Parlament bude riešiť registrované parterstvá aj pochovávanie nenarodených detí, plus jeden tip pre rodičov

Dobrý deň,

zdá sa, že parlament čaká rušná jeseň. Vládna kríza priniesla aj viac voľnosti do predkladania zákonov, a tak sa v parlamente ocitli hneď dva návrhy na zavedenie registrovaných partnerstiev, a to od strany SaS a tiež od poslanca Valáška z Progresívneho Slovenska.

Poslanec Valášek tiež vykradol zákon Anny Záborskej v časti, ktorá sa týka poskytovania pomoci tehotným matkám a pridal k nim návrhy na zrušenie čakacej doby pred potratom aj rodičovského súhlasu s potratom neplnoletej dcéry. Som zvedavý, či liberálne médiá budú aj v tomto prípade spochybňovať návrhy argumentom, že veď sú tu dôležitejšie problémy 🙂

Do parlamentu prišli však aj konzervatívne návrhy, najmä návrhy o voľnej nedeli (Vašečka, Čepček), ale aj návrh Anny Andrejuvovej na pochovávanie potratených detí. Najbližšia schôdza NR SR začne 13. septembra.

Hurá do školy!

Deti sa dočkali školy, a rodičia tiež. Aj voči škole by však rodičia mali byť ostražití. Zvlášť voči takej, na ktorú chodia externí prednášajúci, prípadne na nej pôsobia učitelia, ktorí deťom rozprávajú o antikoncepcii, potratoch, gendri či sexuálnej výchove spôsobom, ktorý sa rodičom nemusí páčiť.

Ak máte pochybnosť, či Vášmu dieťaťu nebudú na škole vnucovať hodnoty, s ktorými sa nestotožňujete, spravte niečo preto, aby sa tak nestalo.

Jednou z možností je zaslať list riaditeľovi školy, aby Vás ako rodiča vopred informoval o potenciálne kontroverznej výchove pre Vaše dieťa. Ak uznáte za vhodné, môžete využiť aj tento vzorový list riaditeľovi: https://www.hfi.sk/images/list_riaditelovi.doc

Okrem toho je tiež dôležité dať si pozor na to, aké informované súhlasy podpisujete, byť v kontakte s inými rodičmi a pýtať sa učiteľov či vedenia školy, akým smerom budú Vaše dieťa v citlivých témach viesť.

Dostupné je už aj video s prednáškou nemeckej pediatričky Christl Ruth Vonholdt z Hanusových dní na tému Transgenderizmus: realita vs. citlivosť? – video si môžete pozrieť v anglickom origináli alebo v slovenskom preklade.

A na záver by som Vás ešte rád informoval o rozporovom konaní k „Istanbulskému dohovoru 2.0“ na ministerstve spravodlivosti, na ktorom som bol v auguste.

Ide o smernicu, ktorou chce Európska únia implementovať Istanbulský dohovor s platnosťou pre celú Úniu, vrátane krajín, ktoré Istanbulský dohovor odmietli ratifikovať. Asi nebudete prekvapení keď Vám poviem, že naše pripomienky na ministerstve neakceptovali.

No proti tejto smernici sa začali ozývať aj viaceré iné krajiny (aspoň proti niektorým jej častiam) a výhrady má aj ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny. A keďže pani ministerka Kolíková podala demisiu, je nádej, že sa nám podarí dosiahnuť, aby Slovensko prijatie tejto smernice odmietlo.

S pozdravom,

Patrik Daniška

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás