Potratová Planned Parenthood: „Aj naďalej sa budeme sa snažiť prinútiť katolícke sestričky, aby financovali potraty“

New York 14. júla 2020 (HSP/Life News/Foto:Screenshot:YouTube)

Iba deň po tom, čo Najvyšší Súd rozhodol, že vláda nemôže donútiť rehoľnú kongregáciu Malé sestry chudobných (Little Sisters of the Poor) prispievať odvodmi na financovanie potratov, výkonná riaditeľka najväčšej potratovej siete Planned Parenthood uviedla, že bude proti rozhodnutiu bojovať. Uvádza, že sa nevzdá v snahe prinútiť katolícke sestry a všetkých Američanov prispievať na potraty

Potratová Planned Parenthood: „Aj naďalej sa budeme sa snažiť prinútiť katolícke sestričky, aby financovali potraty“ 1

Najvyšší súd vydal rozhodnutie, ktorým potvrdil pro-life uznesenie prezidenta Donalda Trumpa o ochrane Malých sestier chudobných pred financovaním antikoncepcie, ktorá vyvoláva potrat, v rámci ich poistného plánu. Potratoví aktivisti sa už roky pokúšajú donútiť katolícke sestričky platiť za zabíjanie nenarodených detí pri potratoch. Výkonnú riaditeľku Planned Parenthood Alexis McGill Johnsonová toto rozhodnutie nepotešilo.

„Som pobúrená,“ uviedla a dodala, že podľa jej názoru je rozhodnutie Najvyššieho súdu „jednoducho úplne zlé“.

„Presadzuje hrozivé nariadenia administratívy, ktorá umožňuje zamestnávateľom a univerzitám pretláčať ich náboženské a morálne hodnoty na zamestnancov a študentov. Tým im zamedzuje prístup k poisteniu, ktoré by pokrývalo antikoncepciu,“ sťažuje sa Johnsonová.

Johnsonovej však nevadí nanucovanie jej presvedčenia katolíckym sestričkám či iným Američanom, ktorí sa nechcú podieľať na financovaní potratov.

Čo teda urobí potratová Planned Parenthood, aby sa jej zámer vydaril? Bude bojovať tým, že vyšle množstvo potratových aktivistov na súdy. Tam sa budú snažiť donútiť sestričky porušiť ich náboženské presvedčenie.

„Neustúpime. Potrebujeme v prvých líniách aj vás. Musíme zabezpečiť víťazstvo pre reprodukčnú slobodu. Začnime odvetný úder finančným príspevkom v prospech reprodukčnej slobody. Ochraňujme svoje práva. Pomôžme zvoleným politikom, ktorí sa snažia o zákony a súdne rozhodnutia podporujúce sexuálne a reprodukčné zdravie, aj v nasledujúcich rokoch,“ vyzýva Johnsonová.

Johnsonová v rozhodnutí Najvyššieho súdu nenútiť sestričky financovať potraty vidí dokonca aj rasizmus.

Uvádza: „Planned Parenthood skončila s politikmi, ktorí pretláčajú nezmyselné zdravotné reštrikcie, obsadzujú súdy sudcami, z ktorých mnohí oponujú reprodukčným právam, odoberajú hlasovacie práva, využívajú verejnú krízu v zdravotníctve a nerobia nič proti systematickému rasizmu, ktorý mnohých ľudí inej farby pleti okráda o zdravotnú starostlivosť. Buďte pripravený voliť spôsobom, aby boli nahradení.

Práve kvôli tomu je znovuzvolenie prezidenta Donalda Trumpa a pro-life zákonodarcov naozaj dôležité. Ak nebude zvolený, tak je v stávke aj donúteniu ľudí prispievať na zabíjanie detí pri potratoch.

Preklad Viktória Dandárová

Článok prevzatý z: https://www.hlavnespravy.sk/potratova-planned-parenthood-aj-nadalej-sa-sa-snazit-prinutit-katolicke-sestricky-aby-financovali-potraty/2230250

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás