Páter Pio – potrat nie je iba vraždou nevinného človeka, ale aj naozajstnou samovraždou!

Páter Pio veril, že potrat nie je iba vraždou nevinného človeka, ale aj naozajstnou samovraždou. V dnes už v slávnom príbehu otec Pellegrino Funicelli, ktorý dlhé roky asistoval pátrovi Piovi, konfrontoval svätého ohľadne hriechu a spýtal sa ho:

„Dnes ste odmietli rozhrešenie žene, pretože dobrovoľne podstúpila potrat. Prečo ste boli taký krutý voči tejto úbohej žene?“ (Otec Pio niekedy odmietol poskytnúť rozhrešenie kajúcnikovi, ak nepreukázal dostatočnú ľútosť; často sa vrátili a on im udelil rozhrešenie, ak boli úprimní).

Páter Pio odpovedal: „Deň, keď ľudia stratia zdesenie z potratu, bude tým najhorším dňom pre ľudstvo. Potrat nie je iba vraždou, ale je to aj samovražda. Nemali by sme mať odvahu prejavovať našu vieru pred tými, ktorý spáchali dva zločiny v rámci jedného skutku? „

„Samovražda?,“ spýtal sa otec Pellegrino.

„Samovraždu ľudského pokolenia pochopia tí, ktorí uvidia zem obývanú starcami a bez detí: spálenú ako púšť,“ odpovedal otec Pio.

Páter Pio je známy tým, že sa denne modlil až okolo 60 ružencov. Ruženec nepúšťal z ruky a dokázal sa ho modliť aj počas rozhovoru s inými a pritom sa plne sústrediť na aj na modlitbu aj na rozhovor.

Ťažko nájsť fotografiu, na ktorej by bol zachytený sv. páter Pio bez ruženca v ruke, ktorého bol veľkým milovníkom. To, akú má silu táto modlitba môžeme ukázať na jeho nasledujúcich piatich citátoch, ktoré sa jej týkajú.

“Satan chce zničiť túto modlitbu, ale to sa mu nikdy nepodarí. Ruženec je modlitba, ktorú nám dali víťazi, ktorí zvíťazili nad všetkým a každým. Túto modlitbu nám dala Panna Mária rovnako, ako nás naučil Ježiš modlitbu Otče náš.”

“V čase temnoty je nosenie ruženca akoby sme podali Panne Márii ruku. Modlite sa ruženec každý deň. Nebojte sa odovzdať do rúk naše Nebeskej Matky, vždy sa o Vás postará.”

“Pri modlení ruženca dávajte dôraz na “Zdrávas Mária” nakoľko týmto pozdravujete Pannu Máriu. Ak budete uvažovať nad tajomstvami ruženca, tam Pannu Máriu nájdete, pretože sa v nich ukrýva a všetko podstúpila s láskou a bolesťou.”

“Milujte Pannu Máriu a dajte jej pocítiť, že ju milujete. Preto sa modlite ruženec tak často ako sa dá.”

Krátka modlitba pátra Pia k Panne Márii

Zmiluj sa nado mnou! Zhliadni na mňa milostivým pohľadom, očisti ma a pozdvihni k Bohu. Pozdvihni ma z hriechu tohto sveta, aby som mohol ísť k Tomu, ktorý ma stvoril, ktorý ma cez Svätý krst znovuzrodil, dal mi naspäť stratenú nevinnosť, ktorú zničil prvotný dedičný hriech. Drahá Matka, nauč ma Ho milovať!

Zdroj: facebook Páter Pio

podporte nás sdzr

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás