Pápež: 17. október je dňom modlitieb a pôstu za mier vo Svätej zemi

Vatikán 16. októbra (VaticanNews) Po modlitbe Anjel Pána v nedeľu 15. októbra pápež František povzbudil veriacich, aby sa zjednotili s cirkvou vo Svätej zemi a vyhlásil 17. október za deň modlitieb a pôstu za mier. Vyzval na prepustenie rukojemníkov zadržiavaných v Gaze a na garantovanie humanitárnych koridorov.

Svätý Otec František povedal, že s veľkou bolesťou sleduje dianie v Izraeli a Palestíne. Myslí najmä na tých najmladších a starších. Obnovil svoju výzvu na prepustenie rukojemníkov a veľmi prosil, aby sa obeťami konfliktu nestali deti, chorí, starí ľudia, ženy a všetci civilisti. 

Žiadal, aby sa dodržiavali humanitárne práva, najmä v Gaze, kde je naliehavo potrebné zaručiť humanitárne koridory, preto povedal: „Už bolo zabitých veľmi veľa ľudí. Žiadam, aby sa neprelievala ďalšia nevinná krv ani vo Svätej zemi, ani na Ukrajine, ani nikde inde. Už toho bolo dosť. Vojna je vždy prehrou!“

„Modlitba je tichou a svätou silou, ktorá odoláva diabolskej sile nenávisti, terorizmu, vojny,“ zdôraznil pápež. Vyzval všetkých veriacich, aby sa pripojili k Cirkvi vo Svätej zemi a zasvätili modlitbe a pôstu za mier utorok 17. októbra. Po tejto výzve sa pápež spolu s veriacimi zhromaždenými na Námestí sv. Petra pomodlil modlitbu Zdravas Mária. Svätý Otec vyzval na humanitárnu pomoc v Náhornom Karabachu a na zabezpečenie miest kultu a kláštorov, ktoré sa tam nachádzajú.

Pápež František tiež poukázal v nedeľu na zverejnenú apoštolskú exhortáciu s názvom C’est la Confiance (Toto je dôvera) pri príležitosti 150. výročia narodenia svätej Terézie od Dieťaťa Ježiša a Svätej tváre. Pápež tiež vyjadril svoju blízkosť židovskej komunite v Ríme, ktorá si v pondelok pripomenie 80. výročie deportácie Židov z geta do koncentračného tábora Auschwitz.

Martin Jarábek  Vatikán

ZDROJ: Pápež: 17. október je dňom modlitieb a pôstu za mier vo Svätej zemi (tkkbs.sk)

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás