S vami som a milujem vás (Páter Ljubo Kurtovič, OFM)

Je množstvo Máriiných posolstiev, v ktorých Mária odhaľuje a poukazuje na svoju materinskú lásku. Známe sú nám Máriine slová: „Drahé deti, keby ste vedeli, ako veľmi vás milujem, plakali by ste od radosti.“ Toto poznanie jej lásky nie je intelektuálne, ale vychádza zo skúsenosti. Máriinej materinskej láske môžeme buď otvoriť svoje srdcia, alebo ich zatvoriť. Nie je dôležité vidieť Máriu očami, ale dôležité je otvoriť svoje srdce jej prítomnosti. Prichádza od Boha a určite vidí lepšie ako my. Jej jediným záujmom je priviesť nás k Bohu. 

25. júna 1993 nám povedala: „Drahé deti, toto sú osobitné časy a preto som s vami, aby som vás milovala a chránila, aby som chránila vaše srdcia pred satanom a všetkých vás viac priblížila k Srdcu môjho Syna Ježiša.“

Panna Mária nám chce odkryť a ukázať Božiu lásku. Môže nám vyprosiť skúsenosť Božej lásky. 

Ján vo svojom prvom liste píše: „Pozrite, akú veľkú lásku nám daroval Otec: voláme sa Božími deťmi a nimi aj sme. Preto nás svet nepozná, že nepoznal jeho. Milovaní, teraz sme Božími deťmi, a ešte sa neukázalo, čím budeme“ (1 Jn 3, 1-2).

Apoštol Ján o sebe hovorí, že je milovaným učeníkom alebo učeníkom, ktorého Ježiš miloval. To neznamená, že Ježiš nemiloval ostatných učeníkov, ale apoštol Ján sa cítil byť milovaný a zakúšal Božiu lásku. Ten, kto sa cíti byť milovaný, môže ľahko veriť v odpustenie, vo víťazstvo života nad smrťou, vo víťazstvo lásky nad nenávisťou a ľahko uverí v zmŕtvychvstanie. 

S vami som a milujem vás (Páter Ljubo Kurtovič, OFM) 1

Božia láska sa nedá zaslúžiť ani zarobiť, daruje sa nám zadarmo. Apoštol Ján hovorí, že sme Božie deti. Táto pravda o nás musí zísť z našej hlavy do našich sŕdc a celého nášho bytia. 

Je veľa ľudí, ktorí nikdy nezakúsili, kto ich stvoril, kto ich miloval a miluje, kto ich pozval k životu, kto sa o nich stará. Preto sa chcú starať len sami o seba, zhromažďovať a vlastniť veci. To sú ľudia, ktorí nepoznajú svoju dušu a nevedia, kto sú. 

Sme milovaní synovia a dcéry Božie, či si to uvedomujeme, či nie. Oveľa lepšie je  však spoznať túto pravdu. 

Môžeme sa pýtať: Naozaj ma, Bože, toľko miluješ? Prečo? Čo ťa na mne priťahuje? Pretože ja na sebe nenachádzam nič pekné. Žiaľ, my ľudia vieme sami seba často ničiť a bezhranične nenávidieť. Stáva sa, že sa ľudia zatvoria pred pravdou, že sme milované Božie deti. Človek môže premárniť život, môže sa otvoriť a vybrať si nenávisť a smrť, ako nám hovorí Panna Mária. 

Ale môžeme vážne prijať Máriine pozvania a stať sa jej vystretými rukami lásky pre všetkých, ktorí sa nachádzajú v tme. 

Modlitba

Pane, chceme prísť k tebe, pretože ťa chceme a potrebujeme. Chceli by sme vedieť, kto sme. Prosíme ťa, zjav nám pravdu o nás, pravdu, že sme milované Božie deti. Bez teba, Pane, sme v tomto svete stratení. Zjav nám zmysel našej existencie. Ty si nás chcel, ty si nás pozval k životu. Chceme sa vrátiť k tebe, chceme si vybrať teba. Prosíme ťa za všetkých, ktorí sa nachádzajú v tme, bez zmyslu a cieľa svojho života. 

A teba, Panna Mária, prosíme, veď nás, i všetkých, ktorých zverujeme tvojmu materinskému príhovoru, k Bohu. Amen.    

Zdroj: https://svetlomariino.sk/s-vami-som-a-milujem-vas-pater-ljubo-kurtovic-ofm/

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

S vami som a milujem vás (Páter Ljubo Kurtovič, OFM) 2

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

podporte nás sdzr

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás