SV. MAXIMILIÁN – Mária a médiá sú nevyhnutné k evanjelizácii ľudstva

✍️Rafaele Di Muro, ktorý je autorom viacerých kníh o živote svätého Maximiliána Kolbeho definoval tohto svätca ako apoštola Nepoškvrnenej Panny Márie, ale aj ako apoštola médií. Vysvetľuje: ,,Robil všetko pre to, aby druhým pomohol spoznať materinskú lásku Panny Márie k ľudstvu a robil to prostredníctvom tých najsofistikovanejších prostriedkov svojej doby – tlače a rádia – len, aby sa Božie slovo dostalo k ľuďom.“

✍️ Tento velikán evanjelizácie už za svojho života predvídal, aké dôležité budú médiá pri ohlasovaní Božieho Slova. Vedel, že to, čo človek počuje a čím sa obklopuje, má na neho obrovský vplyv.

🌍 V dnešnom svete na nás vplýva veľa vonkajších podnetov – televízia, internet, reklama… Žiaľ, až príliš málo sa v tomto mediálnom priestore zameriava na Boha. Je preto dôležité vstúpiť do médií s Dobrou novinou a aj v tomto priestore hlásať pravdu o Bohu, ktorý je náš ŽIVOT a pre ktorého sa OPLATÍ ŽIŤ!

…….…….……………………………………………………..

⛪ ,,Môžeme postaviť veľa kostolov. Ale ak nebudeme mať vlastné médiá, tieto kostoly budú prázdne.“ (svätý Maximilián Mária Kolbe)

Text a obrázok pripravil: Mikuláš Mária Lipták ⚔️💙

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

[simpay id="9867"]
[simpay id="9877"]
[simpay id="9880"]
[simpay id="9882"]
[simpay id="9893"]
[simpay id="9896"]

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás