Okrem obety svätej omše neexistuje silnejší prostriedok než ruženec, ktorý pomáha trpiacim dušiam

• Každú hodinu zomrie na našej planéte viac než 6000 ľudí.

• Každý deň zomrie na našej planéte viac než 150 000 ľudí.

• Každý rok zomrie na našej planéte viac než 55 miliónov ľudí.

Vedel si o tom?

✝️ V skutočnosti väčšina z týchto ľudí nie je pripravená na smrť. Ostáva dúfať, že v poslednej chvíli volali k Bohu a získali jeho milosrdenstvo. V okamihu smrti však vyprší náš čas, a to pre zomierajúcich zväčša znamená, že nie sú oslobodení od časného trestu za hriechy.

Práve toto je dôvodom, že najlepšie, čo pre zosnulého príbuzného, priateľa (či úplného cudzinca) môžeš urobiť, je vymodliť mu odpustky. AK JE NIEČO, ČO BY SI ÚBOHÝ ZOMRELÝ NA POHREBE PRIAL, BOLI BY TO ODPUSTKY ZÍSKANÉ MODLITBOU RUŽENCA. 📿

👉 V tejto súvislosti blahoslavený Alan de la Roche, ktorý výrazne prispel k oživeniu ruženca, neustále ľuďom kázal o odpustkoch, ktoré môžeme touto modlitbou získať (a to najmä pre duše v očistci), napísal: ,,že sa mu pri modlitbe ruženca zjavilo mnoho bratov a povedali mu, že okrem obety svätej omše neexistuje silnejší prostriedok než ruženec, ktorý pomáha trpiacim dušiam. Každý deň sa z očistca vyslobodilo veľa duší, ktoré by inak museli zostať v očistci niekoľko rokov.“

podporte nás sdzr

Ⓜ️ Svätý Ľudovít Mária Grignion z Montfortu pripomína, že blahoslavenému Alanovi de la Roche odhalila tieto pravdy samotná Panna Mária:

,,Panna Mária povedala blahoslavenému Alanovi: ,Chcem, aby si vedel, že hoci je s modlitbou môjho ruženca spojených veľa odpustkov, ku každému päťdesiatemu Zdravasu (teda ku každému piatemu desiatku) pridám mnoho ďalších pre tých, ktorí sa budú modliť zbožne, na kolenách a, samozrejme, nebudú v stave ťažkého hriechu. Každý, kto vytrvá v pobožnosti svätého ruženca, bude sa ju modliť a rozjímať, bude odmenený; na konci jeho života preňho získam úplné odpustenie trestu a viny za všetky jeho hriechy. Ver, že pre mňa to nie je nemožné, ba je to ľahké, pretože som Matka Kráľa nebies, ktorý ma volá milostiplnou. A keďže som plná milosti, môžem ju tiež slobodne rozdávať svojim milovaným deťom.'“

📿 Fíha! Takže ruženec nielenže má moc ochrániť žijúcich pred očistcom, dokáže pomôcť aj dušiam, ktoré v ňom už sú a chcú sa dostať do neba.

Pýtaš sa, ako sa dajú ružencom získavať odpustky? Jednoducho!

🙏 Úplné odpustky získavajú veriaci, ktorí:

▪️sa zbožne modlia mariánsky ruženec v kostole, oratóriu, rodine, náboženskom spoločenstve alebo v spoločenstve veriacich, príp. keď sa niekoľkí veriaci zhromaždia s ne- jakým chvályhodným úmyslom;

▪️sa zbožne pridajú k modlitbe ruženca, ktorú sa modlí rímsky pápež, a ktorú vysielajú v televízii alebo v rádiu. Za iných podmienok budú získané odpustky čiastočné.

Pozor: podľa ,,Príručky odpustkov“ veriaci získa úplné odpustky za modlitbu ruženca len v prípade, keď sa pomodlí päť desiatkov, pričom všetkých päť sa musí pomodliť bez prerušenia.

⛪ Vo svetle toho, čo sme povedali, by malo byť jasnejšie, prečo Cirkev neustále odporúča modlitbu ruženca v rodinách. Modlitbou rodinného ruženca v našich domovoch každý člen rodiny, ktorý žije v úzkom spojení so sviatosťami Cirkvi a modlí sa za Svätého Otca, môže denne získavať úplné odpustky. Jednoduchšie to už nemôže byť!

Text a obrázok pripravil: Mikuláš Mária Lipták – Rytier Nepoškvrnenej ⚔️💙

Zdroj: 10 zázrakov ruženca/Donald H.Calloway

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

Okrem obety svätej omše neexistuje silnejší prostriedok než ruženec, ktorý pomáha trpiacim dušiam 1

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

One Response

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás