PRAVDA O TOM, AKO ČASTO PRIJÍMAŤ

Ako často prijímať?

🔸 Keď sa ťa ľudia budú pýtať, prečo chodiť často na sväté prijímanie, povedz im: preto,

aby som sa naučil(a) Boha vernejšie a vrúcnejšie milovať,

– aby som sa oslobodil(a) od chýb a nedokonalostí,

– aby som našiel (našla) posilu a pomoc v slabostiach,

– aby som aj v každodenných starostiach a trápeniach vedel(a) nájsť radosť a potešenie.

🔸 Povedz im, že ľudia majú chodiť na sväté prijímanie často:

– dobrí preto, lebo by im bolo na škodu strániť sa svätého prijímania,

– nedokonalí preto, aby dosiahli dokonalosť,

– silní preto, aby nezoslabli,

– slabí, aby zosilneli,

– chorí preto, aby ozdraveli,

– zdraví, aby neochoreli.

A tí, čo nemajú v živote veľa povinností, preto lebo majú na to čas, a tí, ktorí sú prácou a starosťami zavalení, lebo Oltárnu sviatosť potrebujú ako zdroj sily a útechy.

PRAVDA O TOM, AKO ČASTO PRIJÍMAŤ 1

🔸 Prijímaj často! Lebo tak ako tvár Mojžiša od pohľadu na Pána Boha na hore Sinaj zažiarila zvláštnym jasom, tak sa aj tvoja duša častým požívaním Najsvätejšej oltárnej sviatosti – žriedla čistoty, krásy a svätosti – celkom premení a posvätí.

🔸 Nikde nám totiž Spasiteľ nepreukazuje toľko lásky a nežnosti ako práve v Oltárnej sviatosti, kde nás celkom preniká v podobe chleba, a tak sa s nami tesne spája, aby sme nakoniec mohli povedať so svätým Pavlom: „Nežijem už ja, ale žije vo mne Kristus“ (Gal 2, 20). Svätý Pavol tým chce povedať, že Kristus očisťuje dušu od všetkého nedokonalého a hriešneho, oživuje a rozmnožuje v nás život lásky a cnosti.

🔸 Kresťania, ktorí budú zatratení, musia onemieť, keď im spravodlivý Sudca zjaví ich hlúposť a vinu, ktorej sa dopustili. Ako ľahko si mohli zachrániť duše požívaním najsvätejšieho Spasiteľovho tela, ktoré im dával za pokrm v Najsvätejšej oltárnej sviatosti! Spasiteľ im raz povie: „Nešťastníci, prečo ste zahynuli, keď ste mohli prijímať Telo života?“

☝️👉 Ak by si už vôbec nemohl(a) ísť na sväté prijímanie, vzbuď si vrúcnu túžbu prijať Spasiteľa, ktorého nemôžeš prijať skutočne pre plnenie povinností svojho stavu a povolania, duchovným spôsobom.

Text a obrázok pripravil: Mikuláš Mária Lipták Rytier Nepoškvrnenej ⚔️💙

Zdroj: Filotea/Sv. František Saleský

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

PRAVDA O TOM, AKO ČASTO PRIJÍMAŤ 2

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

podporte nás sdzr

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás