SOBOTA 9.9. o 21:00 Nová relácia TEOLÓGIA SPÁSY S doc. ŠTEFANOM PALOČKOM!!

Slovenský dohovor za rodinu pre Vás pripravil v spolupráci s doc. ThDr. Štefanom Paločkom, PhD. novú reláciu s názvom Teológia spásy.

V súčasnej dobe nie je problém dostať sa k rôznej náboženskej literatúre, či k rôznym náboženským prednáškam. Hoci exituje k dispozícii množstvo takýchto náboženských, či dokonca odborných teologických informácií, často ide o súhrn najrozličnejších myšlienok bez vnútorného prepojenia, a tak človeku ľahko môže uniknúť celkový kontext náboženskej zvesti a tak aj jej podstatný zmysel. Toto nebezpečenstvo je ešte umocnené tým, že pri dnešnej pluralite názorov môže ľahko dôjsť aj k protirečivým tvrdeniam jednotlivých teológov a ak chýba človeku prehľad v tom, ktoré z výrokov sú definitívne záväzné, a ktoré sú len nepotvrdeným názorom, či mienkou, široká dostupnosť náboženských informácií nie je dostatočným zdrojom pre budovanie pravej viery a z nej vyplývajúceho autentického duchovného života.

Z toho dôvodu ponúkame seriál na seba nadväzujúcich videí, ktoré budú postupne odhaľovať pravdy katolíckej viery a ich vzájomnú prepojenosť, ktorá v konečnom dôsledku tvorí celkový kontext spasiteľnej zvesti. Jednotlivé diely budú postupne vysvetľovať, kto a aký je Boh, čo je to hriech a prečo znamená pre človeka nebezpečenstvo večnej tragédie, ako aj Kristovo spasiteľné dielo a spôsob, ako ho použiť, aby bol človek pred touto večnou tragédiou zachránený.

SRDEČNE POZÝVAME SLEDOVAŤ PRAVIDELNE KAŽDÚ SOBOTU O 21:00.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

One Response

  1. Pochválený buď Pán Ježiš Kristus!
    Vrúcna vďaka za Pravdu, Vašu múdrosť, Vašu pokoru, Vašu bázeň pred Bohom a za všetky Vaše obety na vysielaní SDzaR.
    Podľa programu 16.9.2023 o 21. hod. mala byť vysielaná „Teológia spásy s doc. Štefanom Paločkom II. časť.“ Na stránkach SDzaR sa táto II. časť nenachádza, nachádza sa tam iba I. časť. Prosím Vás ak sa II. časť vysielala, keby ste ju zverejnili, lebo tieto videa sú pre nás veľkým prínosom a darom. Ak sa II. časť nevysielala, kedy sa bude prosím Vás vysielať? Vrúcna vďaka!

    Srdečne zdraví
    Marie Podolská.

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás