Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu 26. deň

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok


▶️▶️ Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu: aj tento príspevok je vysielaný, organizovaný a hradený z dobrovoľných príspevkov darcov. AK CHCETE PRISPIEŤ, môžete tak urobiť na: Podporte nás

Štvrtý týždeň – Odovzdám sa milosrdnej Matke

26. deň – Márii zverím moju dušu i telo – video

Modli sa srdcom v spojení s Máriou (Den. 32)


Modlitba k Duchu Svätému

Boží Duch, ktorý skrz‐naskrz moju bytosť prenikáš,
svoj božský trojjediný život dávaš poznať mi
do svojej božskej podstaty ma vovádzaš,
a tak s tebou zjednotená, budem večne žiť (Den. 1411).

Z Evanjelia podľa Lukáša

Keď uplynuli podľa Mojžišovho zákona dni ich očisťovania, priniesli ho do Jeruzalema, aby ho predstavili Pánovi, ako je napísané v Pánovom zákone: „Všetko mužského rodu, čo otvára lono matky, bude zasvätené Pánovi,“ a aby obetovali, ako káže Pánov zákon, pár hrdličiek alebo dva holúbky (Lk 2, 22-24).


Z Denníčka sv. sestry Faustíny

Už od rána som cítila blízkosť najsvätejšej Matky. Počas svätej omše som ju videla takú nádhernú, takú krásnu, že nemám slov, aby som mohla tú krásu aspoň trošku opísať. Bola celá v bielom, prepásaná belasým pásom, plášť mala tiež belasý, na hlave korunu. Z celej postavy vychádzal nepochopiteľný jas. „Som Kráľovná neba a zeme, ale najmä vaša Matka.“ Privinula si ma k svojmu srdcu a povedala: „Vždy spolucítim s tebou.“ Pocítila som silu jej nepoškvrneného Srdca, ktorá prešla do mojej duše (Den. 805).
Mária, Matka moja a Pani moja, zverujem ti svoju dušu i telo, život aj smrť, aj to, čo po nej príde. Všetko odovzdávam do tvojich rúk, Matka moja. Zakry svojím panenským plášťom moju dušu a udeľ mi milosť čistoty srdca, duše i tela. Chráň ma svojou mocou pred všetkými nepriateľmi, zvlášť pred tými, ktorí svoju zlobu zakrývajú maskou čnosti. Krásna ľalia, ty si pre mňa zrkadlom, Matka moja! (Den. 79).

Modlitba zasvätenia

Mária, moja milosrdná Matka. Keď si priniesla Ježiša do chrámu, spolu s ním si sa obetovala Bohu aj ty. Bohu si teda odovzdala všetko. Nič si si nenechala pre seba. Celý tvoj život bol ustavičnou obetou. Chcem sa dnes zveriť do tvojich rúk, aby si ma obetovala Bohu Otcovi tak, ako si kedysi obetovala svojho Syna. Milosrdná Matka, zverujem ti svoju dušu a telo, a teda samého seba. Chcem tak ako ty a spolu s tebou celý môj život zotrvávať v postoji odovzdania Bohu, pretože on sa mi ako prvý celý odovzdal.


Matka, Panna, nikto to nepochopí,
že človekom sa stáva Boh nesmierny,
to z nepreniknuteľného milosrdenstva a milosti
skrz teba je nám dané žiť s ním naveky (Den. 161).Ježišu, dôverujem ti! Mária, zasväcujem sa ti!

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – ostatné dni odovzdania klikni tu: Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu – 30 dňová príprava

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – aj tento príspevok vznikol len vďaka Vašej podpore, ĎAKUJEME VÁM

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je full-hd-19.02-02-1024x576.jpg

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás