Pápež podporil boj proti uzákoneniu umelých potratov v Argentíne

pápež - potrat

Pápež František podporil boj za život nenarodených detí v Argentíne. Tamojšiemu združeniu žien „mujeres de las villas“ napísal list, v ktorom jeho členkám ďakuje za ich úsilie chrániť ľudský život osobitne v chudobných okrajových štvrtiach Buenos Aires.

V Argentíne sa v sobotu 28. novembra uskutoční viacero protestov a modlitebných iniciatív proti návrhu zákona o umelých potratoch. K účasti na nich vyzývajú aj miestni biskupi.

Pápež podporil boj proti uzákoneniu umelých potratov v Argentíne 1

List Svätého Otca datovaný 22. novembra a adresovaný poslankyni  Victorii Morales Gorleriovej je odpoveďou na riadky spomínaného ženského združenia, v ktorých ho prosili o podporu ich úsilia proti legalizácii umelého potratu v Argentíne, o ktorej sa momentálne veľmi diskutuje. Keďže podľa ich slov zákonodarci ani médiá nechcú počúvať ich hlas, oslovili pápeža:

„Premáha nás chladná hrôza pri pomyslení na to, že tento návrh zákona je zacielený na pestovanie idey, že umelý potrat je ďalšou z možností. 

Svätý Otec členkám spomínaného združenia „zo srdca ďakuje“ a vyjadruje im obdiv „za ich skutky i za ich svedectvo“ a povzbudzuje ich v tom pokračovať. „Krajina je hrdá, že má takéto ženy“, píše pápež.

„Problém umelého potratu nie je v princípe otázkou náboženskou, ale otázkou ľudskej etiky, ešte pred akýmkoľvek náboženským vyznaním“, zdôrazňuje Svätý Otec a radí: „Je dobré položiť si dve otázky: na to, aby sme vyriešili problém, je správne odstrániť ľudský život? A je správne najať si vraha?“

Argentínski biskupi na navrhovaný zákon reagovali v nóte z 20. novembra. Píšu v nej, že „po prvýkrát sa v Argentíne, v demokracii, môže stať, že by bol prijatý zákon, ktorý by schvaľoval smrť jednej osoby pre záchranu inej“. „Jedine zachránením oboch životov sa môžeme zachrániť všetci“, píšu biskupi.

-zk-

Prevzaté z: https://www.vaticannews.va/sk/papez/news/2020-11/papez-podporil-boj-proti-uzakoneniu-umelych-potratov-v-argentine.html

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás