Otec Dominik Chmielewski – manželstvo

Dominik Chmielevski

”Manželský sľub je úžasný exorcizmus pre jednotlivcov bojujúcich za vernosť”

Ak manžel odvrátil srdce od svojej manželky, miluje a hľadá srdce inej ženy, Boh nevypočuje žiadne jeho žiadosti. Manželské sľuby sú neuveriteľným exorcizmom pre jednotlivcov bojujúcich o vernosť, ktorá by sa mala obnoviť v našich manželstvách. Spoločná modlitba musí prebiehať vo fyzickej, emočnej i duchovnej jednote – povedal kňaz Dominik Chmielewski SDB, duchovný vodca bojovníkov Márie.

Dominik Chmielewski počas konferencie po Pochode za život a rodinu, ktorý v nedeľu 20. septembra prechádzal ulicami hlavného mesta, nám prezradil, ako žiť v týchto dňoch – v časoch kríz a rozvodov, aby sme chránili Boží život v živote manželstva a rodiny.

Posledný boj – citujúc slová Matky Božej – medzi Bohom a Satanom bude bojom o manželstvo a rodinu. Nepochybujem o tom, že dnes sme uprostred záverečného boja o manželstvo a rodinu. To, čo sa momentálne deje v Poľsku, napríklad, že viac ako polovica manželstiev do 15 roku je rozvedená a v niektorých mestách číslo presahuje 60 % je ohromujúce. Nič také predtým nebolo. Niekto môže povedať, že predsa sme taký veriaci národ. (…) Ale Satan je dnes taký silný, že musíme vstúpiť celým srdcom do radikálneho nasledovania Boha – povedal kňaz.

Diabol, podľa saleziána, dnes používa pekelný nástroj na terorizáciu človeka a jeho odvrátenie od Boha a tým je strach. Ako dodal, ”samotné uznávanie náboženských povinností nám nedá moc byť verný Ježišovi” pretože len láska prekoná strach.

Je veľmi jednoduché robiť kompromis so zlom v našom osobnom živote, v manželstve, v rodine, keď sa začneme báť. Ženský emocionálny systém je tak poškodený, vystresovaný, zmätený, otrasený prvotným hriechom, takže žena môže skutočne fungovať v celkovom odovzdaní sa svojmu mužovi, len keď je milovaná od začiatku do konca. (…) Manžel, to, že svojej žene hovoríš ” ľúbim ťa ” to jej nestačí – potrebuje vedieť, zažiť túto lásku. (…) Jediný, kto neutralizuje strach z opustenia, že ju manžel prestane milovať a nechá ju, je manželova láska k tomu, ktorý prekonal všetok strach – láska k Ježišovi Kristovi.

Kňaz dodáva, že Ježiš Kristus je ” prvým mužom života ženy.” Poukázal tiež na to, že lásku k Bohu má muž postaviť na prvé miesto.

Láska k blížnemu nie je nad láskou k Bohu. Dnes je veľmi ľahké manipulovať s prikázaním lásky k svojmu blížnemu, že táto láska je nadradená. Nie, nie je nadradená. Je to láska k Bohu, ktorá je nadradená. Božie Slovo hovorí, že práve Boha by sme mali milovať ”z celého srdca, z celej duše a z celej sily a svojho blížneho ako seba samého.” Ak si pomýlime priority a postavíme lásku k blížnemu pred lásku k Bohu, vstúpime do ducha antikrista. Antikrist bude najvyššou formou humanizmu, kde človek bude umiestnený na Božie miesto, kde bude človek najdôležitejší a Boh bude vymazaný. (…) Ak Boha nepoložíme na prvé mieste v našom manželstve, potom budeme vystrašení a staneme sa otrokmi systému. (…) Každý manžel by mal byť v srdci svojej manželky na druhom mieste, každá manželka by mala byť v srdci manžela na druhom mieste. Na prvom mieste je intimita s Ním, s Bohom – hovorí kňaz Dominik Chmielewski.

Kňaz poukázal na ďalší dôvod pôsobenia strachu v manželstve, a to vzďaľovanie sa od manželky a uchyľovanie sa k nečistotám spojeným s uspokojovaním individuálnych potrieb a pokušení.

Žena intuitívne cíti, že manželovo srdce, myšlienky a túžby sú niekde inde. Jej prvá úzkostná otázka znie: ”Ak nie je so mnou celý, tak s kým a kde je?” Zatiaľ si to neuvedomuje, zatiaľ nič nevie. Ešte nevidela tvoje textové správy, ešte neklikla na tvoju internetovú históriu, ale už to cíti. Začína sa rodiť strach, ktorý spôsobí výbuchy agresivity, pretože agresia je vždy ovocím strachu. (…) Problém je, že nevie prečo, ale jej srdce už napadne strach. Kto do nej vloží strach? Démon, ktorý nevidí žiadne pokánie pre tvoju nečistotu. Prvá vec, ktorá sa stane, keď vstúpite do špinavého prostredia, je smrť nežnosti, blízkosti prejavenej slovom – prestanete sa chcieť rozprávať, prejavovať nežnosť gestami.

Duchovný vodca bojovníkov Márie povedal, že možno manželia nie sú Bohom vyslyšaní v modlitbe, práve preto, že nie sú v jednote.

V knihe proroka Malachiáša sa dočítame, že keď manžel odvrátil srdce od manželky a hľadá srdce inej ženy, Boh neprijíma žiadne jeho obety a prosby. Manžel, ak tvoje srdce nie je celé spojené so srdcom tvojej ženy a kúsok tvojho srdca má inú ženu, potom (…) Boh nebude počúvať tvoje modlitby, pretože chce, aby si bol symfóniou so svojou manželkou, celý duch, celé srdce, celá duša pospolu a v modlitbe. Potom (…) prijmete najvyššiu autoritu vládnutia na tejto planéte ako manžel a manželka; ako kresťanské manželstvo, ktoré má silu pošliapať hada – povedal Salezián.

Obnovenie manželských sľubov je podľa kňaza najlepším liekom na udržanie vernosti a jednoty v manželstve.

Manželské sľuby sú neuveriteľným exorcizmom v individuálnych bojoch za vernosť, ktorá by sa mala obnoviť v našich manželstvách. Spoločná modlitba musí prebiehať vo fyzickej, emočnej a duchovnej jednote, dodal.

Strach sa objavuje nielen medzi manželmi, ale odzrkadľuje sa aj na deťoch, ktoré sú nútené vyrastať v upadajúcej rodine. Ako sa cíti vaše dieťa, čo sa deje v jeho srdci a mysli, keď sa manželstvo začne lámať a ste čoraz viac obrátení iba do seba? Čo cíti dieťa, keď sa rozchádzate? Veľmi často nevedomý strach, ktorý spôsobuje psychosomatickú odchýlku, poruchy, emočné problémy. Začínajú ovplyvňovať aj telo dieťaťa, ktoré začína chorľavieť, objasňuje kňaz.

Zdroj: https://matkabozia.sk/?p=626

Dominik Chmielewski – ďalšie články nájdete tu:

https://slovenskydohovorzarodinu.sk/clanky/o-dominik-chmielewski-sdb/

O. Dominik Chmielewski – katechézy a online relácie na rôzne témy nájdete tu:

https://slovenskydohovorzarodinu.sk/online/dominik-chmielewski/

Kľúčové slová: Dominik Chmielewski, manželstvo, bojovníci Márie

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás