Sila jednej svätej omše

omša mass kňaz SDZR

Nasledujúci skutočný príbeh vyrozprával teraz už zosnulý otec Stanislav, SS.CC.

Jedného dňa pred mnohými rokmi v malom mestečku v Luxembursku sa kapitán lesnej stráže rozprával s mäsiarom. Vtom do obchodu vstúpila staršia žena a mäsiar sa opýtal čo chce. 

Prišla si vyprosiť trochu mäsa, ale nemala peniaze. Kapitán sa pobavil na rozhovore, ktorý nasledoval medzi chudobnou ženou a mäsiarom.

Žena: “Prosím si trochu mäsa”

Mäsiar: “A koľko máte peňazí?”

Žena: “Je mi ľúto,nemám peniaze, ale obetujem za vás svätú omšu.”

Mäsiar aj kapitán boli veľmi dobrí ľudia, ale ľahostajní voči náboženstvu, a tak sa hneď začali posmievať odpovedi starej ženy.

“Tak dobre,” povedal mäsiar. “choď von a obetuj za mňa svätú omšu a keď sa vrátiš, dám ti toľko mäsa, koľko je jej hodnota.”

Žena vyšla z obchodu a vrátila sa neskôr. Pristúpila k pultu a mäsiar povedal: “Dobre, tak uvidíme.” Vzal papierik a napísal naň: “Obetovala som za vás svätú omšu.”

Potom položil papier na váhu a na druhú stranu drobnú kosť, ale papier bol kupodivu ťažší ako kosť. Následne namiesto kosti položil kúsok mäsa, avšak papier sa stále javil ako ťažší.

Obaja muži sa začali hanbiť za svoj výsmech, no pokračovali v hre. Na váhu položili veľký kus mäsa, ale malý kúsok papiera sa naďalej zdal tažší. 

Rozčúlený mäsiar skontroloval váhy, no zistil, že je všetko v poriadku. 

“Čo chceš, moja dobrá žena?” spýtal sa. “Mám ti dať celé baranie stehno?” Na to položil baranie stehno na váhu, ale papier opäť prevážil mäso. 

Tento zážitok na mäsiara urobil veľký dojem, a tak sa obrátil k žene a sľúbil, že jej bude poskytovať prídel mäsa každý deň. Čo sa týka kapitána, odišiel z obchodu ako zmenený človek, vášnivý milovník denných svätých omší. Jeho dvaja synovia sa neskôr stali kňazmi, jeden v Jezuitskom ráde a druhý ako kňaz Najsvätejšieho Srdca Ježišovho. Otec Stanislav zakončil tento príbeh slovami: “Ja som rehoľník Najsvätejšieho Srdca a môj otec bol kapitán.”

Od tejto udalosti  kapitán chodieval na svätú omšu každý deň a jeho deti nasledovali jeho príklad. Keď sa jeho synovia stali kňazmi, radil im, aby každý deň dobre obetovali svätú omšu a nikdy nevynechali obetu bez vlastného zavinenia.

Z angl. originálu preložila Jesika Senderáková

Zdroj: The Weight of One Holy Mass: The Beautiful Story of Reverend Father Stanislaus, SS CC – Cool Catholics

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

Sila jednej svätej omše 1
Sila jednej svätej omše 2

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás