Neviem, kto je žena, nie som biologička, perlila Bidenova nominantka na Najvyšší súd


Kandidátka na sudkyňu Najvyššieho súdu USA a nominantka šéfa Bieleho domu Joea Bidena Ketanji Brownová Jacksonová nevie odpovedať na otázku, kto je žena. Vraj totiž nie je biologička. Konzervatívni kritici na právničke nenechali nitku suchú.

Držať sa v mantineloch progresívnych naratívov a nenaraziť pritom na holú realitu je v Spojených štátoch amerických čoraz ťažšie. A to aj v rovine bežnej verbálnej komunikácie alebo základných poznatkov z prírodných vied.

Potvrdzuje to aj bizarné dianie pred súdnym výborom amerického senátu počas vypočúvania advokátky Ketanji Brownovej Jacksonovej, ktorá je nominantkou prezidenta Joea Bidena na kreslo sudkyne Najvyššieho súdu.

Jacksonová totiž počas vypočúvania čelila aj otázkam o transgenderizme – jednej z hlavných tém kultúrnej vojny v USA –, ktoré jej kládla republikánska senátorka Marsha Blackburnová.

Kto je žena? Nie som biologička

„Súhlasíte s tým, aby školy učili deti, že si môžu vybrať pohlavie?“ spýtala sa napríklad Blackburnová po tom, ako si prečítala citát od Jacksonovej týkajúci sa súkromnej školy Georgetown Day School, v ktorej rade Jacksonová pôsobí.

Ašpirantka na kreslo na Najvyššom súde USA sa priamej odpovedi vyhla a iba skonštatovala, že ide o súkromnú školu. Po naliehaní na priamejšie stanovisko uviedla, že nemieni komentovať to, čo môžu školy vyučovať.

„Súhlasíte s tým, že medzi mužmi a ženami existujú fyzické rozdiely, ktoré pretrvávajú?“ spýtala sa ďalej Blackburnová odkazujúc na jeden citát slávnej progresívnej sudkyne Ruth Baderovej Ginsburgovej, ktorá zomrela v roku 2020.

„Hm, senátorka, pri všetkej úcte, nepoznám ten konkrétny citát alebo prípad, takže je pre mňa ťažké sa k tomu vyjadrovať,“ reagovala podľa Fox News Bidenova nominantka.

Po polemike ohľadne chápania pojmov muž a žena Blackburnová na Jacksonovú pritlačila a spýtala sa jej na to, či jej môže poskytnúť definíciu pojmu žena [poučky vo všeobecnosti hovoria napríklad toto: ľudský jedinec ženského pohlavia s jasne odlíšiteľnými fyzickými a mentálnymi charakteristikami, pozn. red.].

„Nie… nemôžem. V tomto kontexte nie, nie som biologička,“ odpovedala jej Jacksonová. Neskôr sa bránila tvrdením, že v kompetencii sudcu je iba riešenie sporov na základe zákona.

„Skutočnosť, že mi nemôžete dať priamu odpoveď na niečo také zásadné, ako je to, kto je žena, podčiarkuje nebezpečenstvo progresívneho vzdelávania, o ktorom počúvame,“ odbila ju pri vypočúvaní senátorka.

Priekopnícka žena, ktorá nevie, kto je žena

Nad kurióznou odpoveďou potencionálnej sudkyne sa okrem iných pozastavila aj publicistka Abigail Shrierová, autorka bestselleru Nezvratné poškodenie: Dospievajúce dievčatá a transgender šialenstvo.

Tá uviedla, že Jacksonová je „oslavovaná za to, že je priekopníckou ženou… ale nemôže/nechce vám povedať, čo žena vlastne je. To nie je dobré znamenie pre niekoho, kto chce byť v pozícii určovať práva, ktoré si americké ženy budú môcť ponechať“.

Seth Dillon, generálny riaditeľ kresťanskej satirickej stránky Babylon Bee, zase Jacksonovej odpoveď za označil „idiotskú“ z „dvoch dôvodov“.

„Po prvé, je trápne, že nedokážete definovať slovo ‚žena‘, keď ním ste,“ napísal na Twitteri. „Po druhé, povedať, že na túto otázku musia odpovedať biológovia, znamená, že ženskosť je spätá s biológiou (čím argumentujú konzervatívci).

VIAC SA DOČÍTATE TU: https://dennikstandard.sk/184952/neviem-kto-je-zena-nie-som-biologicka-perlila-bidenova-nominantka-na-najvyssi-sud/

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás