli tomu, že je najväčšmi rozšírený, ale predovšetkým preto, že jeho spoluautorom je sám Pán Ježiš, ktorý sa práve v takej podobe ukázal sv. sestre Faustíne v cele kláštora Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva v Plocku 22. februára 1931.

Poľská pošta poštovú známku a pamätnú pohľadnicu

Pri príležitosti 90. výročia zjavenia obrazu Milosrdného Ježiša vydala Poľská pošta poštovú známku a pamätnú pohľadnicu. Na známke sa nachádza prvý obraz Božieho milosrdenstva, ktorý v roku 1934 namaľoval Eugeniusz Kazimirowski a tiež lagievnický obraz, ktorý v roku 1945 namaľoval Adolf Hyla. V centre sa nachádza obraz sv. Faustíny a sv. Jána Pavla II. – apoštolov Božieho milosrdenstva. Na pozadí je fotografia zo Sanktuária Božieho milosrdenstva v Čenstochovej.

K výročiu posiela pozdrav aj Svätý Otec František

Svätý Otec František poslal plockému biskupovi Petrovi Liberovi list pri príležitosti zjavenia obrazu Božieho milosrdenstva pred 90 rokmi v Plocku.

V liste píše: Vráťme sa k prameňu. Prosme Krista o dar milosrdenstva. Nech nás ním zahrnie a prenikne. Majme odvahu vrátiť sa k Ježišovi a zakúsiť jeho lásku a milosrdenstvo vo sviatostiach. Pocíťme jeho blízkosť a nehu, lebo len vtedy budeme schopní preukazovať milosrdenstvo, trpezlivosť, odpustenie a lásku. (…) Buďte pre všetkých znakom Božej prítomnosti medzi nami!

List končí apoštolským požehnaním, ktoré pápež František udeľuje všetkým ctiteľom milosrdného Ježiša. (Viac informácií)


Na výročie sa sestry chystali duchovnou prípravou

„V našej duchovnej príprave na túto slávnosť sme sa sústredili na jednotlivé aspekty obrazu. Dnes, na povzbudenie, uvedieme výpovede Pána Ježiša týkajúce sa milostí s ním spojených,“ píše na stránke milosrdenstvo.sk komunita sestier Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva.

„Cez tento obraz budem udeľovať dušiam veľa milostí, preto nech má k nemu prístup každá duša (Den. 570). Žiadam uctievanie môjho milosrdenstva slávnostným slávením tohto sviatku a vzdávaním úcty obrazu, ktorý je namaľovaný. Cez tento obraz udelím dušiam veľa milostí, on má pripomínať požiadavky môjho milosrdenstva, lebo aj najsilnejšia viera bez skutkov je márna (Den. 742). Už veľa duší pritiahla moja láska cez tento obraz. Moje milosrdenstvo pôsobí v dušiach skrze toto dielo. Poznala som, že veľa duší zakúsilo Božiu milosť (Den. 1379).

V novéne pred sviatkom milosrdenstva v siedmom dni Ježiš hovorí sestre Faustíne: Dnes mi priveď duše, ktoré zvlášť uctievajú a oslavujú moje milosrdenstvo, a ponor ich doň. Tieto duše najbolestnejšie prežívali moje umučenie a najhlbšie prenikli do môjho ducha. Sú živým obrazom môjho ľútostivého srdca a v budúcom živote budú žiariť zvláštnym jasom. Žiadna z nich sa nedostane do pekelného ohňa. Každú zvlášť budem chrániť v hodine jej smrti (Den. 1224). Nech aj naše srdcia naplní radosť a vďačnosť za tento veľký dar Božieho milosrdenstva!,“ uvádzajú.

 

Zdroj: TK KBS

Uplynulo deväťdesiat rokov od zjavenia obrazu Božieho milosrdenstva 1

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás