Španielsko: osnovy matematiky budú prerobené z pohľadu gender – zmizne napr. rovnoramenný trojuholník!

Socialistická vláda Pedra Sáncheza pokračuje v Španielsku v morálnej revolúcii, ktorú pred rokmi začal predseda vlády José Luis Zapatero. 29. decembra minulého roku bol presadený nový vzdelávací zákon a nedávno boli schválené jeho vykonávacie predpisy. Podľa týchto predpisov sa majú deti v materských a základných školách (od 3 do 12 rokov) počas hodín sexuálnej výchovy okrem iného venovať „osobnému skúmaniu sexuality“ a zúčastňovať sa tzv. „stimulačných hier“.

„Genderová perspektíva“ sa má zaviesť nielen do humanitných predmetov, ale aj do matematiky.

Z učebných osnov zmiznú napríklad rímske číslice alebo princíp rovnoramenného trojuholníka, na druhej strane sa objavia prvky charakteristické pre „novú matematiku“, ktorej cieľom je vychovávať žiakov v „sociálno-emocionálnom zmysle“ a pomôcť im „zvládať pocity“. Ako uvádza vládny dokument: „Osvojovanie si emočných schopností počas učenia matematiky podporuje pohodu študentov a záujem o matematickú disciplínu a motiváciu z rodového hľadiska.

podporte nas - prispevky

Podľa kritikov socialistickej reformy jej výsledkom bude formovanie ďalších generácií sexuálne rozpálených ignorantov bez elementárnych znalostí matematiky a humanitných vied. Líder Ľudovej strany Pablo Casado uviedol, že nové školské osnovy sú preniknuté „mimoriadnou zvrátenosťou“, ktorá rodičom odníma ústavné právo vychovávať deti podľa vlastného náboženského a morálneho presvedčenia.

Podobne uvažuje Santiago Abascal, líder strany Vox, ktorý adresoval vládnej strane apel: „Ruky preč od našich detí (…), treba skoncovať s indoktrináciou a historickou amnéziou, s laboratóriom sexuality pre predškolákov, s útokmi na rodinu, s nenávisťou voči Španielsku!

Je jasné, že bez odstránenia „progresívnej“ ľavice z vlády a prevzatia moci koalíciou ľudovcov s Voxom nebude možné zastaviť ničivé zmeny v školstve.

MH

Zdroj: wPolityce.pl, titulný obrázok – Flickr

Prevzaté z: Christianitas

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

One Response

  1. Strana VOX v Španielsku sú fašisti oveľa väčšieho kalibru ako naši bezkrkí kriminálnici z lsns a republika.

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás