ÚCTA K BOŽSKÉMU SRDCU cez OSOBNÉ ZASVÄTENIE a VYNÁHRADU

V jednom kláštore vo Francúzsku žila istá veľmi nábožná rehoľnica Maria Margita Alacoque. Vyznačovala sa veľkou nábožnosťou voči najsvätejšej sviatosti Oltárnej. Keď raz pohrúžená v modlitbách kľačala pred oltárom, zjavil sa jej Pán Ježiš a ukázal jej svoje Božské Srdce. Dookoła bolo ožiarené plameňom, priehľadné ako krištáľ a skvelo sa ako slnko. Dokonale bola na ňom viditeľná rana, ktorá ostala po prebodnutí kopijou. Vôkol Srdca sa nachádzala tŕňová koruna, nad ktorou bol kríž. Pán Ježiš oslovil Margitu: „Hl’a, pozri sem na toto Srdce, ktoré tak miluje všetkých ľudí, že sa roztápa za nich horúcou láskou, aby im dokázalo, ako ich miluje. Miesto vďaky však mnohí sú voči mojej láske nevšímaví a neúctiví k sviatosti lásky, k Eucharistii.“ V oktáve sviatku Božieho tela sa znovu zjavil Pán Ježiš Margite, ukázal jej svoje Srdce a požiadal ju, aby sa vždy v piatok po oktáve Božieho tela konala osobitná slávnosť k úcte Božského Srdca.

❤️‍🔥 Úcta k Božskému Srdcu Ježišovmu je vo svojej podstate zasvätenie a vynáhrada. Tieto dva úkony úcty vynikajú nad všetky jej ostatné prejavy a zároveň sú vnútorne spojené.

▪️ZMYSEL ZASVÄTENIA

🧎Prečo sa zasväcujeme Božskému Srdcu Ježišovmu a nie priamo Ježišovi? Preto, lebo viera v Ježiša, ktorá sa vyžaduje od kresťana, je vierou v lásku a láska je symbolizovaná srdcom. Vtelenie a vykúpenie sú dielom lásky, pričom zasvätenie je zmluvou lásky. Ak sa darujeme Ježišovi, On sa nám daruje ešte viac. Od chvíle, keď sa oddáme Ježišovmu Srdcu, stávame sa viac jeho vlastníctvom. Zasvätenie nespočíva len v tom, že sa pomodlíme zasväcujúcu modlitbu.

❤️‍🔥 Zasvätiť sa Božskému Srdcu Ježišovmu znamená prijať nový život, dať vlastnému životu nový zmysel. Je nevyhnutné hlboko sa premeniť, a tým zmeniť celý svoj život. A preto každé jedno zasvätenie predpokladá dvojakú zmenu:

1️⃣ dobrovoľne opustiť všetko svetské,

2️⃣ úplne sa darovať.

🧎To sa dá urobiť tak, že do vlastného srdca vložíme Ježišovo Srdce s jeho citmi, s jeho bolesťami, s jeho túžbami, s jeho chcením. Nebude to l’ahké, ani bezbolestné, pretože zjavenie sv. Margity Márie Alacoque obsahuje nielen výzvu k zasväteniu, ale aj rovnako jasnú výzvu na vynáhradu.

ÚCTA K BOŽSKÉMU SRDCU cez OSOBNÉ ZASVÄTENIE a VYNÁHRADU 1

▪️ZMYSEL VYNÁHRADY

✝️ Sviatok, o ktorý žiadal Pán Ježiš sv. Margitu Alacoque, a ktorý sa mal ustanoviť v Cirkvi, bol určený na vynáhradu za urážky skutočnej Ježišovej prítomnosti v Najsvätejšej sviatosti. Kvôli tomu sa má počas pobožnosti k Božskému Srdcu Ježišovmu modliť zvláštne odprosenie, nakoľko vynáhrada má dočinenia s hriechom. S hriechom, ktorý je nielen urážkou Boha, ale najmä odmietnutím nesmiernej lásky.

⛪ Zároveň je potrebné spomenúť, že podľa právneho hľadiska chápanie vynáhrady zdôrazňuje cenu, ktorú treba platiť za hriech. Z citového hľadiska vynáhrada chce „potešiť Božské Srdce Ježišovo, ktorým hriešnici pohŕdajú.“

❤️‍🔥 Napokon skutočnou vynáhradou je samo Srdce Ježiša Krista. To nemôže nikto iný nahradiť. Božské Srdce Ježišovo prebodnuté pre naše hriechy je najväčšou vynáhradou.

✝️ Vynáhrada nezaostáva za zasvätením. Sviatok Božského Srdca Ježišovho, vynáhradné sv. prijímanie v prvé piatky mesiaca a konanie si svätých hodín sú najlepším výrazom tohto druhého stanoviska úcty k Božskému Srdcu Ježišovmu.

⛪ Samotné veľké pápežské encykliky o uctievaní Božského Srdca Ježišovho, ktoré vydali Lev XIII., Pius XI. a Pius XII., teologicky a pastoračne spracúvajú a odporúčajú zasvätenie a vynáhradu.

Text a obrázok pripravil: Mikuláš Mária Lipták – Rytier Nepoškvrnenej ⚔️💙

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

ÚCTA K BOŽSKÉMU SRDCU cez OSOBNÉ ZASVÄTENIE a VYNÁHRADU 2

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

podporte nás sdzr

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás