Radikálny poľský zákon STOP LGBT

Agendu presadzovanú Európskou úniou pokladajú iniciátori zákonnej úpravy za novú ideológiu porovnateľnú s fašizmom či komunizmom. Poľsku hrozí v prípade prijatia nového predpisu ďalší spor s Európskou úniou. Rozloženie politických síl v parlamente hovorí mierne v prospech návrhu.   

V závere pracovného týždňa podporili poslanci poľského Sejmu návrh zákona, ktorý nesie názov Stop LGBT. Ide úvodný krok, čo znamená, že materiál musí prejsť ďalšou schvaľovacou procedúrou. No už v úvode, hneď pri jeho predstavovaní, vyvolal v parlamente búrlivú diskusiu a rozčesnutie zákonodarného orgánu na dve porovnateľné časti, pričom väčšia poslancov návrh podporila.     

Návrh zákona predstavil Krzysztof Kasprzak z nadácie Život a rodina. Projekt konzervatívnych aktivistov má za cieľ bojovať proti šíreniu „homosexuálnej propagandy vo verejnom priestore“. Zákon podľa Kasprzaka reaguje na obavy, že „cieľom LGBT lobby je zničiť manželstvo a celý prirodzený spoločenský poriadok“.

Podporu návrhu vyjadrila vládna koalícia na čele so stranou Právo a spravodlivosť. Za to, aby šiel dokument do ďalšieho legislatívneho procesu, bolo 235 poslancov, proti bolo 203.

Počas Kasprzakovho prejavu sa niektorí opoziční poslanci na protest otočili chrbtom k tribúne. Podpredseda Sejmu Wlodzimierz Czarzasty vyhlásil, že za „posledné dva roky v pléne nepočul nechutnejší prejav“.

O čo ide predkladateľom

Tvorcovia návrhu zákona sú proti propagovaniu homosexuality, pričom za takéto propagovanie sa považujú všetky formy šírenia, agitovania, vznášania nárokov či vynášania odporúčaní na takéto chovanie.

Na zhromaždeniach by malo byť zakázané zneužívanie náboženských symbolov, národných farieb či poľského znaku, napríklad v kombinácii s dúhovou vlajkou. Malo by byť zakázané konanie, ktoré je v rozpore s verejnou morálkou a ktoré môže pohoršovať či demoralizovať deti alebo dospievajúcich do 18 rokov.

Na podujatiach by podľa navrhovateľov nebolo povolené spochybňovať manželstvo ako zväzok medzi mužom a ženou, nesmelo by sa podporovať rozšírenie inštitúcie manželstva na osoby rovnakého pohlavia. Mimo zákona by bolo na zhromaždeniach privilegované zaobchádzanie so zväzkami osôb rovnakého pohlavia alebo zväzkami viac ako dvoch osôb. Zákaz by sa vzťahoval na podporovanie adoptovania detí osobami rovnakého pohlavia.

Predkladatelia návrhu zákona by na zhromaždeniach zakázali podporu sexuálnej orientácie inej ako je heterosexuálna. Nemalo by sa tiež nabádať na sexuálnu aktivitu detí a dospievajúcich pred dosiahnutím veku 18 rokov.

Šípia novú totalitu

„Ľudia sú nositeľmi určitých myšlienok. Niekedy sú dobré, niekedy zlé. LGBT ideológie sú mimoriadne zlé, pretože máme čo dočinenia s ďalšou formou rodiacej sa totality,“ povedal Kasprzak.

Predstaviteľ nadácie Život a rodina prirovnal LGBT agendu k ideológii fašizmu a komunizmu: „LGBT hnutie sa usiluje o absolútnu nadvládu v každej oblasti života, o zvrhnutie prirodzeného biologického a spoločenského poriadku a nastolenie teroru. Vidíme prejavy tohto na Západe, kde pre vyhlásenie biologických právd, že existujú dve pohlavia, alebo pre vyslovovanie citátov zo spisov svätého Pavla, putujú ľudia do väzenia.“

CELÝ ČLÁNOK SI MÔŽETE PREČÍTAŤ TU: https://dennikstandard.sk/131717/polsko-nastupilo-na-cestu-odmietnutia-lgbt-agendy-uz-rokuje-o-prislusnom-zakone/

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás