Už tento pondelok 10.10. o 21:00 sme pre vás pripravili reláciu Online špeciál – otázky a odpovede.
Okrem iného sa v tejto časti budeme venovať:
- Ako je to s mŕtvymi po smrti? Môžme ich ešte vidieť, počuť? Môžu nám poslať nejaký odkaz?
- Zasvätenie podľa sv. Grigniona
- Ak máme doma veci od Disney – treba ich vyhodiť?
- Stránka odkiaľ možno objednať olej sv. Šarbela
- Tetovanie kvôli kožnej chorobe – je povolené
- Môžeme dať anjelovi strážnemu meno?
- Môže civilne rozvedená osoba chodiť na spoveď a sväté prijímanie?
- Stvorenie sveta, starý zákon – je napísaný obrazne? Vylučuje evolúciu? Ako mohlo vzniknúť ľudstvo keď Adam a Eva mali len dvoch synov?
- Ako sa má modliť ruženec? Je potrebné hovoriť pri každom Zdravas tajomstvo?
- Ako má vyzerať Fatimská sobota?
Na vaše otázky odpovedá:
doc. ThDr. Štefan Paločko, PhD. (1973)

Narodil sa v Poprade. Teologické štúdium absolvoval na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove (GTF PU v Prešove) a na Pápežskej teologickej akadémii v Krakove. V súčasnosti pôsobí ako docent na Katedre systematickej teológie GTF PU v Prešove. Špecializuje sa v oblasti dogmatickej a fundamentálnej teológie. Je autorom vedeckej monografie Katolícka Cirkev ako prostriedok záchrany ľudí, odbornej publikácie Ježiš z Nazareta – Záchrana ľudí a vysokoškolskej učebnice Stvorenie a pád človeka a ďalších. Okrem toho je autorom viacerých vedeckých štúdií vydaných tak na Slovensku, ako aj v zahraničí.
Mgr. Matúš Marcin

gréckokatolícky kňaz a emeritný exorcista
Vaše otázky k relácií môžete zadávať do formuláru a zodpovieme online v pondelok o 21:00 https://docs.google.com/…/1FAIpQLSe8mF1UFba…/viewform…
RELÁCIU ONLINE ŠPECIÁL – OTÁZKY A ODPOVEDE DNES MÔŽETE SLEDOVAŤ O 21:00 TU:
Archív:
9.5.2022
28.3.2022
Nakoľko nás sociálne siete začali blokovať prosíme Vás o registráciu aby sme Vás vedeli informovať o našich akciách: prihláste sa na odber noviniek
Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.
NESTOJÍ ZA NAMI ŽIADEN INVESTOR ČI SPONZOR. DIELO, KTORÉ BUDUJEME VZNIKÁ VĎAKA VÁM ❤️❤️❤️ ĎAKUJEME
2 Responses
Vedeli by ste porozprávať niečo k téme metalovej hudby a jej vplyvu na duchovný život mladého človeka?
PBJK. Práve pozerám vašu 12. časť Otázok a odpovedí a naozaj som sklamaná z toho, že na konci hovoríte o sv. prijímaní na ruku, že je normálne a je to normálny spôsob prijímania. Na koho sa máme my, ktorí chceme prijímať do úst a nechceme pritom šliapať po Ježišovi (po čiastočkách spadnutého Božieho Tela) obrátiť?
Je pritiahnuté za vlasy, aby tí, čo chcú prijímať do úst išli na konci a tak šliapali po Ježišovi = žiadna úcta! Alebo dokonca, aby kňazi odmietli dať sv. prijímanie, lebo sa vraj boja (počula som aj takú verziu). Lebo štát im zavrie kostol. (čas zatvárania kostolov a corony)
Ako ja obyčajný človek, môžem niekoho presvedčiť, že sa mýli, ak prijíma na ruku a myslí si, že koná správne? Je to ozajstná neúcta.
A navyše je naozaj zaujímavé, že keď v minulosti padlo Božie Telo kňazovi na zem (či prijímajúcemu), kňaz dal spadnutú Sviatosť do vody. A sú tie zázraky, kedy sa táto Oltárna Sviatosť premenila na ozajstné živé telo – zomierajúce srdce. Toľko eucharistických zázrakov a my sa tvárime, že môžeme prijímať na ruku, že to nie je nič sväté. Som naozaj pohoršená. Ale to asi nevadí. Raz za čas sa niekto ozve a je pohoršený, to sa nejako predýcha. Alebo je to nejaká hra, že tu povieme tak, a budeme robiť inak? Kiežby.
Comments are closed.