SILA CIRKVI (Čo nám hovorí Panna Mária v Medžugorí – 2. časť)

sdzr

Text je spracovaný z prednášky sestry Emmanuely, ktorú si môžete pozrieť nižšie.

Emmanuela Maillard známa ako sestra Emmanuela z Medžugoria, rehoľníčka Komunity Blahoslavenstiev – už od roku 1989 žije a pôsobí v Medžugorí. Sama bola svedkom mnohých zázračných situácií, kde sa zjavila Božia moc a ochrana Panny Márie.

Emmanuela

Sila cirkvi 

,,Drahé deti, cirkev je mojím synom” takto označuje cirkev Panna Mária. Cirkev je nevesta Ježiša. A nevesta nasleduje Baránka, stotožňuje sa so svojím učiteľom. Netreba nikdy zabúdať aký je Ježišov prísľub o Cirkvi: ,, Ja ti hovorím, ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.”  To znamená, že sa už nachádzame na lodi víťazstva. Naša loď naberá vodu, prechádza cez obrovské búrky zmätku. No stále sa môžeme oprieť o našu vieru, aj keď je cirkvou často zatrasené.

Od Ježišovho zatknutia až po zmŕtvychvstanie uplynuli štyri dni. Bol v agónií. Boli to dni obrovského utrpenia a bolesti. Aj cirkev si prechádza skúškou a utrpením, no toto obdobie nebude trvať dlho. A ak my patríme do Cirkvi a nasledujeme Ježiša, smerujeme k zmŕtvychvstaniu – k večnému životu. Pretože po skúške bude nasledovať čas jari a úplná porážka satana. Musíme len byť trpezliví a vytrvať. Ježiš keď bol zajatý povedal: ,,Deň čo deň som sedával a učil v chráme a nezajali ste ma, ale toto je vaša hodina a vláda temna.” Vláda temna sa začala. Nachádzame sa v agónií. No dnešný ťažký čas je iba prechodné obdobie. Cirkev je naviac prenasledovaná náboženská inštitúcia na svete. Bratia a sestry, prosím, nevyskakujte z našej lode. Aj keď naberá vodu, aj keď je otrasená… V našej lodi sa nachádza Ježiš a pokiaľ sme s Ježišom, sme na strane víťazstva. Samozrejme musíme spoločne aj trpieť s Ježišom, no toto všetko sa skončí, je to iba obdobie temna. Lepšie časy sa blížia.

Príbeh o nenávisti voči kňazom

Tínedžerka, ktorá mala len 12 rokov, bola veľkou rebelkou. Už v takom mladom veku robila všetky chyby, ktoré si viete predstaviť… Nenávidela kňazov. Musela s rodičmi chodiť do kostola a neznášala to. No keď mala 14 rokov, stalo sa niečo neskutočné.  V kostole stále sedávala úplne vzadu, pretože nemohla zniesť prítomnosť kňaza. Jej priateľka raz čítala na omši a zavolala ju dopredu, aby jej bola oporou. Keď stála nablízku, počas čítania neustále hľadela na kňaza nenávidiac ho. No vo svojom srdci počula hlas: ,, Prečo ma prenasleduješ?” Po týchto slovách si uvedomila, že tento kňaz zastupuje Ježiša. Od tohto momentu začala mať rada kňazov a taktiež Ježiša, ktorý bol v nich. Obrátila sa a zmenila svoj život. Dnes ako 20 ročná zasvätila svoj život pomoci kňazom.

Piliermi Cirkvi sú malí a pokorní…

Zrejme príde čas, keď z Cirkvi neostane nič… No výnimkou budú malé, vrúcne skupinky verných ľudí. Tieto skupiny budú ponižované a určite prenasledované. Ale budú šťastné, pretože budú naplnené Duchom Svätým. Tieto skupinky budú plniť úlohu, budú urýchľovať príchod nových časov. Tisíce malých skupín vzniklo práve v Medžugorí. Práve tu sa veľmi veľa ľudí obrátilo. Boli to jednotlivci, ktorých sa dotkla Máriina láska a taktiež Duch Svätý. Títo jednotlivci sa vrátili do svojich rodín a príbytkov, a tam sa začali modliť. Modlili sa v malých skupinkách… Z poznania ktoré mal pápež Benedikt XVI. vyplynulo veľmi jasne, že Cirkev bude pozbavená mnohých majetkov, bude chudobná, bude ponížená a bude ju tvoriť malý počet ľudí. A práve tieto malé a pokorné skupinky ľudí budú piliermi Cirkvi, zatiaľ čo sa satan bude snažiť uskutočniť svoj plán. Satan chce zničiť rodinu a  zničiť cirkev…  Blahoslavená  Anna Mária Taigi mala veľa vízií, svojimi vedomosťami pomohla niekoľkým pápežom. Jej vízie boli veľmi pravdivé. Videla v cirkvi  veľký zmätok, no videla i veľké víťazstvo a porážku satana.

Byť malým a pokorným neznamená byť ničím v očiach sveta. Môžeme stáť na čele obrovskej firmy vo svete a zároveň môžeme ostať v srdci malými a pokornými. A práve takýto ľudia budú piliermi Cirkvi.   

Spracovala: Soňa Jurčišinová

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás