Online špeciál – 31.7.2023 o 21:00 – Otázky a odpovede – (32. časť) REPRÍZA

Už tento pondelok 31.7.2023 o 21:00 sme pre vás pripravili reláciu Online špeciál – otázky a odpovede (32.časť) REPRÍZA

V dnešnej relácii sa môžete tešiť na tieto otázky:

 1. Je hriech kúpiť si výherný žreb?
 2. Ako sa majú správne zlikvidovať sväteniny?
 3. V prípade vojny je hriechom zabitie druhého vojaka?
 4. Ak má niekto problém s ťažkým hriechom (napr. masturbáciou) a zomie v tomto hriechu – pôjde do pekla? Aj keď sa snaží s hriechom bojovať?
 5. Kto vsunul invokáciu útecha migrantov do Loretánskych litánií?
 6. Rozvedená a druhýkrát vydatá – nežije s druhým manželom intímne – je možné nejakým spôsobom pristúpiť k sviatosti zmierenia? Resp. čo robiť?
 7. Platnosť manželstva
 8. Vedeli anjeli, keď boli stvorení, že Boh je trojjediný? Prečo diabol nespoznal Ježiša keď bol na zemi?
 9. „Keď sa modlite nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť.“ (Mt 6:7) – ruženec, či korunka Božieho Milordenstva zapadá do toho, pred čím Pán Ježiš varoval – sú to modlitby, kde sa veľa hovorí a opakuje. Ako tomu rozumieť?
 10. Môžu byť spasení ľudia iných vierovyznaní? Aj v takom prípade ak niekto prestúpil z katolíckej na inú vieru (napr. islam)?
 11. PBJK,  biskup Américo Aguiar, predseda Svetových dní mládeže Lisabon 2023 povedal –  „Nechceme obracať mladých ľudí na vieru v Krista alebo v Katolícku cirkev, ani nič podobné,“ Biskup v rozhovore uviedol, že podľa neho je zámerom Svetových dní mládeže, aby mladí ľudia kráčali spoločne a rešpektovali svoju rôznorodosť. Podľa dezignovaného kardinála je cieľom umožniť každému mladému človeku povedať: „Myslím inak, cítim inak, organizujem svoj život iným spôsobom, ale sme bratia a ideme spolu budovať budúcnosť. To je hlavné posolstvo tohto stretnutia so živým Kristom, ktoré chce pápež odovzdať mladým ľuďom.“„Chceme, aby bolo pre mladého katolíckeho kresťana normálne povedať a svedčiť o tom, kým je, ale nemalo by to byť problémom pre mladého moslima, žida alebo človeka iného náboženstva. Podobne aj mladý človek bez náboženského vyznania by sa mal cítiť vítaný a nemal by sa cítiť čudne, že zmýšľa inak.“Zdôraznil, že je dôležité, aby sme všetci pochopili, že rozdiely sú bohatstvom a svet bude objektívne lepší, ak dokážeme túto istotu vložiť do sŕdc všetkých mladých ľudí. Je takéto učenie správne ? Učí toto katolícka cirkev?

Vaše otázky k relácií môžete zadávať do formuláru a zodpovieme online v pondelok o 21:00 https://docs.google.com/…/1FAIpQLSe8mF1UFba…/viewform…

RELÁCIU ONLINE ŠPECIÁL – OTÁZKY A ODPOVEDE 32.časť REPRÍZA O 21:00 SLEDUJTE TU:

Aktuálny projekt – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

Archív:9.5.2022

28.3.2022

Nakoľko nás sociálne siete začali blokovať prosíme Vás o registráciu aby sme Vás vedeli informovať o našich akciách: prihláste sa na odber noviniek

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

NESTOJÍ ZA NAMI ŽIADEN INVESTOR ČI SPONZOR. DIELO, KTORÉ BUDUJEME VZNIKÁ VĎAKA VÁM ❤️❤️❤️ ĎAKUJEME

Podporte nás
Podporte nás

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás